Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Тематичну лекцію «Сила в єднанні» - до Дня Соборності України можна прослухати під час екскурсії в Гусятинському районному комунальному краєзнавчому музеї


   

 

 

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

 

Культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу й Заходу існували завжди, вони отримали назву "синдром Збруча", однак завжди наші співвітчизники прагли єдності. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

 

У під час лекції, науковий співробітник музею Оксана Квасніцька, детально розкриває  сутність Акту Злуки, що був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу.

 

 

Директор музею Ольга Гофман
 

Інформаційні послуги