Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Соціальна сфера

Гусятинський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді


Гусятинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створений розпорядженням голови Гусятинської районної державної адміністрації № 20 від 15 січня 1996 року

 

        

Графік

прийом громадян директора

Гусятинського районного центру соціальних

служб для сім'ї, дітей та молоді на 2019 рік

 

 

 

Мозоль Марія

Мирославівна

 

 

 

Директор Гусятинського РЦСССДМ

 

 

І, ІV  середа місяця

 

 

10.00-12.00

 

 

Каб.1

 

 

0355721064

 

 

Адреса: Тернопільська область смт  Гусятин  вул.  Суходільська, 7;

          Телефон: (03557) 2-10-64, e-mail: ssm_gus@meta.ua 

Директор центру - Мозоль Марія Мирославівна

 

   

 

І. Основна діяльність Центру

 

    Одним із пріоритетних напрямів діяльності Гусятинського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді є соціальна робота з сім'ями, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі родини учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб. Дана робота забезпечується, перш за все через раннє виявлення, облік та соціальний супровід  таких сімей/осіб.

        Гусятинський РЦСССДМ застосовує комплексний та системний підхід,  згідно з яким дії  працівників  спрямовуються на усунення причин і наслідків проблеми, які спричинили кризу, дотримання прав дітей та батьків, використання їх внутрішнього потенціалу у процесі розв’язання  проблем, сприяння підвищенню відповідальності батьків за виховання дітей,  формування та закріплення здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок, соціально-небезпечних хвороб, у т.ч. ВІЛ-СНІД, забезпечення індивідуального підходу до кожної сім'ї/особи.

Працівники Гусятинського районного  центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  відповідно до покладених на них завдань надають різним категоріям населення ряд соціальних послуг, а саме:

? соціально-педагогічні;

? соціально-економічні;

? соціально-медичні;

? юридичні;

? психологічні;

             ? інформаційні послуги.

ІІ. Розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

     У районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться інформаційна кампанія «Прийміть дитину у родину».  Метою інформаційно-рекламної кампанії "Прийміть дитину у родину" є поширення сімейних форм влаштування дітей-сиріт та залучення нових кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі.

      В рамках даної інформаційної кампанії проводиться  роз’яснювальна робота серед населення нашого району.

     На території району функціонує дві прийомних сім'ї в селах Красне та Яблунів, а також будинок сімейного типу в селищі Гримайлів де   на вихованні  перебувають 11 дітей позбавлених батьківського піклування.

                                                                            

  ІІ.  З метою запобігання ранньому соціальному сирітству проводиться соціально-профілактична робота з майбутніми матерями при жіночій консультації та пологовому відділенні смт Гусятин і  м. Копичинці

     Працівники  Центру надають  соціальну-педагогічну, психологічну, юридичну, допомогу особам, які мають намір відмовитися від народженої ними дитини. Також здійснює соціальний супровід сімей, які опинились у складних життєвих обставинах шляхом надання її членам комплексу адресних соціальних послуг (психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-медичних, соціально-економічних, інформаційних) як необхідної підтримки, допомоги і самодопомоги.
        
                                                    

 

 

 

 

ІІІ. Проведення профілактичних заходів у навчальних закладах району

 

З метою профілактики правопорушень та негативних тенденцій у молодіжному середовищі, популяризації здорового способу життя працівниками Центру систематично проводиться соціальна робота у даному напрямку у формі бесід, лекцій, відеоелекторій, тренінгових занять  та інформаційних зустрічей.  

 

                                                                          

  ІV. Волонтерський загін «Надія»

            Люди часто замислюються над питанням: «Волонтер - хто це?» Але не всі знають точну відповідь. ВОЛОНТЕР — це доброволець. Людина, яка безкорисливо робить будь-яку дію, займається суспільно корисною справою безоплатно, нічого не вимагаючи натомість. З чого почати допомогу людям? Можна робити добрі справи самостійно, але доцільніше стати учасником якої-небудь організації. Саме такою організацією для учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Гусятин став районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де вони є добровільними помічниками та учасниками волонтерського загону «Надія». Основна мета діяльності якого - сприяти оволодінню волонтерами основними знаннями та вміннями необхідними для організації волонтерських груп та реалізації соціальних, молодіжних програм/акцій

 

 

 

 

 

Районний/обласний фестиваль «Повір у себе»  для творчо обдарованих дітей з особливими потребами

 Повір у себе! Посміхнись! Поглянь, яке блакитне небо! Поглянь довкола, озирнись, Цей світ існує лиш для тебе! Ти – сила, мудрість, ти – краса! Ти – світло, юність, зірка з неба! Повір, що все в твоїх руках, Лиш перший крок зробити треба. Люби життя! воно твоє, Воно одне, воно єдине. Лиш той здолає шлях, хто йде, І хто несе у серці віру. Ти – переможець! Ти – митець! Ти – діамант і ти – перлина! Ти сам малюєш свій вінець, Ти – особистість, ти – ЛЮДИНА! 

 

 Дивіться також

 

Інформаційні послуги