Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Про встановлення ставки земельного податку, про затвердження положення про встановлення плати за землю


                                    КОПИЧИНЕЦЬКА МІСЬКА РАДА                                                                                                                                                                                                                                                    Гусятинського району                        Тернопільської області                                                п’ятдесят  третя сесія                         шостого скликання                                                                                     від 16 червня  2015 р.

 

                                                             РІШЕННЯ  № 112

 

            Про встановлення ставки земельного податку,

         про затвердження  положення про встановлення плати за землю

 

            У зв'язку із набранням чинності з 1 січня 2015 року Закону України «Про внесення змін, до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» та у відповідності до п. 4 розділу II Прикінцеві положення цього закону, керуючись пунктами 12.3.-12.5 статті 12, статті 274.1 Податкового кодексу України   міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити ставку земельного податку за земельні ділянки з 2016 р. нормативну грошову оцінку яких проведено:

- для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд у розмірі - 0,5 % від їх нормативної грошової оцінки в рік,

 - для сільськогосподарських угідь -  1 % нормативної грошової оцінки в рік;

- для інших - 1 % нормативної грошової оцінки в рік.

2. Затвердити ставку земельного податку у розмірі 12 %  від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

3. Затвердити положення про встановлення плати за землю на території міста Копичинці(Додаток №1).

   4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку, фінансів і бюджету, підприємництва, побутового і торгівельного обслуговування, транспорту і зв’язку.

 

 

Міський голова                            В.С.Пеляк

 

 

 


                                                                                                                    Додаток 1

до рішення Копичинецької міської ради

від  16.06. 2015 № 112

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про встановлення плати за землю

на території міста Копичинці

 

 1. Загальні положення.

Положення про встановлення плати за землю на території міста Копичинці (далі – Положення) розроблено відповідно до Податкового кодексу України та є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території м. Копичинці

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

2. Платники земельного податку.

2.1. Платниками земельного податку є:

2.1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

2.1.2. землекористувачі.

3. Платники орендної плати.

Платниками орендної плати є орендарі земельних ділянок. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

4. Об'єкти оподаткування.

 Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності, користуванні та земельні ділянки надані в оренду.

5. База оподаткування.

 Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.

6. Ставки земельного податку за земельні ділянки.

6.1. Встановити з 01.01.2016 року:

6.1.1 ставку податку за земельні ділянки,  для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд у розмірі 0,5% від їх нормативної грошової оцінки в рік.

6.1.2ставку податку за земельні ділянки,  для сільськогосподарських угідь у розмірі 1 % від їх нормативної грошової оцінки в рік.

6.1.3 ставку податку за земельні ділянки,  для інших у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки в рік.

6.1.4. ставку податку у розмірі 12 % від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

6.1.5.ставка податку для юридичних осіб за земельні ділянки розташовані за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку яких не проведено, у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

7. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних та юридичних осіб.

7.1. Від сплати податку звільняються фізичні та юридичні особи відповідно до статей 281 та 282 Податкового кодексу України, а також:

- органи державної влади та органи місцевого самоврядування, заклади лікування та оздоровлення хворих, установи та організації які фінансуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, комунальні підприємства міської ради;

- релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, за земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності, а також благодійні організації, створені відповідно до закону, діяльність яких не передбачає одержання прибутків;

-  дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, заклади культури,  освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

- підприємства, установи, організації, громадські організації фізкультурно-спортивної спрямованості,

8. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком.

Не сплачується земельний податок за земельні ділянки визначені статтею 283 Податкового кодексу України.

9. Орендна плата

9.1. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

9.2. Розмір орендної плати за земельні ділянки, встановлюється в договорі оренди у відсотку від нормативної грошової оцінки.

 

10. Податковий період

10.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

10.2 Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

11. Порядок обчислення, строк сплати  та порядок подання звітності по платі за землю

11.1. Плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю

11.2. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю відповідно до статей 286-288 Податкового кодексу України.
 

Інформаційні послуги