Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Пенсії ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС


 

30 квітня 2015 для обчислення чорнобильської пенсії в розмірі відшкодування фактичних збитків потрібно подати довідку про заробіток в зоні відчуження. За довідкою слід звертатися в установу що свого часу відряджала в зону. Якщо установи вже не існує пенсії в такому разі обчислюються в мінімальному розмірі, визначеному в урядовій постанові від 23.11.2011р. «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», тобто, для інвалідів I групи — 285% ( 2704,65 грн.), II групи — 255% (2419,95грн.), III групи-255 % (2135,25грн.) від прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність. Перерахунок пенсії здійснюється в разі зміни прожиткового мінімуму.

 

Всі питання пов’язані з видачею довідок, в разі ліквідації установ які відряджали в зону, вирішуються комісіями створеними 2012 року, які працюють при обласних державних адміністраціях. Щоб отримати довідку ліквідатор має звернутися з заявою до уповноваженої особи райдержадміністрації за місцем реєстрації.

 

 

 

 

Зміни в пенсійному забезпеченні ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

 

Щодо змін, які вступили в дію з 01.01.02015 року, у  Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” вилучено статтю 2 та 39.  Доплата непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, та додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров’ю потерпілим IV категорії за заявами, поданими після 1 січня 2015 року, не встановлюється.

 

Однак права на державну пенсію нікого не позбавляють. Тому люди мають право звертатися за призначенням пенсій зі зниженням віку - на два, три, чотири, але не більше п’яти років. Найперша умова це наявність посвідчення 4 категорії а також  під час аварії і пізніше станом на 1 січня 1993 року людина працювала, або постійно проживали в зоні посиленого радіологічного контролю не менше як чотири роки.

 
 

Інформаційні послуги