Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Серед нових надходжень Гусятинського районного комунального краєзнавчого музею – Пам’ятна медаль «Небесна сотні на варті».


Для кожного музею надходження нових експонатів завжди подія. Гусятинському районному комунальному краєзнавчому музею інколи теж таланить на щедрих людей. Саме їхні дарунки формують основний фонд музейного зібрання. Серед нових надходжень – Пам’ятна медаль «Небесна сотні на варті», випущена Національним банком України у 2014 році з метою вшанування та увіковічення пам’яті Героїв Небесної сотні, які загинули під час трагічних подій у Києві на початку 2014 року. На аверсі медалі зображено архангела Михаїла в оточенні українського орнаменту; під ним написи: "Мамочко, вибач за чорну хустину, за те, що віднині будеш сама. Тебе я любив і любив Україну, вона, як і ти, була в мене одна." та "Героям слава!". На реверсі – герої подій українського Майдану на барикаді, один із яких тримає синьо-жовтий Державний Прапор України; угорі напис "Небесна сотня на варті"; унизу рік карбування – 2014.Вірш-реквієм "Мамо, не плач. Я повернусь весною…", рядки якого розміщено на аверсі медалі, неодноразово звучав зі сцени Майдану і нікого не залишив байдужим. Автор твору – поетеса Оксана Максимишин-Корабель – українка, яка нині мешкає в Португалії, але глибоко вболіває за майбутнє України. Над створенням пам’ятної медалі працювали: художник-скульптор – Анатолій Дем’яненко та скульптор – Володимир Атаманчук. Тираж 100000штук.

 

Подарував музею Пам’ятну медаль Федорович Богдан Григорович, житель м.Копичинці Гусятинського району. Після наукової інвентаризації пам’ятна медаль назавжди!!! залишиться у скарбниці музейного фонду під інвентарним кодом КН- 10285; НУМ.-1160 і виставлятиметься для огляду при оформлені тематичних виставок.

 

Уже сьогодні дарунок  виставлений в експозиції і викликає жвавий інтерес у відвідувачів музею.

 

 

 

 

 

 

Директор музею Ольга Гофман

 

 
 

Інформаційні послуги