Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

Звіт про роботу громадської ради при Бучацькій районній державній адміністрації протягом 2-ох років роботи


Звіт про роботу громадської ради при

Бучацькій районній державній адміністрації протягом 2-ох років роботи

 

Відповідно до статі 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», Постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року №234 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 року №976 та від 3 листопада 2010 року №966», з метою налагодження системного діалогу райдержадміністрації з громадськістю, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про діяльність органу влади, а також забезпечення гласності, прозорості та відкритості діяльності 17 травня 2017 року були проведені установчі збори за участю інститутів громадянського суспільства.

Результатом установчих зборів було обрання персонального складу громадської ради при Бучацькій районної державної адміністрації в кількості 17 осіб, який було затверджено розпорядженням голови Бучацької районної державної адміністрації  від 24 травня 2017 року №219-од.

Головою громадської ради було обрано НИЩІЯ Олега Богдановича – голову Громадської організації «Підприємці та роботодавці Бучаччини» .

До складу громадської ради при Бучацькій районній державній адміністрації увійшли представники таких громадських організацій: Районної спілки воїнів-учасників антитерористичної операції Бучацького району, Громадської організації «Бучач-АРТ», Громадської організації «Громада рибалок Бучаччини», Громадської організації «Асоціація  підприємців Бучаччини», Громадської організації «Бучацькі фанфари», Громадської організації «Дитячо-юнацький футбольний клуб «ЕЛІТА-14», Бучацької районної організації Всеукраїнської «Спілки Чорнобиль», Громадської організації «Бучацький антикорупційний комітет», Громадської  організації «Бучацька районна федерація футболу», Бучацького районного                         фізкультурно-оздоровчого Клубу «Колос», Громадської  організації «Громадський рух за чисте довкілля Бучаччини», Тернопільської обласної громадської організації «Підприємці Тернопілля», Бучацької районної  організації «Українського товариства мисливців і рибалок», Громадської організації «Безпека та охорона галичан», а також 2 представники райдержадміністрації.

Громадська рада при Бучацькій районної державної адміністрації діяла на постійній основі шляхом проведення засідань, які відбувалися щоквартально. Порядок денний формувався з урахуванням пропозицій представників громадських організацій та органів виконавчої влади, виходячи зі  специфіки та актуальності питань, які найбільше турбували людей і потребували роз’яснень та вирішення.

За період роботи впродовж 2 років на засіданнях громадської ради були розглянуті питання:

-                     про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за І півріччя 2017 року;

-                     про благоустрій міста Бучач  (упорядкування реклами, парковки, вуличної торгівлі, зупинок, тощо);

-                     про стан захворюваності на онкологічні хвороби;

-                     про стан пасажирських перевезень в районі, забезпечення перевезень пільговиків, стан доріг;

-                     про соціальне забезпечення учасників антитерористичної операції;

-                     про відновлення ФК «Колос»;

-                     про стан справ щодо спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні у місті Бучач;

-                     про присвоєння Бучачу статусу міста обласного значення;

-                     про перенесення Бучацького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції в Тернопільській області у районний будинок культури;

-                     про стан надання медичних послуг населенню у районі;

-                     про стан боротьби із злочинністю та корупцією у Бучацькому районі;

-                     про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за І півріччя 2018 року;

-                     про роботу із заявами та зверненнями, що надійшли до райдержадміністрації за 6 місяців 2018 року;

-                     про виконання рішення громадської ради при Бучацькій райдержадміністрації від 13 вересня 2018 року щодо правильності та законності рішення чотирнадцятої сесії сьомого скликання Бучацької міської ради від 09.02.2017 року №713 «Про надання дозволу Трофимуку О.П. на викуп земельної  ділянки в місті Бучач по вул. Л.Українки, 1Д»;

-                     про оздоровлення дітей влітку 2018 року;

-                     про стан ринку праці в Бучацькому районі;

-                     про підсумки роботи господарського комплексу та соціальної інфраструктур в осінньо-зимовий період 2017-2018 років та завдання з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 років;

-                     про стан реалізації медичної реформи в Бучацькому районі;

-                     про благоустрій міста Бучач та ін.

    

Практика роботи громадської ради при Бучацькій районній державній адміністрації свідчить, що сьогодні громадськість має достатньо повноважень, аби вносити пропозиції органам влади та впливати на прийняття  важливих рішень. Члени ради беруть участь у заходах, організованих органами влади та місцевого самоврядування. У  засіданнях  громадської ради брали участь голова райдержадміністрації, голови районної та міської рад, заступники голови райдержадміністрації, керівник апарату райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій, представники громадських організацій, місцевих ЗМІ і це давало можливість оперативно вирішувати нагальні питання, порушені громадськими організаціями.

 Досвід роботи громадської ради показав, що найбільше членів громадської ради хвилюють питання благоустрою, стану правопорядку та профілактики злочинності, пасажирських перевезень, стану доріг, медичної реформи.

            Діяльність громадської ради при Бучацькій районній державній адміністрації постійно висвітлюється на офіційному веб-сайті Бучацької районної державної адміністрації у рубриці «Громадська рада», а також у районній газеті.

Надалі потрібно пам’ятати: ми прагнемо до побудови демократичного суспільства, тому й головна умова для досягнення цієї цілі – це вдосконалення демократичного волевиявлення. Демократія має бути справжньою, всеохоплюючою. Без чіткого усвідомлення стратегічної мети та тактичних цілей, як і без продуманого плану їх реалізації, домогтися успіху неможливо.

Сьогодні в цій залі зібралися ті, кому не байдуже, яким буде завтрашній день нашого району і в цілому нашої держави, хто відчуває відповідальність перед майбутніми поколіннями, хто прагне сьогодні створити кращі умови життя для наших людей. Ми зобов’язані докласти всіх зусиль, аби втілити в життя мрії та сподівання, якими живе більшість наших громадян, а сподівання ці прості – жити краще!

Останнім часом громадські організації все більше залучаються до державно - творчого процесу, і це не дивно, адже громадськість і влада – це єдиний механізм, що рухає Україну до демократії, формує європейське суспільство. Громадська рада,  не тільки здійснює контроль за діяльністю органів влади, а й часом ініціює проведення заходів, спрямованих на врегулювання та покращення тих чи інших злободенних питань життєдіяльності району.

Головним завданням громадської ради і надалі має бути об’єднання зусиль інститутів громадянського суспільства задля того, щоб люди відчули – є перспективи кращого життя.

Дякую всім членам громадської ради за активну громадянську позицію та ефективну роботу.

 

 

Голова громадської рада при Бучацькій  

            райдержадміністрації                                                      Олег НИЩІЙ

 

 

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема