Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Лейтмотивом тематичної лекції присвяченої 19 річниці Конституції України в Гусятиському краєзнавчому музеї є як зазначено у статті 3 Конституції України …«людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».


Джерелом права будь-якої держави є Конституція. Її ще називають Основним законом, який закладає підґрунтя організації і діяльності держави та формування у ній громадянського суспільства. Це – своєрідна суспільна угода, в якій народ визначає головні напрямки свого розвитку та існування, гарантії своїх прав та свобод.

День Конституції в нашому суспільстві поки що не відзначається як всенародне свято. Чи то традиція іще не встигла сформуватися, чи то у свідомості наших громадян це свято постає як формальне. Більшість із нас на запитання: «що таке Конституція?», відповість – «головний закон країни». А от на запитання: «що для вас Конституція?», ? з відповіддю забариться.
Сучасна українська Конституція – одна з наймолодших у Європі. Але в історичному плані у нас є чим пишатися. Бо саме українці створили предтечу європейських конституцій. Ще у 1710 році Україна, однією з перших у світі країн, затвердила Конституцію в її сучасному розумінні – «Пакти й Конституції законів» гетьмана Пилипа Орлика. А ще були закони конституційного характеру Центральної Ради, Гетьманату Павло Скоропадського, Директорії УНР у 1917 – 1921 роках. Усі вони були прийняті, але, на жаль, не реалізовані.
І тільки здобувши державну незалежність Україна здобула і свій Основний закон. Висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення 19 років тому Верховна Рада України прийняла Конституцію. Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України, в ній закріплені фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

День Конституції ми не повинні сприймати як свято на честь нормативного акту. Ми повинні його сприймати як день утвердження наших прав і свобод. День ствердження того, ? як зазначено у статті 3 Конституції України ? що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». І якщо кожному з нас вистачить мудрості, мужності і сили волі для того, аби зміцнювати підвалини української незалежної держави  - тоді  Основний закон країни буде гарантованою запорукою громадської злагоди, утвердження принципів демократії, економічного розквіту та соціальної захищеності громадян.
 

Інформаційні послуги