Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Багатодітна мати отримує пен­сію за вислугу років. Чи має право батько на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку?


 

   Згідно з пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України «Про за­гальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон), жінки, які, зокрема, народили п'ятеро чи більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше як за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого в статті 26 цього Закону, за наявності не менш як 15 років страхового стажу.

   За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п'ятьох  чи більше дітей здійснював батько, йому призначають дострокову пенсію за віком, але не раніше як за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого в статті 26 Закону, за наявності не менше як 20 років страхового стажу.

   Відповідно до статті 10 Закону, особі, яка має право на різні види пенсії, призначають один із них на її вибір. Отже, якщо мати використала право на призначення пенсії (незалежно від виду) до досягнення пенсійного віку, передбаченого в статті 26 Закону, то батько не має права на призначення дострокової пенсії за віком.

   Оскільки мати отримує пенсію за вислугу років, підстав для призначення її чоловікові пенсії зі зниженням пенсійного віку, як багатодітному батьку, немає.

 




 

Інформаційні послуги