Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

У Гусятинському краєзнавчому музеї з нагоди 25-річчя з часу створення природного заповідника «Медобори» відкрито фотодокументальну виставку «Зелена скарбниця Західного Поділля»


 

                 З метою збереження унікальних природних комплексів Подільських Товтр і Кременецьких гір, генофонду рослинного і тваринного світу та використання їх у наукових дослідженнях і природоохоронній роботі Постановою Ради Міністрів УРСР від 8 лютого 1990 року затверджено основні Положення про заповідник з філіалом «Кременецькі гори», який розмістився на площі 10455 гектарів. Сьогодні  «Медобори» є унікальною пам’яткою , подібної якій немає у всій Європі. Вони завжди приваблюють туристів своєю таємничістю та різноманіттям природних і історичних пам'яток, зокрема карстовими озерцями «Вікнини» , скелями , що у народі називають «Франковими», єдиною в Тернопільській області вертикальною печерою «Перлина» , городищем-святилищем на горі «Богит» X-XIII ст.

                  Метою виставки є більш глибоке та детальніше ознайомлення широкого загалу, зокрема школярів та студентів району, місцевих жителів з історією створення заповідника , його рослинним і тваринним світом а також  історичною цінністю. Після проведення тематичної екскурсії учням та студентам буде запропоновано взяти участь у вікторині «Медобори» - окраса і гордість нашого краю».

                  При оформленні виставки використано більше ста музейних предметів, що занесені в основний та науково-допоміжний фонд музею. Організатор та керівник виставки молодший науковий співробітник музею Оксана Мотрук. Куратор пізнавальної вікторини – науковий співробітник музею Оксана Квасніцька.

 

Директор музею Ольга Гофман

 

 
 

Інформаційні послуги