Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Все про накопичувальну систему


Мета і шляхи досягнення накопичувальної системи

 

 Метою проекту є створення справедливої системи пенсійного забезпечення шляхом переходу на єдиний принцип нарахування пенсій. Проект закону систематизує в Законі України “Про систему пенсійного забезпечення на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” умови пенсійного забезпечення, які на сьогодні розпорошені в понад 20 законах.  Завдання накопичувальної системи — розвантаження солідарної системи, формування індивідуальних накопичень громадян, залучення інвестиційного ресурсу, розвиток національного фондового ринку. Розбудова багаторівневої пенсійної системи,  дозволить виплачувати пенсії з трьох різних джерел - солідарної системи, накопичувальної системи та системи недержавного пенсійного забезпечення.

 

 

 

Механізм управління накопичувальної пенсійної системи

 

 Держава — гарантує контроль та безпеку збереження коштів накопичувальної системи.  Пенсійний фонд — створює накопичувальний пенсійний фонд, забезпечує роботу Ради Накопичувального фонду, склад якої формується КМУ.

 

Компанії з Управління активами — залучаються Радою Накопичувального фонду, управляють залученими коштами відповідно до затверджених Радою Накопичувального фонду основних напрямків інвестиційної діяльності накопичувального фонду. Зберігач — контролює здійснення інвестиційної діяльності компаніями з управління активами. Розподіл страхових внесків при запровадженні накопичувальної пенсійної системи. У 2017 році застрахована особа до накопичувального фонду повинна буде сплачувати  2% , роботодавець за працівників 36,5 %, у 2018 році — 3% і 35,5%, у 2019 році — 4%  і 34,5%, у 2020 році — 5%  і 33,5%, у 2021 році — 6% і 32,5%, у 2022 році 7% і 31,5%.

 

 

 

Порядок сплати страхових внесків до накопичувальної системи

 

 Пропонується з 1 січня 2016 року запровадити накопичувальну систему пенсійного страхування за накопичувальними прфесійними програмами для окремих категорій осіб яким на вказану дату виповнилося не більше 35 років , та які зайняті на: роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком №2; посадах що дають право на призначення пенсій за вислугу років; посадах державних службовців та прирівняних до них посадах.

 

  Джерелом фінансування пенсійних виплат із накопичувальної системи пенсійного страхування для вказаних категорій працівників мають стати страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування які сплачуватимуться роботодавцем на користь працівників за списком №1 у розмірі 15 відсотків, за списком №2 — 7%, сплата почнеться з 1 січня 2016 року.    На роботах і посадах , що дають право на призначення пенсії за вислугу років у розмірі з 4,2% до 6%, сплата має початися з 1 січня 2017 року.  Працівники - держслужбовці та прирівняні до них особи у розмірі 2,5 % від зарплати -сплату внеску працівник розпочинає з 1 січня 2016 року.
 

Інформаційні послуги