Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

№774 від 10.11.2012 року Про стан виконання Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” в районі


БУЧАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

 

від___”___________2012 року     м. Бучач                       №_____

 

Про стан виконання Закону України

Про свободу совісті та релігійні

організації в  районі

 

            На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від  31.10.2012 року  №903 "Про стан виконання Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” в  області", враховуючи тенденцію до збільшення кількості релігійних громад, розширення мережі церков та релігійних формувань з метою запобігання негативного розвитку подій у стосунках між релігійними організаціями, удосконалення державно-церковних відносин, прискорення розв’язання актуальних проблем щодо захисту  законних інтересів релігійних організацій, координації діяльності органів виконавчої влади і самоврядування, розвитку духовності:

 

ЗОБОВ’ЯЗУЮ:

 

1. Відділ культури і туризму райдержадміністрації здійснювати моніторинг використання культових споруд, які мають статус пам’яток культурної спадщини національного чи місцевого значення. Провести аналіз укладених договорів на безоплатне користування культовими спорудами. У разі закінчення термінів дії укласти нові угоди.

 

2. Сектор зв’язків  з  громадськими  організаціями, ЗМІ та з питань внутрішньої політики апарату райдержадміністрації   :

 

1) спільно з виконкомом Бучацької міської ради, Золотопотіцької селищної ради, сільських рад з метою своєчасного реагування та вирішення міжконфесійних конфліктів активізувати практику виїздних засідань на місця із залученням відповідних спеціалістів, представників правоохоронних органів та зацікавлених сторін.

2) активізувати роботу консультативно-дорадчих рад при голові райдержадміністрацій з метою удосконалення державно-церковних відносин,  сприяння зміцненню взаєморозуміння і терпимості між релігійними організаціями різних віросповідань, розвитку духовності. Засідання проводити не менше одного разу в квартал;

 

3) забезпечити методичне удосконалення практики підготовки та реєстрації статутів релігійних громад і спільно з органами юстиції сприяти їм у набутті статусу юридичної особи;

 

 4) інформацію про виконання  розпорядження подати районнній державній адміністрації до 5 квітня 2013 року.

 

3.  РЕКОМЕНДУВАТИ:

 

1) Бучацькому міському голові з метою здійснення державного контролю за дотриманням чинного законодавства України про свободу совісті та релігійні організації, своєчасного реагування на проблеми та конфлікти релігійного характеру, розглянути питання про створення відповідного підрозділу у структурі міської ради;

 

2) Відділу МВС України в Бучацькому районі забезпечувати дотримання громадського порядку під час проведення релігійними організаціями заходів в населених пунктах, де мають місце міжконфесійні конфлікти.

 

4. Заступника голови районної державної адміністрації

Стронську О.О. здійснювати контроль за виконанням цього розпорядження.

 

 

Голова районної державної

          адміністрації                                                                          В.М.САВКА

.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема