Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Положення про встановлення плати за землю на території міста Хоростків та с.Карашинці


Додаток 2

до рішення міської ради

      від  28.01.2015 № 1090

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про встановлення плати за землю

на території міста Хоростків та с.Карашинці

 

 1. Загальні положення.

Положення про встановлення плати за землю на території міста Хоростків та села Карашинці (далі – Положення) розроблено відповідно до Податкового кодексу України та є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території м. Хоростків та села Карашинці

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

2. Платники земельного податку.

2.1. Платниками земельного податку є:

2.1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

2.1.2. землекористувачі.

3. Платники орендної плати.

Платниками орендної плати є орендарі земельних ділянок. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

4. Об'єкти оподаткування.

 Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності, користуванні та земельні ділянки надані в оренду.

5. База оподаткування.

 Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.

6. Ставки земельного податку за земельні ділянки.

6.1. Встановити з 01.02.2015 року:

6.1.1 ставку податку за земельні ділянки, в тому числі для сільськогосподарських угідь у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

6.1.2. ставку податку у розмірі 3 відсотки від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

7. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних та юридичних осіб.

7.1. Від сплати податку звільняються фізичні та юридичні особи відповідно до статей 281 та 282 Податкового кодексу України, а також:

- органи державної влади та органи місцевого самоврядування, заклади лікування та оздоровлення хворих, установи та організації які фінансуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, комунальні підприємства міської ради;

- релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, за земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності, а також благодійні організації, створені відповідно до закону, діяльність яких не передбачає одержання прибутків;

-  дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, заклади культури,  освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

- підприємства, установи, організації, громадські організації фізкультурно-спортивної спрямованості,

8. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком.

Не сплачується земельний податок за земельні ділянки визначені статтею 283 Податкового кодексу України.

9. Орендна плата

9.1. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

9.2. Розмір орендної плати за земельні ділянки, встановлюється в договорі оренди у відсотку від нормативної грошової оцінки.

 

10. Податковий період

10.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

10.2 Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

11. Порядок обчислення, строк сплати  та порядок подання звітності по платі за землю

11.1. Плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю

11.2. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю відповідно до статей 286-288 Податкового кодексу України.

 

 

Секретар сесії міської ради                                                            В.В.Пасіка

Вик.Білінський В.П.
 

Інформаційні послуги