Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

В Гусятинському районному комунальному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Безсмертна книга для народу»


З нагоди днянародженняТараса  Шевченка   в Гусятинському районному комунальному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Безсмертна книга для народу»,  присвячена155 -річчю з часу виходу з друку повного"Кобзаря"  (1860) та 175 - річчю із часу виходу у світ(1840) першої поетичної збірки"Кобзар". 

"Кобзар", яким його знає увесь світ, склався не відразу. Перше видання було здійснено в Петербурзі в 1840 р. при сприянні Є.Гребінки. У цей "Кобзар" увійшло тільки 8 перших його добутків: "Перебендя", "Катерина", "Іван Підкова", "Тополі", "Думка", "До Основ'яненка", "Тарасова ніч" і вірш "Думи мої, думи мої", що написана спеціально для цього збірника і є як би епіграфом не тільки до цього видання, але і до усієї творчості Т.Г.Шевченка.

З усіх прижиттєвих видань  перший "Кобзар" мав найбільш привабливий вигляд: гарний папір, зручний формат, чіткий шрифт. Примітна особливість цього "Кобзаря" - офорт на початку книги по малюнку В.Штернберга: народний співак - кобзар із хлопчиком-поводирем. Це не ілюстрація до окремого добутку, а узагальнений образ кобзаря, що і дав назву збірнику. Цей офорт - фронтиспис створив відповідний настрій, прилучив читача до образного світу "Кобзаря". Вихід цього "Кобзаря", навіть урізаного царською цензурою, - подія величезного літературного і національного значення. В світі збереглося лише кілька екземплярів "Кобзаря" Т.Г.Шевченка 1840 р., тому один з них є гордістю черкаського музею.

Представлені  на виставці книги з фондової збірки музею розкривають світову велич і багатогранність таланту великого сина України.

Директор музею Ольга Гофман
 

Інформаційні послуги