Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Доступні житлові субсидії


                                 Питання отримання житлово-комунальних субсидій продовжує залишатись одним із найбільш „гарячих" питань .. На телефонні „гарячі" лінії  управління праці та соціального захисту населення продовжують надходити звернення громадян, по даному питанні.     

    Практично, особливих нарікань на роботу  управлінь праці та соціальної політики, у людей немає, якщо  є, то одиниці. Наші мешканці з розумінням ставляться до затримки в прийнятті рішень, розуміючи, який великий обсяг роботи покладено на спеціалістів управління.  Адже велика кількість звернень , багато неточностей, помилок при заповненні заяв та ін. потребують додаткових затрат часу, а відповідно і уповільнюють процес прийняття рішень.

      2011 сімей  подали документи на субсидії з 1 травня у нашому районі,  ще 1005 отримували субсидії до 1 квітня, відтак їм перерахунок здійснюється автоматично.  1405 сімям ми вже призначили субсидію та 647- перерахували на новий період без  особистого звернення. Аби нарахувати громадянам субсидії спеціалістам в управлінні праці та соціального захисту населення доводиться  працювати у позаробочий час та вихідні.

    Хоча субсидії поки що призначено, ще не всім бажаючим скористатись державною підтримкою при оплаті житлово-комунальних послуг,  вони будуть призначені  починаючи з 1 квітня-  для тих сімей, хто здав документи в травні-червні, бо вже хто здав документи в липні, то буде субсидія нараховуватися з липня місяця.. Процес надання житлових субсидій в районі триває.

 

Але запитань у населення все ж таки не зменшується і людям не все ще зрозуміло, незважаючи на спрощену систему та постійне інформування у ЗМІ про нові та більш доступні умови отримання субсидій.

Отже основні з них:

 

—      Хто має право на отримання житлової субсидії?

—      Домогосподарства, витрати котрих на оплату комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

 

—      Що таке домогосподарство?

 

—      Визначення домогосподарства дає ст..1 Закону України «Про Всеукраїнський перепис населення »:

«домогосподарство-сукупність осіб, які спільно проживають в одному житловому приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життя, ведуть спільне господарство, повністю або частково обєднують та витрачають кошти.Ці особи можуть перебувати у родинних стосунках або стосунках свояцтва, не перебувати у будь-яких з цих стосунків, або бути і в тих і в тих, і в інших стосунках.Домогосподарство може складатися з однієї особи»

 

— Кому призначається житлова субсидія?

— Одному із членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки зі сплати житлово-комунальних послуг.

Особам, які отримували житлові субсидії впродовж опалювального періоду 2014/2015 р., на наступний період вони призначаються на підставі раніше поданих документів, тобто без звернень громадян та подання ними заяв і декларацій.

 

 

— Які документи слід подавати для призначення житлової субсидії?

— Громадянин, особа якого посвідчується паспортом чи іншим документом, подає до управління соцзахисту населення територіальної райради за місцем реєстрації (оренди за місцем проживання): заяву про призначення субсидії (за встановленою формою); декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (за встановленою формою); договір найму (оренди) житла (за наявності). Заява та декларація можуть бути подані особисто або надіслані поштою.

У сільській місцевості приймання заяв та декларацій для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи сільських і селищних рад.

 

— Яким буде термін призначення субсидій?

— 12 місяців з місяця звернення. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

 

— Як розраховується житлова субсидія?

— Субсидія розраховується залежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу. Кількість осіб та їхній соціальний статус визначаються на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії, а у разі повторного призначення субсидії на наступний період – на початок місяця, з якого призначається субсидія. Якщо обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку (лічильниками), субсидія розраховується залежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають.

 

— Яким чином визначається розмір обов'язкової частки плати за житлово-комунальні послуги?

 

 — Для кожного домогосподарства - індивідуально, залежно від доходів у такому порядку:

- обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства за попередні 12 місяців;

- середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства та на 12 місяців і таким чином визначається середньомісячний дохід на одну особу;

- дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (у 2015 році - 1176 грн.) та ділиться на 2 (базовий коефіцієнт доходу), а потім множиться на 15 (базова норма обов’язкової плати за комунальні послуги) і таким чином визначається відсоток обов’язкової плати за ЖК-послуги; цей відсоток треба помножити на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

Тобто чим менші доходи сім'ї, тим меншим буде відсоток обов'язкової плати за житлово-комунальні послуги.

 

— У яких випадках не призначається субсидія?

— Якщо: будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за ЖК-послуги, впродовж 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив якусь купівлю або оплатив послуги (крім ЖК-послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування ними і медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності), на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень;

_під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства соціальним інспектором з’ясовано, що будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб ( осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно.

-          Які зміни внесено у порядок надання житлових субсидій  в червні 2015 року

-          .Кабінет Міністрів України 26 червня п.р. ухвалив постанову № 475 від 26.06.2015 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій», яка незабаром буде опублікована та набере чинності, задля подальшого  вдосконалення порядку надання населенню житлової субсидії. 

 

Згідно з постановою припиняється декларування громадянами розмірів доходів, отриманих у попередньому календарному році. Як показала практика, саме при заповненні декларації щодо розміру пенсій, допомоги та заробітної плати  виникає найбільше помилок. Тож громадяни вказуватимуть у декларації лише вид доходів та організацію, де їх одержано.

 

Згідно із зазначеною постановою, до сукупного доходу домогосподарств не включатимуться окремі види доходів: сплачені аліменти, грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання „Мати-героїня”, допомога на поховання.

 

Постанова відкриває можливість призначати субсидію на основі вказаних людиною доходів не за календарний рік, як це було досі, а за попередні три місяці,.а пенсіонери - за останній місяць.

 

Врегульоване і питання визначення доходу фізичних осіб-підприємців, які

перебувають на спрощеній системі оподаткування. Для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян.

     Ще серед новацій: у разі смерті власника житла, субсидію можна призначити на одну дієздатну особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні

     Уточнено також і поняття «свідоме подання недостовірних даних». Якщо  громадянин не зазначив один з видів доходів, це є підставою для припинення виплати субсидії та повернення коштів, які були спрямовані на виплату йому субсидії.

    Про - новації в системі житлових субсидій, більш детально, в наступному нашому матеріалі.

 

 

 

Начальник відділу допомог та

соціальних компенсацій управління праці та

соціального захисту населення райдержадміністрації                                   Є.Когут

 

 

 

 
 

Інформаційні послуги