Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

«Настав голод. А голод – це жах. Людина хоче їсти, а їсти нічого…»


Кожного року в осінні - листопадові дні Україна відзначає сумну річницю початку Голодомору 1932-1933 років в Україні.  Не зважаючи на давність події, назвати закритою цю сумну сторінку української історії неможливо. Навколо причин і винуватців тої трагедії і досі точаться запеклі дискусії, а сама згадка про голод закарбувалася в пам’яті сучасних українців на підсвідомому рівні.

Гусятинський районний комунальний краєзнавчий музей, в Дні пам?яті жертв Голодомору, проводить години смутку, пропонуючи згадати, як саме українським селянам вдалося пережити ті страшні часи. На сьогодні історія Великого голоду, як його називають в народі, вже не така закрита й утаємничена, як за радянських часів, коли про нього воліли не те, що не згадувати, а буквально забути. Є розсекречені документи, дослідження, спогади...

З 21 листопада цього року  в тематичних екскурсіях  музею «Україна пам’ятає – світ визнає» взяли участь учні 5-9 класів Гусятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів та учні ЗОШ І-ІІ ступенів с.Жабинці.

Наукові працівники музею Оксана Квасніцька та Оксана Мотрук, під час тематичної екскурсії, дали можливість учасникам  відчути атмосферу голодомору 30-х років та усвідомити масштаби  трагедії. Присутні засвітили свою свічечку пам’яті та в хвилині мовчання ще раз згадали  сторінки життя покоління українців, якому судилося перенести  всі жахіття голодомору.

Директор музею Ольга Гофман
 

Інформаційні послуги