Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

Довідка про підсумки розгляду звернень громадян, які надійшли до районної державної адміністрації упродовж 2015 року.


ІНФОРМАЦІЯ

про результати розгляду звернень  громадян, які надійшли до районної державної адміністрації упродовж 2015 року.

 

Упродовж 2015 року робота із зверненнями громадян в органах виконавчої влади, її структурних підрозділах, органах місцевого самоврядування  району проводилась відповідно до вимог Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», постанови Кабінету міністрів України від 24 вересня 2008 року № 858 «Про затвердження Класифікатора звернень громадян» та інших нормативно - правових актів.

Аналіз стану забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення свідчить, що районною державною адміністрацією, її структурними підрозділами, виконкомами міської, селищної та сільських рад району вживались дієві заходи, спрямовані на вирішення важливих проблем населення району, реалізацію конституційних прав і свобод громадян.

Одним із пріоритетних завдань районної державної адміністрації, її відділів і управлінь, виконкомів міської, селищної та сільських рад району є задоволення законних прав та інтересів громадян, оперативне вирішення порушених у їхніх зверненнях проблем. Вживаються заходи для зміцнення виконавської дисципліни щодо своєчасного і повного розгляду звернень громадян, усунення причин, що їх породжують, забезпечення відкритості і гласності діяльності  як райдержадміністрації так і місцевих органів виконавчої влади.

Упродовж  2015 року до Бучацької районної   державної адміністрації та органів місцевого самоврядування надійшло 9605 звернень. В порівнянні з минулим роком загальна їх кількість збільшилась на 161 звернення.

Постійно органи виконавчої влади району необхідні заходи щодо належного забезпечення виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Призедента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» і працюють над вдосконаленням роботи із зверненнями громадян відповідно до вказаних документів.

Так, керівництвом районної державної адміністрації проводило особистий прийом громадян, згідно з графіком, затвердженим 06 січня
2015 року №5-од який був доведений до відома жителів району через засоби масової інформації та розміщувались у приміщеннях місцевих органів виконавчої влади.

На особистий прийом до керівництва районної державної адміністрації надійшло 160 звернень і прийнято 196 громадян.

           З метою створення більш сприятливих умов для людей, керівниками райдержадміністрації щомісячно організовано виїзні дні прийому громадян, по місцю проживання, як головою райдержадміністрації так і його заступниками, з метою зменшення кількості звернень до центральних та місцевих органів виконавчої влади. Упродовж 2015 року керівництвом райдержадміністрації проведено прийом громадян в 22 населених пунктах.

Згідно затвердженого графіку від 06 січня 2015 року (2-й і 4-й вівторок місяця) проводилися «гарячі» телефонні лінії. Протягом вказаного періоду проведено 17 «гарячих» телефонних ліній», де мали можливість поспілкуватися з керівництвом району 48 громадяни, з них 35 вирішено позитивно.

Безпосередньо до районної державної адміністрації упродовж 2015 року надійшло 1026 звернень що на 406 звернень  більше ніж у 2014 році. Із них 866 письмових, 160 – подано громадянами на особистих прийомах керівництва райдержадміністрації.

            Збільшився показник надходження повторних звернень із 12 у минулому році до 24 звернень у 2015 році.

            Порушень термінів звернень не допущено. Всі звернення які надходять до районної державної адміністрації, уважно розглядаються.

Найбільше до райдержадміністрації звернулися жителі із міста Бучач( Гнелиця Г.В., Швая О.В., Одіжинський Р.М. ), Пишківської (Заверуха Г.С., Гринів Г.П., яка звертається від імені своєї матері Сосник Г.І.), Стінківської (Довган А.П.)сільських рад.

Належним чином робота із зверненнями громадян проводиться у виконкомах Жниборідської, Русилівської сільських рад. Від жителів цих населених пунктів  протягом 2015 року не поступило жодного звернення, як до районної державної адміністрації так і до вищестоящих органів влади.

Жителів району  найбільше турбують питання виділення грошової  допомоги на лікування,  виділення земельних ділянок під  будівництво житла,  покращення житлових умов проживання,  дотримання законності у приватизації земельних ділянок , встановлення межових знаків, вирішення питання підвозу дітей до Стінківської ЗОШ, питання добудови Космиринської загальноосвітньої школи та інші.

З питань соціального захисту населення, зокрема виділення грошової допомоги упродовж 2015 року до районної державної адміністрації звернулося 462 громадяни, на 184 громадян більше ніж у минулому році.

Часто трапляється, що у виконкомах сільських рад  неуважно ставляться до розв’язання проблем жителів району, організації їх прийому та належного ґрунтовного розгляду заяв та скарг громадян, вирішення порушених у них питань, широкого використання наявних можливостей для найбільш повного задоволення запитів населення, проявляють при цьому  формалізм і тяганину.

Зокрема, не надаються чіткі роз’яснення жителям населених пунктів з питань  порядку приватизації земельних ділянок, неналежним чином вирішуються земельні спори, а саме встановлення межових знаків, що спонукає громадян звертатися в район, або до вищестоящих органів влади.

          Збільшилася питома вага звернень громадян із питань аграрної політики і земельних відносин – це встановлення межових знаків, вилучення земельних ділянок. Найбільше з питань землеустрою звернулися жителі Стінківської, Космиринської, Пишківської, Трибухівської сільських рад.

           В порівнянні з минулим роком збільшилось число звернень громадян до органів влади вищого рівня. Це 237 проти 57 у 2014 році. Зокрема до Апарату Верховної Ради України надійшло 6 звернення, до обласної державної адміністрації – 51 звернень ( 2014 року – 31). Найбільше звернень надійшло з м. Бучача, Стінківської та Космиринської сільських рад.

            Упродовж 2015 року на урядову « гарячу» лінію надійшло 172 звернення від жителів району. (2014 – 30 звернень). Вагому частину надходжень складають питання довозу дітей до Стінківської ЗОШ, питання добудови Космиринської загальноосвітньої школи, земельних відносин, комунального господарства та інші.      

            Найбільше на урядову «гарячу» лінію звернулася жителька м. Тернопіль Гринів Г.П. протягом 2015 року звернулася 16 раз із різними питаннями в інтересах своєї матері Сосник Г.І. жительки с. Пишківці, Бучацького району.

        Основними причинами звернень громадян до центральних органів влади та обласної державної адміністрації з питань, що не відносяться до їх повноважень, є прояви неналежного розгляду листів та скарг, недостатнє організаційне забезпечення виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів влади та органів місцевого самоврядування» на рівні  виконкомів місцевих рад району.

Зменшення звернень громадян до різних гілок влади залежить від усіх керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, від того, як керівник відноситься до людини і її проблем, не допускати байдужого ставлення до людей. Завдання керівника розібратися на місці, а не  відправляти  у вищі інстанції так, як кожен несе персональну відповідальність за стан роботи із зверненнями громадян.

 

 

    Керівник апарату

 райдержадміністрації                                                    М.П.СЛОБОДЯН

 

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема