Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Гусятинський районний комунальний краєзнавчий музей до 200 річчя Шевченка.


 

На виконання Указу Президента України від 11 квітня 2012 року № 257 «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка»  Гусятинський районний комунальний краєзнавчий музей  починаючи з вересня 2013 року забезпечує широке висвітлення даної теми на основі оформленої  тематичної виставки «На вічнім шляху до Шевченка» шляхом проведення тематичних екскурсій спрямованих на  актуалізацію та популяризацію постаті та творчості Тараса Шевченка, які виходять за межі українського світосприйняття і сягають загальнолюдського рівня. 

На виставці  виставлено біля ста  предметів з колекції  музею. Ознайомлення відвідувачів з експонатами  музейних фондів, що пов’язані з іменем Т.Г.Шевченка, слугує підвищенням рівня екскурсійних заходів в процесі науково-освітньої роботи музею.             

 

 

 

               Особливо високими мистецькими якостями відзначаються  на виставці декоративні керамічні тарелі з барельєфом погруддя Т.Г.Шевченка  роботи Євгена Куцярського - народного умільця із с.Товсте  Гусятинського р-ну, що передані музею у 1981році та вирізьблені на дереві народними майстрами з Гусятинщини портрети  поета, роботи 1969 року. А найдавнішим музейним предметом  представленим на виставці, із надбання музейної колекції, є вишитий рушник на грубому домотканому полотні, переданий музею жителькою з села Перемилів Гусятинського району у 1974 році. Цей витвір народної творчості ще з кінця ХVІІІстоліття передавався у  родині з покоління  в покоління як оберіг української духовності. За переказами його власниці  він завжди ошатно прикрашав портрет Тараса Шевченка, який висів на стіні у світлиці їх старенької хатини.     

               Книги: "Кобзар", видавництво "Культура і освіта", Вінніперг,1944р.; "Малий Кобзар", видавництво "Заграва", Фельдкірх -Форарльберг,1946р.; "Кобзар", повне видання в трьох томах книжкового товариства "Універсальна бібліотека", 1947р. -  передані музею з Канади від члена філії Українського Національного Об’єднання (УНО) Торонто-Захід п.Миколи Сергійчука.

               Поштові марки СРСР 1961-1964 рр. приурочені ювілейним датам  від дня народження і дня смерті українського поета та чорно-білі світлини з Гусятинщини: святкування 150-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка в селищі Гримайлів 9 березня 1964 року, відзначення 181-ої річниці з дня народження Т.Г.Шевченка  на сцені Зеленівського Будинку культури у 1959 році, вистави "Мати наймичка" (за поемою Т.Г.Шевченка "Наймичка") у виконанні учасників драмгуртка с. Буцики на сцені місцевого клубу в 50-ті роки ХХст. - повертають нас у спогади минулого, коли велич Тараса Шевченка постійно перебувала у вінку всенародної шани.

                  В Україні та за її межами встановлено багато пам’ятників Тарасові Шевченку. Монументи Кобзарю встановлені і в десятьох населених пунктах  Гусятинського району. Деякі з них не раз нищили за роки польської окупації, проте згодом їх відновляли. Фотографії пам’ятників Т.Г.Шевченку в м.Хоростків (1956р.), в м.Копичинці (1964, 1979, 1989рр.), в с.Лежанівка (1975р.), в смт.Гримайлів  (1953, 1956, 1970, 1977рр.), в с.Товсте (1992р). в с. Перемилів (1992р.), в с.Глібів (1992р.), в смт.Гусятин (1993р.) - є свідченням споконвічної всенародної любові до поета.            

                   На основі виставлених матеріалів  протягом 2013-2014рр. науковці музею проводять тематичні екскурсії , де знайомитимуть відвідувачів з новими науковими дослідженнями щодо нащадків з гілки Шевченківського роду , якими може гордитися і Гусятинщина. Володимир Васильович Шкробот, син Василя Тимофійовича ( головний лікар Гусятинської райлікарні в післявоєнні роки) - походить (по материнській лінії) з роду Красицьких: Антон Красицький був чоловіком Катерини Григорівни Шевченко, а заодно й швагром Тараса.

 

 

Директор Гусятинського районного комунального краєзнавчого музею                ОЛЬГА ГОФМАН

 

 
 

Інформаційні послуги