Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – ГОЛОВНЕ ПИТАННЯ СЬОГОДЕННЯ


  Проблемою сьогодення, яка суттєво впливає на добробут населення є “тіньова” зайнятість. Така зайнятість  згубно впливає на економіку, загрожує національній безпеці і суспільній моралі та особливо боляче б’є по трудових і громадських правах осіб, які змушені працювати в “ТІНІ”.

  Найпоширеніша форма нелегальної зайнятості - використання робочої сили без оформлення трудового договору між підприємцем - фізичною особою і найманим працівником і в останні роки ця тенденція  не спинилася і значна частка працівників фактично нелегально працює  в приватних підприємців, фермерів, на будовах та в дрібних майстернях, на ринках, наданні тих чи інших послуг.  Таким чином  приватні підприємці ухиляються  від оподаткування своїх реальних прибутків, а також фактичних заробітків та різних доплат найманим працівникам через видачу зарплати в так званих “ конвертах”, поза відомістю, без сплати податків, платежів до державного і місцевих бюджетів, єдиного соціального внеску.

Мета роботодавців зрозуміла. Зрозуміло багатьох і найманих “нелегально” працівників які працюють в тіні та одержують заробітну плату у так званих конвертах. В працівника нерідко немає альтернативи, він ніби на роздоріжжі: погоджуватися на працю в “тіні” й одержувати засоби для існування або долати труднощі легального працевлаштування чи поповнити лави безробітних.

І лише згодом багатьом стане зрозумілою їхня помилка й охопить жаль що був таким необачним і дав себе ошукати тому що були позбавлені соціального захисту , насамперед у разі настання каліцтва на роботі, суттєво зменшено їхній загальний трудовий стаж і розмір допомоги по безробіттю при втраті роботи, а також розмір майбутньої пенсії.

“Тіньова” зайнятість по суті спрямована проти держави і проти людини. Використання нелегальної робочої сили, не укладення чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями та найманими працівниками є порушенням законодавства про працю, а це тягне за собою адміністративну відповідальність: зазвичай, накладання штрафу в розмірі від 15 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. (питання підвищення штрафних санкцій наразі вирішується в Уряді).

 

 
 

Інформаційні послуги