Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

Довідка про підсумки розгляду звернень громадян, які надійшли до районної державної адміністрації упродовж 2014 року


ІНФОРМАЦІЯ

про результати розгляду звернень  громадян, які надійшли до районної державної адміністрації упродовж 2014 року.


     Упродовж 2014 року органи виконавчої влади, її структурні підрозділи, органи місцевого самоврядування  району працювали над вдосконаленням роботи із зверненнями громадян відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».
     Здійснено відповідні заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення, подальшого покращення та всебічного розгляду питань, які порушуються громадянами.
     Ці питання  регулярно розглядаються на  засіданнях колегій райдержадміністрації, апаратних нарадах при  голові та на виробничих нарадах структурних підрозділів райдержадміністрації,  на засіданнях виконкомів місцевих рад району. За підсумками розгляду приймаються відповідні  розпорядчі документи.
      Одним із пріоритетних завдань районної державної адміністрації, її відділів і управлінь, виконкомів міської, селищної та сільських рад району є задоволення законних прав та інтересів громадян, оперативне вирішення порушених у їхніх зверненнях проблем. Вживаються заходи для зміцнення виконавської дисципліни щодо своєчасного і повного розгляду звернень громадян, усунення причин, що їх породжують, забезпечення відкритості і гласності діяльності  як райдержадміністрації так і місцевих органів виконавчої влади.
     Упродовж 2014 року до районної державної адміністрації та виконкомів місцевих рад надійшло 9444 звернень і порушено 9513 питань. В порівнянні з відповідним періодом минулого року загальна їх кількість зменшилася на 8479 звернень.
      На особистий  прийом до керівництва районної державної адміністрації та виконкомів місцевих рад надійшло 6435 звернення .
    Щодо повторних звернень, то за підсумками 2014 року спостерігається тенденція до рівня минулого року ( 62 проти 69 у відповідному періоді минулого року.)
    Жителів району  найбільше турбують питання виділення грошової  допомоги на лікування,  виділення земельних ділянок під  будівництво житла,  покращення житлових умов проживання,  дотримання законності у приватизації земельних ділянок , встановлення межових знаків та інші.
    Часто трапляється, що у виконкомах сільських рад  неуважно ставляться до розв’язання насущних проблем жителів району, організації їх прийому та належного ґрунтовного розгляду заяв та скарг громадян, вирішення порушених у них питань, широкого використання наявних можливостей для найбільш повного задоволення запитів населення, проявляють при цьому  формалізм і тяганину.
    Збільшилася питома вага звернень громадян із питань аграрної політики і земельних відносин – це встановлення межових знаків, вилучення земельних ділянок. Таких звернень упродовж 2014 року до районної державної адміністрації  та виконкомів місцевих рад надійшло 3407, що становить 36,07 % від загальної кількості Найбільше з питань землеустрою зверталися жителі Стінківської, Космиринської, Пишківської, Трибухівської сільських рад.
   В листах до органів влади висловлюють стурбованість проблеми трудових відносин. З питань працевлаштування звернулося 267 громадян. З питань комунального та дорожнього господарства звернулося 420 громадян.
    До  органів влади вищого рівня звернулося 26 громадян. Зокрема до Апарату Верховної Ради України надійшло 3 звернення, до обласної державної адміністрації – 22 звернень. Найбільше звернень надійшло з м. Бучач та Стінківської сільської ради.
    Упродовж 2014 року на урядову « гарячу» лінію надійшло 30 звернень від жителів району. Вагому частину надходжень складають питання земельних відносин, комунального господарства та інші.      
    Найбільше на урядову «гарячу» лінію звернулася жителька м. Тернопіль Гринів Г.П. протягом 9- ти місяців 2014 року звернулася 9 раз із різними питаннями в інтересах своєї матері Сосник Г.І. жительки с. Пишківці та жителів с. Стінка          ( Довган Г.П.- 4 звернення).
     З метою зменшення кількості звернень громадян до центральних та місцевих органів виконавчої влади в районній державній адміністрації щомісячно проводяться  виїзні дні прийому громадян за місцем проживання. Впродовж  2014 року керівництвом райдержадміністрації проведено прийом громадян в 21 населеному пункті.
    Згідно затвердженого графіка (2-й і 4-й вівторок місяця) проводилися «гарячі» телефонні лінії. Протягом 2014 року проведено 14 « гарячих» телефонних ліній, де мали можливість поспілкуватися з керівництвом району 82 громадяни, з них 70 вирішено позитивно.
Основними причинами звернень громадян до центральних органів влади та обласної державної адміністрації з питань, що не відносяться до їх повноважень, є прояви неналежного розгляду листів та скарг, недостатнє організаційне забезпечення виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів влади та органів місцевого самоврядування» на рівні  виконкомів місцевих рад району
Зменшення звернень громадян до різних гілок влади залежить від усіх керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, від того, як керівник відноситься до людини і її проблем, не допускати байдужого ставлення до людей. Завдання керівника розібратися на місці, а не  відправляти  у вищі інстанції так, як кожен несе персональну відповідальність за стан роботи із зверненнями громадян.
    Виконувач обов’язків голови
районної державної адміністрації                                                   І.О.ПОГОНЕЦЬ
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема