Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Нарахування пенсій — за єдиним принципом


   30 квітня 2015 року у Верховній Раді був зареєстрований проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій" за № 2767.

    Метою проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій"  є створення справедливої системи пенсійного забезпечення шляхом переходу на єдиний принцип нарахування пенсій.

  Проект законодавчого акта передбачає призначення всіх видів пенсій за нормами єдиного Закону, а також скасування спеціальних пенсій, крім  пенсій для військовослужбовців. 

 Законопроектом пропонується пенсію державним службовцям, працівникам органів місцевого самоврядування, податківцям, митникам, прокурорам, суддям та науковим і науково-технічним працівникам призначати на загальних підставах з 1 січня 2016 року.

  Призначені до 1 січня 2016 року спеціальні пенсії виплачуватимуться у розмірах, визначених законодавством, яке діяло до вказаної дати без індексації та проведення її перерахунків.

   З 1 січня 2017 року законопроектом передбачено запровадження другого рівня системи пенсійного забезпечення.

  Учасниками накопичувальної системи пенсійного страхування будуть особи, яким на вказану дату виповниться не більше 35 років. Водночас надається право застрахованим особам, яким станом на 1 січня 2017 р. виповниться не більше 55 років, добровільно прийняти рішення до 1 січня 2018 р. щодо участі у накопичувальній системі пенсійного страхування.

   Розмір внеску у перший рік становитиме 2 відсотки та щороку збільшуватиметься на один відсоток — до досягнення 7 відсотків.

 В міру збільшення розміру внеску для застрахованої особи, починаючи з 2018 року, відповідно зменшуватиметься розмір єдиного внеску для роботодавця, тобто відбудеться частковий перерозподіл сплати розміру єдиного внеску від роботодавця до працівника (по 1 відсотку щорічно), і вже у 2022 році ставка єдиного внеску для роботодавця буде зменшена на 5 відсотків.

 Пропонується з 1 січня 2016 року запровадити накопичувальну професійну пенсійну програму накопичувальної системи пенсійного страхування для осіб, яким виповнилося не більше 35 років, та які зайняті на:

- роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;

- посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років;

- незалежно від віку для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, податківців, митників, прокурорів, суддів та наукових і науково-технічних працівників.

 Джерелом фінансування пенсійних виплат із накопичувальної професійної пенсійної програми для вказаних категорій осіб стануть підвищенні розміри страхового внеску, які сплачуватимуться роботодавцем на користь працівників, зайнятих на:

- роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, у розмірі 15 відсотків (вихід на пенсію на 10 років раніше); 

- на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, у розмірі 7 відсотків (вихід на пенсію на 5 років раніше); 

-        на роботах та посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років, у розмірі від 4,2 відсотка до 6 відсотків (вихід на пенсію незалежно від віку за наявності 30 років вислуги); - працівниками — державними службовцями та прирівненими до них особами, а також прокурорами, суддями та науковими і науково-технічними працівниками у розмірі 2,5 відсотка від зарплати. 

  Підвищений розмір внеску спрямовуватиметься до Накопичувального пенсійного фонду з метою інвестування залучених коштів у економіку держави. 

  Запровадження професійної пенсійної системи дозволить формувати заощадження, якими особа зможе скористатися до досягнення загального пенсійного віку у разі:

- наявності необхідної тривалості спеціального та страхового стажу роботи і досягнення певного віку;

- наявності необхідної вислуги років. А також особа зможе скористатися власними накопиченнями після досягнення пенсійного віку, незалежно від умов виплати пенсії із солідарної системи.

   Законопроектом пропонується звільнити солідарну систему від невластивих для неї виплат шляхом перекладення на Державний бюджет України фінансування:

- доплат до мінімального розміру пенсій (різниця між розміром пенсії, виходячи із тривалості страхового стажу і заробітку та мінімальним розміром пенсійної виплати) щодо пенсій, які будуть призначатися після 1 січня 2016 року. При цьому, Пенсійний фонд України продовжуватиме фінансувати вказані витрати щодо пенсій, які призначені до 01.01.2016 р.;

- дострокових пенсій за віком та вислугу років;

- доплат, обумовлених існуванням пільгових пенсій;

- втрат за працюючих інвалідів та підприємств УТОГ, УТОС;

- поліпшення матеріального становища інвалідів війни.

     Реалізація проекту акта дозволить поступово уніфікувати обчислення спеціальних пенсій в єдиному Законі, а також запровадити накопичувальну систему пенсійного страхування, в тому числі за відповідними професійними пенсійними програмами для працівників, які, зокрема, мають право на призначення пенсії на пільгових умовах та за вислугу років з поступовим скороченням доступу до вказаних пільгових пенсійних систем.

   Передбачається, що поступове запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування за відповідними професійними пенсійними програмами дозволить звільнити солідарну систему від невластивих для неї виплат та направити вивільнені кошти на підвищення пенсійного забезпечення нинішніх пенсіонерів.
 

Інформаційні послуги