Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Призначення пільгових пенсій


 

 

З 1 квітня поетапно змінюється вік жінок, необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах.

          Положення закону     

Особи на яких поширюється дія закону

 

Вік виходу на пенсію жінок змінюється    

 

 

Із 45 років до 50 років         

Жінки, які народилися після 01.04.1970р. - за списком №1 ( перелік особливо шкідливих та особливо важких професій і робіт, котрий затвердив Кабінет Міністрів України) 

 

Із 50 років до 55 років         

Жінки, які народилися після 01.04.1965р - за списком №2 ( перелік особливо шкідливих та  важких професій і робіт, котрий затвердив Кабінет Міністрів України)

 

 - трактористи — машиністи

 

- доярки, свинарки

 

- зайняті на вирощуванні тютюну

 

- робітниці текстильного виробництва

 

- водії міського пасажирського транспорту

 

 

Цей процес відбуватиметься поступово на протязі 10 років, щороку вік збільшуватиметься на 6 місяців. Також поетапно кожного року на 6 місяців буде збільшуватися загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах.            Тривалість пільгового стажу залишається без змін.

 

  Зміни умов призначення пільгових пенсій стосуватимуться лише нових пенсіонерів.

 

Пенсії іншим пільговикам

    В 55 років виходитимуть на пенсію жінки, що працюють трактористами-машиністами. Для них умовою виходу на пенсію є наявність загального стажу роботи не менш як 25 років, з яких не менш як 15 років на цій роботі. Пенсійний вік цим жінкам підвищуватимуть поступово.

 

В 55 років, за наявності стажу роботи за відповідною професією не менш як 20 років, виходитимуть доярки (оператори машинного доїння), свинарки-оператори, за умови виконання визначених норм обслуговування, жінки зайняті протягом повного сезону на вирощуванні та обробці тютюну, текстильниці, що працюють на верстатах і машинах за списком виробництв і професій затвердженим у порядку який визначає Кабмін. Підвищення пенсійного віку буде поступовим.

 

В 55 років мають право на пенсію жінки-водії міського пасажирського транспорту і великовагових автомобілів зайнятих у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв, якщо матимуть не менш як 25 років стажу роботи з яких не менше 10 років на вказаній роботі.

 

Ще одна категорія жінок-пільговиків, які працюють в сільському господарстві та виховали п’ятеро та більше дітей до 14 років. Їм і надалі призначають пенсії в особливому порядку.
 

Інформаційні послуги