Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Інвалідам праці - особливу увагу


Інвалідам  праці  - особливу увагу

 З грудня  у всьому світі відзначають  Міжнародний  день  інвалідів .  Цей день започатковано  Генеральною асамблеєю  ООН з метою  привернення уваги  суспільства   до проблем  людей  з обмеженими  фізичними можливостями.

 Одним з головних напрямів роботи Бережанського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області  є турбота про тих людей , які в результаті професійних захворювань та травм на виробництві стали інвалідами  трудового каліцтва.

Працівники відділення виконавчої дирекції  Фонду в Бережанському районі прикладають зусилля, щоб інваліди праці якнайбільше залучались до активного способу життя, надають їм допомогу у моральній , фізичній  та соціальній реабілітації. У відділенні на обліку перебуває 78  інвалідів, які отримали травми на виробництві, з них у  Бережанському районі є 40 інвалідів праці, з них першої групи 4, другої групи 6, третьої 30,  в Козівському  районі районах є 27 інвалідів, з них  2 інваліди  першої групи, 4  інвалідів   другої групи та 23 інвалід  третьої групи, а в Підгаєцькому районі відповідно 11 інвалідів  третьої групи. З початку року їм  сплачено  2649,4 тис. грн. щомісячних виплат.  Регулярно інваліди трудового каліцтва згідно призначень передбачених індивідуальними програмами реабілітації інваліда забезпечуються  спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом, побутовим обслуговуванням, медикаментами, протезно – ортопедичними виробами, лікуванням в закладах охорони здоровя. 

 Так з початку року витрати на медичну та соціальну допомогу потерпілим складають 604 тис. грн., в тому числі :

витрати на лікування потерпілим на виробництві  складають – 32,4 тис. грн.;

витрати на санаторно-курортне лікування  складають 141,4 тис. грн.;

витрати на придбання технічних та інших засобів реабілітації складають 153,5 тис. грн.;

витрати на придбання виробів медичного призначення склали 13,1 тис. грн.;

витрати на спеціальний медичний огляд склали 59,7 тис. грн.;

витрати на постійний сторонній догляд склали 133,3 тис. грн.;

витрати на побутове обслуговування склали 66,6 тис. грн.;

витрати на бензин, ремонт і технічне обслуговування інвалідів склали 3,8 тис. грн.

Санаторно –курортним  лікуванням забезпечено  10 потерпілих.

Не тільки  в період відзначення   Дня інвалідів, але завжди  спеціалісти відділення  відповідально ставляться  до роботи, намагаються завжди підтримувати позитивну психологічну атмосферу , завжди вислухати відвідувачів та за будь- яких обставин  забезпечують  розгляд клопотань та звернень . Стало традицією і неформальне спілкування, привітання потерпілих вітальними листівками до свят. Так в ці дні начальником відділення і спеціалістами буде  відвідано ряд потерпілих на виробництві    за місцем їх проживання  .

У переддень Міжнародного дня інваліда,   28 листопада   2019 року  у відділенні було організовано «Гарячу телефонну лінію»  де спеціалісти відділення  Гурська О.С.  Штогрин С.М. та начальник відділення Хлопась М.Ф.,  в телефонному режимі  спілкувались з інвалідами в Козівському та Бережанському  районах. 

Вже пятий рік поспіль  команди потерпілих наших районів  беруть участь  у спортивних змаганнях  в рамках  спартакіади « Сила духу» Загальний настрій та  атмосфера таких заходів виправдали сподівання. Зокрема слід відмітити, що у 2018 та 2019 роках дружня команда потерпілих на виробництві  на обласних змаганнях зайняла загальнокомандне перше місце. Тут щире слово подяки потрібно висловити керівникам  та представникам таких організацій, як Підвисоцький завод будматеріалів, «Христина», «Успіх», «Західагро МХП» , Бережанському ЛМГ, Бережанській райдержадміністрації за матеріальну підтримку команди.

В дні відзначення  Дня інвалідів в школах районів буде проведено різноманітні  тематичні заходи  з метою звернути увагу на людей із обмеженими фізичними можливостями.

В період  підготовки  і святкування Дня інвалідів ,відділення в Бережанському районі  велику увагу зосередило на роботі із страхувальниками – проведення профілактичної роботи серед роботодавців, спрямованої на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів,запобігання нещасних випадків і профілактичних захворювань.

Так в листопаді місяці начальником та страховим експертом з охорони праці відділення  надано 12 консультацій з  питань  охорони праці, прийнято участь участь і виступали на навчаннях у  підприємствах та установах районів де були підняті питання  охорони праці. Проведено засідання «Круглих столів».  Надано допомогу у впровадженні або удосконаленні системи  управління охороною праці  на 8 підприємствах. На нарадах  які проводились на підприємствах  ,працівниками відділення наголошувалося,  що ми повинні спільно  реалізовувати  державну стратегію  з питань охорони праці , задля суттєвого зниження  випадків травмування  на виробництві . Адже саме  недоліки в цій роботі є джерелом  поповнення рядів  інвалідів праці. Зокрема хочеться більшої підтримки працівникам, які зазнали ушкоджень на виробництві із сторони роботодавців.

 

Зав. сектору страхових виплат

та матеріального забезпечення                                                             С. Штогрин
 

Анонси подій

Актуальна тема