Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Порядок отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно


 

20 лютого 2015 Постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2014 №722 «Деякі питання надання інформації про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження» затверджено Порядок надання фізичним та юридичним особам інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Порядок). Порядок визначає механізм надання фізичним та юридичним особам інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав). Так, Порядком передбачено, що інформація з Державного реєстру прав надається: у паперовій формі та в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України у вигляді інформаційної довідки.

У паперовій формі інформація надається: органом державної реєстрації прав, нотаріусом у вигляді: витягу за заявою власника чи іншого правоволодільця про належні йому права, спадкоємців (правонаступників) відповідних осіб, особи, в інтересах якої встановлено обтяження та у вигляді інформаційної довідки; органом державної реєстрації прав – у вигляді виписки за заявою власника чи іншого правоволодільця про осіб, які отримали відомості про зареєстровані права та їх обтяження на нерухоме майно, що йому належить.

Інформація, що надається з Державного реєстру прав у паперовій формі, формується на підставі відповідної заяви за допомогою програмних засобів його ведення. Заява про надання інформації з Державного реєстру прав заповнюється українською мовою: способом машинного друку або від руки розбірливими друкованими літерами, без виправлень - у разі подання заяви в паперовій формі; за допомогою спеціальної форми на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України (https://kap.minjust.gov.ua) - у разі подання заяви в електронній формі. За бажанням фізичної та юридичної особи можна отримати інформаційну довідку, яка містить деталізовану інформацію про внесення змін до відповідних записів Державного реєстру прав та реєстрів у хронологічному порядку. Порядком визначено, що за надання інформації з Державного реєстру прав у вигляді витягу чи інформаційної довідки справляється плата у розмірі, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року №1204 “Про затвердження розміру і порядок використання плати за внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та надання інформації із зазначеного реєстру”. Так, відповідно до зазначеного нормативно-правового документу, розмір плати за

• надання інформації з Реєстру у формі витягу - 120 гривень;

• надання інформації з Реєстру в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України - 17 гривень;

• надання органом державної реєстрації прав, нотаріусом за зверненням фізичних та юридичних осіб інформації з Реєстру в паперовій формі у вигляді інформаційної довідки - 34 гривні;

• надання органом державної реєстрації прав, нотаріусом за заявою власника (співвласника) квартири, житлового чи нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку, у разі створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (асоціації власників житлових будинків, якщо їй делеговані повноваження з управління неподільним та загальним майном відповідного житлового комплексу) інформації з Реєстру в паперовій формі у вигляді інформаційної довідки - 170 гривень.

У разі прийняття державним реєстратором, нотаріусом рішення про відмову в наданні інформації з Державного реєстру прав або ненадання інформації в електронній формі у зв’язку з її відсутністю у Державному реєстрі прав чи у випадках, передбачених Порядком, плата за отримання такої інформації не повертається.

 
 

Інформаційні послуги