Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Гаряча лінія на тему «Спрощена система оподаткування для фізичних осіб – підприємців» відбулася в Бережанській Державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області.


Гаряча лінія на тему «Спрощена система оподаткування для фізичних осіб – підприємців»   відбулася в Бережанській Державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області.

 

25 жовтня 2019 року в Бережанській Державній податковій інспекції  Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча  лінія»  на тему «Спрощена система оподаткування для фізичних осіб – підприємців»   . З платниками податків спілкувалася  заступник начальника відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Тітик Марія Богданівна  .

Наступним буде перелік найцікавіших запитань , які надійшли під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

 

Питання №1  Коли сплачується єдиний податок та єдиний соціальний внесок ?

Підприємці першої та другої групи сплачують єдиний податок щомісячно до 20 числа. Підприємці третьої групи – щоквартально протягом 50 днів після закінчення кварталу. Підприємці четвертої групи також щоквартально протягом 30 днів після закінчення кварталу.

Крім Єдиного податку підприємці сплачують до Пенсійного фонду Єдиний соціальний внесок, а це не менше 22% від мінімальної заробітної плати. Станом на жовтень 2019 року - 918,06 грн. на місяць. Сплачується єдиний соціальний внесок щоквартально протягом 19 днів після закінчення кварталу (за квартал загальна сума ЄСВ – 2754,18 грн.), але можна і помісячно.

 

Питання №2 Чи справді з жовтня діє нова форма заяви для обрання спрощеної системи оподаткування?

22 жовтня 2019 року Наказ Мінфіну №308 був опублікований в «Офіційному віснику» №81 і набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Отже, з 22 жовтня для обрання або переходу на спрощену систему слід застосовувати нові форми заяви. Такі заяви та запит можна надавати в паперовій формі або відправляти через електронний кабінет. 

Питання №3  Яка відповідальність за неподання , несвоєчасне подання звіту по єдиному податку.

Відповідно до п. 300.1 ст.300 Податкового кодексу України згідно з якою «платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій».

За неподання чи несвоєчасне подання податкової звітності порушення здійснене вперше штраф у розмірі 170 грн за кожне таке неподання чи несвоєчасне подання; ті самі дії, учинені єдинником, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, — штраф у розмірі 1020 грн за кожне наступне неподання або несвоєчасне подання декларації (п. 120.1 ПКУ).

Питання №4 Чи необхідно ФОП - платнику єдиного податку реєструвати нову книгу обліку доходів (доходів і витрат) у разі зміни податкової адреси?

Згідно з п. 296.4 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси.

у разі зміни податкової адреси (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку необхідно зареєструвати нову книгу у контролюючому органі за новим місцем обліку.

У разі зміни податкової адреси (місця проживання) в межах одного адміністративного району фізична особа – підприємець – платник єдиного податку продовжує здійснювати записи наростаючим підсумком у зареєстрованій книзі.

 

Питання №5 Чи передбачені пільги для ФОП – платників єдиного податку, які належать до певних соціальних категорій громадян, в частині зменшення встановлених ставок єдиного податку?

Глава 1 розділу XIV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ, яка визначає правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку, не передбачає зменшення встановлених ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців для осіб, які належать до певних соціальних категорій громадян.

 

 

Козівське управління ГУ ДФС у Тернопілській області
 

Анонси подій

Актуальна тема