Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Доплати і надбавки ветеранам війни


 

 

 

Згідно із ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ветеранам встановлено підвищення до пенсій: для інвалідів I групи — 474,50 грн., II групи — 379,6 грн., III  групи — 284,70грн., для учасників бойових дій — 237,25 грн., для учасників війни нагороджених медаллю — 189,80 грн., для інших учасників війни — 142,35 грн. Ветеранам війни які досягли 100- річного віку встановлюються підвищення до пенсії в потрійному розмірі. 

 

Розмір пенсії ветеранам війни які мають особливі заслуги перед Україною залежить від заслуг особи і становить від 20 до 40 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність. Це відповідно від 189,80 грн. до 379,60 грн.

 

Обговорюємо проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій»

 

08.05.2015 Для того щоб розв’язати фінансові проблеми пенсійної системи планується запровадити її другий рівень - накопичувальний. Людина протягом свого життя відраховує незначну суму на свій спеціальний рахунок і з цих коштів згодом формуватимуть додаткову частину пенсійної виплати. До того ж ці кошти не будуть лежати мертвим вантажем до виходу людини на пенсію, їх інвестуватимуть у прибуткові проекти, і вони приноситимуть майбутньому пенсіонерові дохід. 

 

У проекті закону запропоновано, щоб накопичувальна система почала працювати з 1 січня 2017 року. Обов’язкові внески для осіб до 35 річного віку , добровільні -36-55 річного віку. Ставка внеску - від 2 відсотків в 2017 році, яка кожного року збільшується на 1 відсоток , до досягнення 7 відсотків у 2022 році. Отже громадянин буде брати  участь у формуванні власної пенсії, адже, крім страхових внесків у Пенсійний фонд, він також накопичуватиме собі додаткові пенсійні кошти.   

 
 

Інформаційні послуги