Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Гаряча лінія на тему «Спрощена система оподаткування для юридичних осіб » відбулася в Бережанській Державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області


Гаряча лінія на тему «Спрощена система оподаткування для юридичних осіб »   відбулася в Бережанській Державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області.

 

15 листопада 2019 року в Бережанській Державній податковій інспекції  Козівського управління Головного управління Державної податкової  служби у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча  лінія»  на тему «Спрощена система оподаткування для юридичних осіб »   . З платниками податків спілкувалася старший державний ревізор – інспектор  Відділу податків і зборів з юридичних осіб Козівського управління Головного управління ДПС у Тернопільській області Семчишин Надія Олексіївна.

 

Одні з найактуальніших питань , що  надійшли під час
сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

Питання №1  В яких випадках та на яких законодавчих умовах юридична особа може обрати спрощену систему оподаткування ?

Відповідно до п. 291.3 статті 291 Податкового кодексу України (далі ПКУ)  , юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

            Згідно ст..291 ПКУна третій групі єдиного податку можуть перебувати  юридичні особи – суб’єкти господарювання будь – якої організаційно – правової форми у яких протягом року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.

На четвертій групі - сільськогосподарські товаровиробники:  юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Питання №2 Чи можуть бути платниками єдиного податку юридичні особи , які мають податковий борг ?

Відповідно до пп.291.5.8 п. 291.5 ст.291 ПКУ , платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) , не можуть бути платниками єдиного податку.

Питання №3  Що не включається до сум доходу юридичних осіб на єдиному податку?

Згідно з пп.292.11 ст.292 ПКУ  ,  до складу доходу не включаються:

1) суми податку на додану вартість;

2) суми коштів, отриманих за внутрішніми розрахунками між структурними підрозділами платника єдиного податку;

3) суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;

4) суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;

5) суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;

6) суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу фізичної особи - підприємця;

7) суми податку на додану вартість, що надійшли у вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених (поставлених) у період сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом;

8) суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника;

9) суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів, встановлених цим Кодексом, та суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів;

10) дивіденди, отримані платником єдиного податку - юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному цим Кодексом.

Питання №4 В яких випадках суб’єкти господарювання – юридичні особи не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи?

Згідно пп. 291.5-1 ст.291 Податкового кодексу України, не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи:

291.5-1.1. суб’єкти господарювання, у яких понад 50 відсотків доходу, отриманого від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім хутрової сировини);

291.5-1.2. суб’єкти господарювання, що провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 - 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових, вироблених та розлитих у споживчу тару малими виробництвами виноробної продукції з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва, а також крім електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25 відсотків доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) такого суб’єкта господарювання);

291.5-1.3. суб’єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

 Питання №5  Яка форма заяви про обрання спрощеної системи оподаткування юридичною особою?

Досить актуальне питання, оскільки 22 жовтня 2019 року в «Офіційному віснику» №81 був опублікований новий Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку» від 16.07.2019 р. №308

 Наказ Міністерства фінансів України від 20 грудня 2011 року № 1675 «Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік» яким затверджено заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, що використовувалася  до того часу,  втратив чинність.




 

Анонси подій

Актуальна тема