Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

№592 від 30.09.2011 року Про роботу відділу освіти райдержадміністрації та виконання Закону України «Про загальну середню освіту»


УКРАЇНА

БУЧАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

 

від “ 30” вересня 2011 року                     м.Бучач                             №592

 

Про роботу відділу освіти

райдержадміністрації та виконання

Закону України «Про загальну середню освіту»

 

Закон України «Про загальну середню освіту» визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку людської особистості, формує цінності правового демократичного суспільства в Україні.

В районі функціонує 60 навчальних закладів, в яких здобуває освіту 7746 учнів. Із загальної кількості навчальних закладів: гімназія, колегіум, ліцей, 21 - загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів, 23 - І-ІІ ступенів, 16 - І ступеня, 3 позашкільні навчальні заклади.

Відповідно до ст. 21 Закону України передбачено соціальний захист учнів. В загальноосвітніх закладах району навчається 4 дитини-сироти та 27 дітей без батьківського піклування. Діти цієї категорії забезпечені підручниками, шкільним приладдям, єдиними квитками, які дають право на пільговий проїзд міським та приміським  транспортом, отримують безплатні гарячі обіди, першочергове оздоровлення.

У 60 навчальних закладах району працює  58 шкільних їдалень на 3440 одноразових посадочних місць. Всіма видами харчування охоплено 7591 учень, це становить 98 % всіх учнів 1-11 класів. Гарячим харчуванням охоплено 7377 (95 %) учнів 1-11 кл. Безкоштовним гарячим харчуванням охоплено 2 931 (100 %) учнів 1-4 кл., а також 25 учнів (100 %) потерпілі від наслідків аварії на ЧАЕС, 31 (100 %) дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 986 (87 %) дітей з малозабезпечених сімей, 88 (96 %) дітей-інвалідів, напівсиріт та дітей, які перебувають на диспансерному обліку.

Відділом освіти, керівнкиами навчальних закладів проведено заходи для покращення матеріально-технічної бази: замінено 212 вікон в загальноосвітніх закладах району. Здано в експлуатацію внутрішні вбиральні у 27 загальноосвітніх навчальних закладах.Станом на 1 вересня 2011 року 98,3 % навчальних закладів забезпечені проточною і гарячою водою.

Проте, недостатнім є рівень забезпечення організованого підвезення дітей та педагогічних працівників до місць навчання. За межею пішохідної доступності проживають та потребують підвезення 419 учнів. 

Зменшується середня наповнюваність класів з 15,12 до 14,98.

Потребує забезпечення та поновлення технічна база шкіл. Станом на 1 вересня 2011 року в районі є 363 комп’ютери. Школи І-ІІ ст. забезпеченні комп’ютерною технікою  на 29% , (12 із 23 шкіл мають комп’ютери). На один комп’ютер у цих школах припадає 49 учнів. В найближчі 3-5 роки район потребує 348 нових комп’ютерів.

Виходячи з вищенаведеного :

  1. Інформацію начальника відділу освіти райдержадміністрації Рудника О.П. про виконання Закону України «Про загальну середню освіту» взяти до відома.
  2. Відділу освіти райдержадміністрації, (Рудник О.П.) спільно з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів району:

2.1. За основу подальшої діяльності в галузі освіти взяти завдання, визначені законами України про освіту, програмами діяльності Президента України, Кабінету Міністрів України, указами Президента України "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні", "Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді".

2.2. Забезпечити стабільну роботу навчальних закладів району у 2011/2012 навчальному році, взяти на особливий контроль питання їх матеріально-технічного і кадрового забезпечення.

2.3. Забезпечити заходи щодо покращення харчування учнів, придбання сучасного обладнання для навчальних кабінетів, спортивних залів,  створення безпечних умов навчання і виховання.

2.4. Проводити системну роботу з територіальними громадами, батьками на предмет узгодження необхідності оптимізації мережі, потребою підняття рівня конкурентоспроможності сільського учня.

2.5. Забезпечувати конституційне право громадян на рівний доступ до якісних освітніх послуг.

2.6. Продовжити практику придбання й оновлення комп'ютерної техніки, підвищити рівень вимогливості щодо ефективного використання навчальних підручників і посібників.

2.7. Вважати одним з пріоритетних напрямків діяльності роботу з обдарованою молоддю.

2.8. Забезпечувати вирішення питань соціального захисту учасників навчально-виховного процесу - учнів та вчителів.

3. Відділу освіти райдержадміністрації (Рудник О.П.), фінансовому управлінню (Ковбаса М.В.) вивчити питання щодо збільшення видатків на освіту в місцевих бюджетах на 2012 рік шляхом виділення цільових додаткових коштів для покращення матеріально-технічної бази закладів освіти.

4. Відділу освіти райдержадміністрації (Рудник О.П.) інформувати районну державну адміністрацію про проведену роботу до 30 вересня 2012 року.

5. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації згідно з розподілом обов’язків.

 

Голова районної державної

адміністрації                                                                                              В.М.САВКА

.
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема