Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

№716 від 30.11.2010 року Про стан матеріально-технічної бази, її зміцнення та забезпечення належних умов роботи в закладах культури району


                                                                                            

                                   

БУЧАЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

 

від _____ __________ 2010 р.                       м.Бучач                                               № __ _

 

Про стан матеріально-технічної

бази, її зміцнення та забезпечення

належних умов роботи в закладах

культури району

 

            На виконання програм культурного розвитку району, а саме Програми ,,Теплий заклад культури’’ на період до 2010 року, затвердженої розпорядженням голови райдержадміністрації від 05.02. 2004 року № 54, Програми поповнення бібліотечних фондів на період до 2010 року, затвердженої рішенням сесії районної ради від 22.09. 2006 року №42, Програми розвитку музейної справи в Бучацькому районі на період 2009-2013 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради від 17.10. 2008 року № 312, Програми комп’ютеризації публічних бібліотек району на 2008-2011 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради від 21.03.2008 року № 250, відділом культури і туризму райдержадміністрації забезпечено виконання ряду завдань, направлених на покращення стану матеріально-технічної бази закладів культури району.

В районі функціонує 57 закладів клубного типу, 53 бібліотеки, 4 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних заклади, районний краєзнавчий музей. Всі об’єкти культури знаходяться в 115 будівлях, які належать до спільної власності

територіальних громад міста, селища, сіл, з них: у типових приміщеннях  -  36, у пристосованих - 26. В закладах культури району нараховується    156 об’єктів дозвілля, 57 концертних та 10 танцювальних залів, 76 гурткових кімнат. Заклади культури  обладнані 30 магнітофонами, 14 телевізорами, 1 відеомагнітофоном , розмножувальною технікою, 33 комп’ютерами, 5  DVD, 3 музичними центрами, 17 системами підсилюючої апаратури, тощо.

           З метою реалізації районної програми поповнення бібліотечних фондів протягом двох останніх років придбано художньої літератури на загальну суму 16,7 тис.грн., здійснено підписку періодики на 34,8 тис.грн.

            Проводилась відповідна робота щодо функціонування закладів культури району в осінньо-зимовий період, особливо в сільській місцевості. Протягом 2009-2010 років проведено 4 капітальних, 29 поточних, 36 косметичних ремонтів на загальну суму 1520,6 гривень.

Позитивні зрушення відбулись у поновленні основного і малоцінного інвентаря, сучасного технічного оснащення, поетапному переведенні працівників культури сільської мережі  на 0,75 ставки та на  повну  зайнятість,  відбулось збільшення обсягів надання платних культурних послуг населенню тощо.

            Відзначається  зростання активності сільських громад району, розуміння і допомога з боку представників органів місцевого самоврядування.

            Разом   з тим  існує ряд проблем, що суттєво впливають на роботу закладів культури.

            Частина закладів культури має непривабливий вигляд: протікають дахи, відсутні ринви, руйнуються стіни, підлоги, покрівля, стелі.  Прикладом цього є приміщення клубних установ сіл Передмістя, Трибухівці, Озеряни, Жизномир, Киданів, Пилява, Малі Заліщики, Сокілець, Матеушівка, Язловець, Рукомиш, Передмістя, Ріпинці, 15 приміщень  в районі потребують ремонтних робіт. Вкрай незадовільних приміщеннях знаходяться бібліотека с. Цвітова, клуб с.Жизномир, Бучацька державна художня школа.

            Станом на 01 листопада 2010 року із 115 приміщень опалюється 95 закладів культури, в т.ч. газом  -  27,  електроопаленням  -  27, пічним вугіллям  -  20, дровами  -  21, не опалюється  -  20 закладів. Існує велика необхідність переведення на інші види альтернативного опалення масштабних  об’єктів культури (на 250-650 посадочних місць) в зимовий період.

           Також необхідним для закладів культури району є поновлення бази музичних інструментів, технічних засобів, сценічних костюмів, поповнення літературних книжкових фондів тощо.

       Виходячи з вищенаведеного

  1. Звіт  начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації (Тринька О.І.)

«Щодо стану матеріально-технічної бази, її зміцнення та забезпечення належних умов роботи в закладах культури району» взяти до відома та роботу з даного питання визнати задовільною.

2.Відділу культури і туризму райдержадміністрації (Тринька О.І.)

2.1 Забезпечити цілеспрямовану роботу по забезпеченню дотримання вимог ст. 27 Основ законодавства України про культуру та інших нормативно-правових актів щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, забезпечення належних умов їх роботи.

2.2.Здійснювати щорічний моніторинг стану приміщень об’єктів культури, їх матеріально-технічної бази, в т.ч. сільської мережі.

2.3.Забезпечити виконання  запланованих обсягів робіт щодо проведення ремонтів об’єктів культури, їх газифікацію встановлення електроопалення, енергозберігаючих, (склопакетів, дверей), впровадження альтернативних джерел опалення.

2.4.Вирішити питання ремонту систем опалення, покрівель, підлоги тощо.

2.5.Забезпечити заклади культури, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади необхідними музичними інструментами, технічними засобами, основним і малоцінним інвентарем.

2.6.Залучати спонсорські, меценатські та інші кошти для підтримки матеріально-технічної бази і розвитку культури.

2.7.Розширити мережу надання платних послуг населенню, здійснювати належний облік і контроль за їх надходженням і використанням отриманих від них коштів.

2.8. Про проведену роботу інформувати райдержадміністрацію до 10 грудня 2011 року.       

      3. Фінансовому управлінню райдержадміністрації (Ковбаса М.І.) здійснити належне фінансове забезпечення закладів культури та контроль за використанням коштів місцевого бюджету, передбачених для їх функціонування.

      4. Контроль за виконанням розпорядження покласти на  заступника голови районної державної адміністрації Луців Л.З.

 

 Голова районної державної

            адміністрації                                                                             В.М.САВКА

 

 
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

.

Актуальна тема