Бучацька районна державна адміністрація
48400, м.Бучач, майдан Волі, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

На головну

Новини

Роздрукувати 24.03.20 | 15:46

Станом на 24 березня на самоізоляції перебуває 276 жителів району

Дані про жителів району, які після повернення додому з-за кордону свідомо чи вимушено обрали шлях самоізоляції, щоденно поновлюється та фіксується через сімейних лікарів первинної ланки району. Хоч інколи рівень відповідальності цієї категорії громадян за своє здоров’я та здоров’я рідних, близьких людей залишається досить низьким. Тому виявляти новоприбулих допомагають посадові особи місцевого самоврядування, дільничні інспектори,  місцеві депутати, сусіди. Дуже часто до місцевої влади й медиків звертаються бучачани, що мешкають по сусідству, й повідомляють, що за конкретною адресою проживають люди, які нещодавно повернулися з заробітків або відпочинку. Таку інформацію працівники КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» теж ретельно перевіряють.
Свідомі мешканці нашого району, які повернулися із країн із підвищенням захворюваності на COVID-19, як правило, одразу телефонують своєму лікарю. Якщо людина почувається добре, їй радять самоізолюватися. Тобто, залишатися вдома і звести до мінімуму контакти не лише із друзями та знайомими, а навіть із своєю сім’єю. Щодня телефоном чи повідомленнями  ці особи інформують лікаря про стан здоров’я.
Якщо виникає потреба відвідання пацієнта вдома, то за відсутності у нього проявів, за якими можна запідозрити коронавірусну інфекцію, лікар іде до нього у звичайному одязі. Коли ж може бути підозра на COVID-19, то окрім звичайної укомплектованої медичної сумки лікар має з собою дезінфікуючі засоби та засоби індивідуального захисту, щоб у разі потреби супроводжувати хворого до місця госпіталізації. На щастя, з майже з 276 мешканцями нашого району, які повернулися з країн із підвищеним ризиком COVID-19 і знаходяться на самоізоляції вдома, таких прецедентів не було. «Рекордсменами» за кількістю мешканці, які повернулися із країн із підвищенням захворюваності на COVID-19 є  Золотопотіцька ОТГ, Стінецька, Бариська, Дулібівська, Заривинецька сільські ради. 
Керівництвом КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» постійно проводиться інструктаж із всіма сімейними лікарями району, відпрацьовуються та оновлюються стандарти маршрутів пацієнта на випадок виявлення підозри на COVID-19, відповідно до останніх наказів МОЗ України.
Міністерство охорони здоров'я постійно закликає українців після повернення додому з-за кордону суворо дотримуватися режиму самоізоляції.
Самоізоляція, насамперед, означає, що людина протягом як мінімум 14 днів повинна уникати будь-яких контактів з іншими людьми, щоб зменшити ризик зараження. Неприпустимі контакти віч-на-віч ближче ніж на 1,5 метра і довше 15 хвилин. Єдине виключення – звернення за медичною допомогою. При будь-яких симптомах хвороби МОЗ радить одразу телефонувати до лікаря і дотримуватись нижче вказаних рекомендацій.
Як підготуватися до самоізоляції:
• продумайте, що вам знадобиться протягом 14 днів, щоб вам не потрібно було виходити з дому. По можливості попросіть друзів або родичів забезпечити ваше житло необхідними речами.
• при необхідності користуйтеся службами доставки з онлайн-оплатою продуктів, ліків, якщо маєте хронічні захворювання, тощо. Доставку просіть залишати за дверима.
• попередьте друзів і родичів, що ви тимчасово не зможете приймати відвідувачів і гостей. Виберіть контактну особу, до якої в разі необхідності зверніться за допомогою.
• попередьте свого сімейного лікаря про режим самоізоляції й підтримуйте зв'язок з ним.
• домовтеся з роботодавцем про віддалений режим роботи.

Як підготуватися до самоізоляції, якщо ви живете не самі:
• ізолюйтеся в окремій кімнаті, часто провітрюйте її, регулярно робіть вологе прибирання.
• якщо можливо, використовуйте окрему ванну і/або туалет, готуйте їжу і їжте окремо. Якщо можливості немає - використовуйте максимальну дезінфекцію і запобіжні заходи.
• уникайте контакту з іншими людьми. Коли це неможливо, надягайте медичну маску і викидайте її після використання або забруднення.
• суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни, часто мийте руки з милом.
• якщо вам все ж треба вийти з дому, використовуйте маску для обличчя і мінімізуйте контакти з іншими людьми. Використовуйте засоби для дезінфекції рук
• якщо під час самоізоляції у людини з'явилися симптоми хвороби (кашель, задишка, лихоманка, діарея), варто негайно звернутися за медичною допомогою, а також повідомити про свої недавні подорожі, а також контакти з людьми, які мали ознаки захворювання ГРВІ.

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на нашому сайті. Тут Ви зможете дізнатись про основні соціально-економічні та суспільно-політичні події в житті району, ознайомитися з інформацією про діяльність районної державної адміністрації.
Сподіваємось, що  інформація, представлена на нашому сайті буде для Вас корисною і цікавою!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

.

Актуальна тема