Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

«Афганістан: біль душі і пам'ять серця»


Війни! Скільки їх було в історії людства. І завжди – це страждання, сльози, втрата самого дорогоцінного в житті, біль… Таким болем для багатьох громадян колишнього Радянського Союзу став Афганістан. Залишається він біллю і сьогодні…

15 лютого 2014 року виповнюється 25 років з дня виведення радянських військ з Афганістану, в усіх містах згадують загиблих воїнів-інтернаціоналістів. Не оминула ця подія і Гусятин, в  районному комунальному краєзнавчому музеї оформлено фото-документальну тематичну виставку «Афганістан: біль душі і пам'ять серця».

15 лютого у житті колишніх військових, які пройшли дорогами Афганістану, навіки залишиться як день пам’яті про чужу і жорстоку війну. Афганістан – це мужність воїнів, це вірність солдатській дружбі, це взаємовиручка і взаємодопомога.

З давніх-давен український народ підтримує священну традицію – вкарбувати у свідомість прийдешніх поколінь пам'ять про бойові подвиги кращих синів і дочок, які сповна виконали свій військовий обов’язок.

Найбільш у народну пам'ять врізалася саме неоголошена афганська війна, відгомін якої ми відчуваємо й досі. Вона чорним смерчем пронеслася над просторами України. Зачепила переважно прості родини робітників і селян, які віддали своїх, часто єдиних, синів до армії, не відаючи, через яке пекло їм доведеться пройти.

Закінчилася десятилітня ніким і нікому не оголошена трагічна війна. Але в пам’яті вона буде жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдат і сльозами жінок та матерів. Багато молодих воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами медалями. Але найвищою нагородою для тих, хто уцілів, є життя, а для загиблих – пам'ять.

Україно, якби ти знала, яких страждань довелося пережити твоїм дітям! Було і приниження, і знущання, й недовіра, але найстрашнішими були війни, війна – це жах, який відбирає життя, розбиває сім’ї, нівечить красу.  

 

 
 

Інформаційні послуги