Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Соціальна сфера / Відділ культури і туризму райдержадміністрації

Гусятинський краєзнавчий музей


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адреса музейної установи, телефон. Гусятинськийрайонний комунальний краєзнавчий музей. смт.Гусятин, вул..Тернопільська,5. тел.03557-219-32
 Керівник  музею Гофман Ольга Володимирівна

 ВІЗИТНА КАРТКА МУЗЕЮ

 

З 1979року краєзнавчий музей  у Гусятині був улюбленим місцем відпочинку жителів селища і гостей, щороку його відвідували сотні туристів та мешканців району, були серед них і іноземці. Тут постійно оформлялися тимчасові виставки народних майстрів, художників на які приходила маса шанувальників. Він був центром культурного життя. У 2003 році музейна експозиція закрилася  через тривалу аварійність бувшого приміщення ( єврейської синагоги ), а перспективи переоформлення у іншому приміщенні виглядали досить песимістично.

Основний фонд Гусятинського районного комунального краєзнавчого музею   нараховує    більше 12 тисяч предмет, що належать до державної частини Музейного фонду України. Це зібрання народної кераміки, вишивки, одягу, речей побуту, графіки, живопису, рідкісних книг, документів, фотографій тощо.

         

Подальша доля  краєзнавчого музею та його працівників залежала від чуда. І таке чудо сталося… . У  кінці 2008 року прийшла хороша звістка з Києва: районна рада вигралагрантовий Проект «Впровадження новітніх механізмів функціонування рекреаційно-туристичного комплексу Гусятинського району для забезпечення сталого розвитку громад » , де частково було передбачено кошти на проведення ремонтних робіт приміщення музею. Звичайно, це далеко не та сума, яка потрібна була для повного завершення  робіт згідно проектно-кошторисної документації, але  це був добрий початок.

        На сьогоднішній день в рамках реалізації Проекту у приміщенні музею проведено художнє оформлення малого експозиційного залу та експозиційного коридору, поміняно всі вікна і двері на металопластикові, проведено внутрішній євроремонт малого та великого виставкових залів, експозиційного коридору, фондосховища, частково придбано експозиційне обладнання для великого залу та фондосховища.

        У випадку з Гусятинським музеєм спрацювала народна поговірка: «Спасіння потопаючих в руках самих потопаючих». Було надзвичайно важко.  Потрібно було за короткий час  ( вересень-грудень 2009р) виконати титанічну роботу . Дуже велика відповідальність перед грантодавцятми щодо звітності використання коштів… але все позаду. Сьогодні Гусятин має  цікаву музейну експозицію в новому приміщенні, яка викликає велике захоплення всіх відвідувачів.                                  

 

 

Учні Личковецької ЗОШ на екскурсії

 

Експозиція музею

 

Екскурсіюпроводить ст.науковий співробітник Тетяна Стефанів

 

Іноземні туристи на екскурсії у музеї

 

Одна з експозицій музею

 Дивіться також

 

Інформаційні послуги