Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Профілактика захворюваності-запорука здоров”я


Профілактика захворюваності-запорука здоровя

 

 

         З приходом осені починає знижуватися температура повітря, збільшується його вологість, стають різкішими перепади нічної та денної температур. Дані фактори сприяють росту таких сезонних захворювань, як застуда, грип, ГРВІ та інші вірусні інфекції, кількість яких з настанням холодів різко збільшується. 

         Ми вже звикли сприймати сезонні хвороби як постійних супутників холодної пори року. Разом з тим, так-як  факт захворювання не є вигідним ні для людини та її сім’ї, ні для роботодавця, потрібно вжити заходів щодо його недопущення.   У першу чергу за своїм здоров’ям людина повинна стежити сама, а саме: дотримуватися правил особистої гігієни, носити зручний та відповідно до погоди одяг та взуття, правильно та  повноцінно харчуватися, дотримуватися  багатьох інших рекомендацій. Поряд з цим,  дуже велике значення має забезпечення здорових та безпечних умов праці на роботі, починаючи з умов в кабінеті, цеху, на вулиці та інших умовах виробництва. Все це лягає на плечі керівника підприємства, установи чи організації, а система управління охороною праці повинна включати в себе необхідні заходи з гігієни праці з врахуванням пори року та погодних умов.

        Найголовнішими умовами забезпечення  здоров’я працівника є температура робочої зони виробничого приміщення, швидкість руху повітря в приміщенні, вологість повітря, освітленість робочого місця, частота вологих прибирань приміщення та робочого місця, відповідність спецодягу та спецвзуття до виробничих та погодних умов, особливо якщо працівники працюють на відкритому повітрі, врахування перепадів денних та нічних температур (холодних ранків та вечорів, і теплого дня), обов’язковість дотримання правил режиму праці та відпочинку працівників, дотримання гігієни праці та виробничої санітарії та багатьох інших заходів відповідно до умов праці та сезону.

      

Ю.Мандрицький, страховий експерт з охорони праці Бережанського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області

 
 

Анонси подій

Актуальна тема