Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Одержуємо зарплату легально


Сьогодні робота управління Пенсійного фонду України  в Гусятинському районі спрямована  на збільшення надходжень, а забезпечити це можливо за умови легальної зайнятості населення , підвищення заробітної плати та ліквідації заборгованості.

Багатьом людям, виходячи з їхніх офіційних доходів, з яких сплачують єдиний внесок, не забезпечується пенсія в розмірі  прожиткового мінімуму. Тому основну увагу Пенсійного фонду зосереджено на збільшенні залежності розміру пенсій від сплачених внесків та тривалості страхового стажу, а також запровадження другого рівня - накопичувальної системи  пенсійного страхування.

Враховуючи, що основним джерелом бюджету Пенсійного фонду є відрахування від фонду оплати праці, то від його зростання залежить і фінансова стійкість фонду. Тінізація доходів негативно впливає на стан надходження коштів у бюджет фонду. Та, заробітна плата, яку маскують за офіційними трудовими відносинами й виплачують на рівні мінімальної або нижче за неї, приховує в собі великі фінансові резерви для надходжень у пенсійний бюджет.

          Важко руйнуються стереотипи, коли працівники вважають, що як і раніше, відмітка в трудовій книжці дасть їм можливість  отримувати пенсію в повному обсязі. Та це не так. Так станом на 01.05.2015 року у районі 1865 осіб отримують заробітну плату на рівні мінімальної, або нижче за неї, а це тягне за собою незарахування страхового стажу в майбутньому.  Звернувшись   в органи Пенсійного фонду України за місцем проживання, або місцем реєстрації підприємства, застраховані особи через персоніфікований облік відомостей можуть здійснювати контроль за страхувальниками, перешкоджаючи їм приховувати заробітну плату. Також сьогодні автоматизована система персоніфікованого обліку надає можливість кожному працюючому особисто через веб-портал Пенсійного фонду України одержати інформацію щодо його нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу.

Шановні працівники! Не залишайтесь осторонь, бо йдеться про Ваші права, адже легальна трудова діяльність - це осно­ва соціальної захищеності працюючого на­селення та один з головних ресурсів роз­витку  економіки і злаго­ди в суспільстві.
 

Інформаційні послуги