Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Надання житлових субсидій населенню району триває


      

     Станом на 1 грудня 2015р. до управління соцзахисту  звернулося 8414 мешканців району , які написали заяви на отримання субсидій за новим порядком. Лише за останній тиждень до управління  надійшло 490 заяв на призначення житлових субсидій. З усіх звернень - 7005 домогосподарствам вже призначені субсидії (86,61 відсоток ), та  ще 1005 домогосподарствам  здійснили перерахунок тієї субсидії, яку призначили раніше..

В жовтні місяці з державного бюджету на субсидію, для нашого району, виділено 8,66 млн.грн., а з початку року 16,6 млн.грн. Але, якщо проаналізувати збільшення кількості звернень за субсидією, то щомісячні асигнування  будуть, вочевидь, збільшуватись і надалі.

В 2014 році  1005  сімей  користувались субсидією, із загальним обсягом асигнувань на суму -  795,4 тис.грн.

  Така статистика говорить сама за себе.

      Із запровадженням спрощеного порядку надання житлових субсидій, нагрузка на працівників управління праці та соціального захисту населення збільшилось в рази.

 Робота по наданню населенню субсидій  управлінням соцзахисту проведена немала,  , проте не всі заявники вже одержали повідомлення про призначення житлової субсидії..

      Хочемо заспокоїти наших мешканців, які  вже звернулись за субсидією та  ще до сьогодні не отримали результат іі надання. Житлову субсидію  Вам буде призначено з того місяця, в якому Ви подали до органу соцзахисту заяву.

 А зараз огляд найбільш актуальних запитань та відповідей на них:

 

Які категорії громадян можуть розраховувати на таку допомогу?

 

     Право на отримання житлової субсидії мають сім’ї, якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

 

Як розраховується частка обов’язкового платежу за житлово-комунальні послуги за умови призначення субсидії?

 

Розмір обов’язкового відсотка платежу розраховується для кожного домогосподарства індивідуально і залежить від її доходів: середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередній рік, або три місяці перед місяцем звернення за субсидією  ділиться на кількість членів домогосподарства, далі ділиться на два розміри прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з вересня  2015 році  1330 грн.) та множиться на 15 (базовий варіант обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги у розмірі 15% доходу родини).

 

Коли субсидія не призначається?

 

Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

 

 

Чи впливає економне використання послуг на розмір плати за житлово-комунальні послуги?

 

     Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, то громадяни сплачують її фактичну вартість. Сума субсидії, яку органами праці і соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/ виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/ виробником як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступні розрахункові періоди.

 

 На яку норму житла розраховується субсидія?

 

Соціальну норму житла для надання субсидій встановлено у розмірі 13,65 кв. м. на одну особу та додатково 35,22 кв. м. на домогосподарство.

 

 Чи розраховується субсидія на зареєстрованих членів сім"ї, які проживають в іншому населеному пункті?

     Сім"ям, в яких члени родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі), субсидія призначається на підставі рішення комісії  на кількість осіб, яка визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках – на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

 

 Чи є якісь майнові обмеження щодо оформлення субсидії?

 

Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій:

-  наявність у власності двох житлових приміщень;

-  наявність у власності двох автомобілів;

- наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні;

здача в найм житлового приміщення.

 

Кажуть, що необхідно подати лише заяву та декларацію, а починаєш звертатися до управління соціального захисту – вимагають якісь інші документи.

 Якщо Ви бажаєте, щоб субсидія була розрахована з доходів за три попередні місяці, необхідно надати довідки про ці доходи.

Також, якщо у домогосподарстві нестандартна ситуація, і рішення про призначення субсидії приймається комісією, створеною місцевим органом влади, останній може запросити інші документи для обґрунтованості прийняття рішення.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутись до управління праці та соціального захисту населення, як особисто, так і за телефоном 2 18 93.

 

ВАЖЛИВО! Громадянин, якому призначено субсидію, зобовязаний протягом місяця поінформувати управління соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (орендарі -  про осіб які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

      Сума субсидії, перерахованої(виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, зазначені вище, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

 
 

Інформаційні послуги