Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Щомісячна компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги


 

                   Відповідно до постанови КМУ від 29.04.2004 р. N 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги” щомісячна компенсаційна виплата (далі – компенсація) призначається непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).

   Кабінет Міністрів України 10.09.2014 року прийняв постанову № 428 « Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004р. № 558 », якою вніс  зміни до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.

      Перелік документів, необхідних для призначення щомісячної компенсаційної виплати непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги, зменшено, а сам Порядок призначення і виплати зазначених компенсацій – спрощено.

      Відтепер, завдяки прийнятому Урядом рішенню, їм(непрацюючим особам, які надають соціальні послуги) забезпечується можливість вибору - звертатися за призначеннями компенсації за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, або ж за місцем її перебування.

 Крім того, скасовується необхідність додаткового підтвердження потреби у догляді за інвалідами І групи, інвалідність яких установлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду  МСЕК потребують постійного стороннього догляду..

      Змінами уточнено, що компенсація фізичним особам, які досягли пенсійного віку, визначеного ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та інвалідам, що надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

    Даною постановою також запроваджено електронний обмін інформацією між Міністерством соціальної політики України та Державною фіскальною службою України про фізичних осіб-платників податків, які надають соціальні послуги, а це істотно зменшить перелік документів для призначення компенсації та забезпечить щоквартальний контроль за діяльністю таких осіб щодо надання ними лише соціальних послуг.

     Кабінет Міністрів  України  розширив перелік осіб, яким не може призначатися компенсація за надання соціальних послуг, а саме:

 

1) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено:

 

- державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» або надбавку на догляд до державної соціальної допомоги згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»;

 

- надбавку на догляд або державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Законів України «Про пенсійне забезпечення» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

-  відшкодування витрат на надання послуг по догляду відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»;

 

2) фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу»;

 

3) фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі;

 

4) самозайнятим особам;

 

5) фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;

 

6) фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).   

    Компенсація призначається:

 на час встановлення групи інвалідності- інвалідам І групи, інвалідність яких встановлена безстроково та  які згідно з довідкою до акта огляду  МСЕК потребують постійного стороннього догляду;

 на час протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

     Також встановлено, якщо одержувачем компенсації приховано або подано недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на призначення компенсації та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, структурний підрозділ з питань соцзахисту населення:

 

— визначає обсяг надміру виплачених коштів та встановлює строки їх повернення;

 

— повідомляє отримувачу компенсаційної виплати про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення;

 

— у разі врахування надміру виплачених коштів під час виплати компенсації у наступних періодах проводить щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 % суми, що підлягає виплаті.

 

     Якщо фізична особа отримала винагороду за роботу, яку виконувала менше календарного місяця, виплата компенсації не припиняється, а здійснюється перерахунок за фактичну кількість днів, протягом яких надавалися соціальні послуги.

Якщо фізична особа, якій надаються соціальні послуги, перебуватиме на санатортно-курортному лікуванні, або ж на стаціонарному лікуванні самостійно без супроводу та догляду з боку фізичної особи, яка надає соціальні послуги, виплата компенсації тимчасово припиняється та відновлюється на підставі заяви фізичної особи про продовження надання соціальних послуг та довідок про закінчення перебування на санатортно-курортному або стаціонарному лікуванні.

     Фізична особа, яка надає соціальні послуги, у разі досягнення пенсійного віку, визначеного ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», або настання  інвалідності зобов’язана в десятиденний строк повідомити управління праці, для перерахунку компенсації .

        Зміни внесені постановою КМУ від 10.09.2014 р. № 428, яка набере чинності з дня офіційного опублікування.

   

Начальник відділу допомог та

соціальних компенсацій управління

праці та соціального захисту

 населення Гусятинської райдержадміністрації                   Є.Когут
 

Інформаційні послуги