Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Про перерахунок пенсії за "науковим" законом


 

Питання: У грудні 2012 року мені призначено пенсію відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" в розмірі 80 відсотків від заробітної плати. Після призначення пенсії відпрацював два роки. Чи маю право на проведення перерахунку пенсії?

 

Відповідь: Згідно із статтею 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (далі - Закон), пенсіонерам, які після призначення пенсії відповідно до цього Закону працювали за строковим трудовим договором (контрактом) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників і набули не менш як 24 місяці страхового стажу, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням стажу наукової роботи після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, з якої обчислена пенсія, або із заробітної плати, визначеної в порядку, передбаченому частинами третьою - сьомою цієї статті, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

   Відповідно до частини третьої статті 24 Закону (зі змінами, внесеними з 1 січня 2015 року), пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам обчислюються в розмірі 60 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 Закону та частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.

   Частинами 5 – 7 Закону передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата наукового (науково-педагогічного) працівника за основним місцем роботи за весь період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року.

   За вибором пенсіонера з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більш як 10 відсотків  тривалості наукового стажу.  

   У всіх випадках період, за який враховується заробітна плата, з урахуванням виключення, передбаченого Законом, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.

   З огляду на те, що після призначення пенсії Ви відпрацювали два роки, то відповідно матимете право на проведення перерахунку пенсії. Проте необхідно зважати, що під час проведення перерахунку пенсія обчислюватиметься в розмірі 60 відсотків від заробітної плати.

 

 




 

Інформаційні послуги