Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

З 1 травня субсидію призначатимуть по-новому


 

      Програма житлових субсидій в Україні працює вже майже 20 років. Нині для підтримки максимальної кількості громадян в умовах зростання тарифів на житлово-комунальні послуги уряд розробив зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива,затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 року №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», які планує запровадити з 1 травня цього року.

     Згідно з проектом, призначення субсидій відбуватиметься на підставі лише двох документів – заяви й декларації про доходи і видатки осіб, які звертаються за субсидією. При цьому вимагати від заявників будь-які інші документи буде заборонено. Вводиться принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником. При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних органів, установ й організацій. Передбачається, що дані про доходи громадян органи соцзахисту населення будуть отримувати  шляхом обміну інформацією з Державною фіскальною службою і Пенсійним фондом.  Водночас, у разі подання заявником неповних чи недостовірних відомостей про доходи і видатки зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, йому може бути відмовлено в призначенні субсидії чи припинено її надання. У такому разі заявник зобов'язаний буде повернути надміру виплачену суму субсидії в подвійному розмірі.

    Разом з тим, Мінсоцполітики пропонує відмінити більшість обмежень з майнового стану осіб, які звертаються за субсидіями. Зокрема, не заважатиме отриманню субсидії наявність у власності у заявника двох житлових приміщень чи автомобілів, а також наявність у складі домогосподарства працездатних осіб, які не працюють, не вчаться і не перебувають на обліку в центрі зайнятості. Крім того, не буде приводом для відмови в призначенні житлової субсидії купівля товарів чи послуг на суму більш як 10 мінімальних  прожиткових мінімумів. Разом з тим, Мінсоцполітики пропонує визначити, що право на субсидію буде втрачено в разі здійснення дорогої покупки на суму  понад 50 мінімальних  прожиткових мінімумів. При цьому в міністерстві мають намір надати право на оформлення субсидій особам, які орендують житло і сплачують житлово-комунальні послуги, на підставі  відповідного письмового договору оренди житла.

    Проектом реформи також передбачено, що всі  домогосподарства разом з рахунком для оплати енергоносіїв у квітні і жовтні 2015 року одержать форми заяв і декларацій для звернення за призначенням субсидії. Виробництво бланків заяв і декларацій, а також доставку їх споживачам в Мінсоцполітики мають намір покласти на підприємства, які надають житлово-комунальні послуги.

     Для призначення житлової субсидії громадянам необхідно  буде звернутися в управління праці і соціального захисту населення за місцем реєстрації. При цьому, згідно з проектом реформи, документи для призначення субсидії можна  буде подати поштою. Водночас у сільській місцевості прийом заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюватиметься особами, уповноваженими на це виконавчими органами сільських і селищних рад.

      У Мінсоцполітики також відзначають, що субсидія призначатиметься на 12  місяців, а не на опалювальний сезон, як це було раніше. Для призначення субсидії застосовуватимуться доходи за попередній календарний рік без урахування сплачених податків. При цьому встановлюється автоматичний принцип продовження субсидії, тобто одержувачам субсидій не доведеться звертатися в органи соцзахисту повторно для призначення на новий термін у разі відсутності будь-яких змін у доходах і  складі домогосподарства.

       Всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сімю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії.

   У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.

 

 

 

Начальник відділу допомог

та соціальних компенсацій

управління праці та соціального

захисту населення райдержадміністрації                                           Є.Когут
 

Інформаційні послуги