Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

З досвіду ефективного функціонування системи управління охороною праці на базового підприємства з питань охорони праці Бережанського управління з експлуатації газового господарства по газопостачанню та газифікації ВАТ «Тернопільгаз» у Бережанському районі Тернопільської області.


 

З досвіду ефективного функціонування системи управління

охороною праці на базового підприємства з питань охорони праці    Бережанського управління з експлуатації   газового  господарства по газопостачанню та газифікації  ВАТ «Тернопільгаз» у Бережанському районі Тернопільської області.

 

           Бережанське управління з експлуатації газового господарства  по газопостачанню та газифікації ПрАТ «Тернопільгаз» (далі Бережанське УЕГГ) знаходиться за адресою вул. Шевченка, 33 м. Бережани Тернопільської області та є базовим підприємством з питань охорони праці Бережанського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України  в Тернопільській області.

           Бережанське УЕГГ створено 1 серпня 1960 року. У даний час воно є відокремленим підрозділом ПрАТ «Тернопільгаз», яке очолює голова правління Караванський Олег Іванович.

           Бережанське  УЕГГ очолює Ватраль Марія Львівна.

           Основним видом діяльності є безперебійне та безаварійне газозабезпечення потреб народного господарства та населення району.

           Бережанське УЕГГ займається:

       - прийняттям від постачальників природного газу і безперебійним забезпеченням ним споживачів;

       -   експлуатацією газового господарства;

       -  розробленням  і виготовленням проектно -  кошторисної документації на газифікацію промислових, сільськогосподарських, комунально-побутових і приватних об’єктів та виконанням пусконалагоджувальних робіт.                                

           У місті Бережани газифіковано понад 5970 квартир, 467 комунально – побутових підприємств в тому числі близько 200 в сільській місцевості, 13 промислових підприємств, прокладено 166,1 км. газопроводів низького тиску та 28,7 км. газопроводів середнього тиску, розміщено 34 газорозподільних пунктів, 125 шафових установок, 49 станцій катодного захисту.

          Загальний відсоток газифікації району становить 97%, природнім газом -  85 %,  решта - газобалонними установками, що є одним з найвищих показників у Тернопільській області. 

          До  складу  Бережанського УЕГГ входять такі структурні підрозділи:

 - служба з експлуатації та ремонту газорозподільних систем;

      - служба з контролю за станом газових мереж;

      - служба   з технічного обслуговування  та ремонту газового обладнання;

      -  аварійно - диспетчерська служба;

      - служба будівельно-монтажних робіт;

      - відділ обліку природного газу;

      -  служба автотранспорту.

IMG_0203

 

          Середньо чисельна кількість працюючих Бережанського УЕГГ становить  64 працівники, в тому числі - 18 жінок.

          На балансі підприємств є 1 екскаватор ЕО - 2621, 12 одиниць автотранспорту, в тому числі 2 спеціальних автомобілі та 1 газозварювальний пост.

         У Бережанському УЕГГ функціонує виробнича база. На її території   знаходиться аварійно – диспетчерська служба, в приміщенні якої розміщені карта-схема підземних газопроводів, газорозподільних станцій Бережанського району та план–схема  газопроводів, газорозподільних станцій, шафових установок та газових колодязів м.Бережани   

         P1030577P1030576

 

        Обладнано клас практичного інструктажу абонентів – споживачів природного газу, де проводяться практичні заняття з населенням з набуття практичних навичок при експлуатації газових приладів (газових плит, газових колонок, газових конвекторів та парапетних газових котлів).

P1030575

 

         На території бази обладнано тренувальний майданчик для набуття працівниками практичних навичок при виконанні газонебезпечних робіт.

 

P1030574

 

         Для ремонту та зберігання техніки на території виробничої бази розміщено  3 автогаражі.

          Для проведення передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв автотранспорту дільниці обладнано медичний пункт. 

         Одним із основних пріоритетів у діяльності Бережанського УЕГГ  є створення здорових та безпечних умов праці підприємства, профілактика виробничого травматизму працівників Бережанського УЕГГ.

         У господарстві налагоджена робота з охорони праці, функціонує система управління охороною праці, що діє на основі розробленого положення про СУОП, відповідно до якого на керівників структурних підрозділів та робітників покладено обов’язки  відповідальності щодо дотримання вимог з охорони праці працівників підприємства.

         У Бережанському УЕГГ розроблено Положення про службу охорони праці,  Положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, Положення про комісію з охорони праці, запроваджено триступеневий контроль за станом безпеки та охорони праці підприємства.      

         Перший ступінь оперативного контролю здійснюється щоденно керівниками структурних підрозділів підприємства.

         Другий ступінь оперативного контролю кожного тижня проводять головні спеціалісти та голова профспілкового комітету.

         Третій ступінь контролю проводиться щоквартально спеціалістом з охорони праці, головними спеціалістами, головою профспілкового комітету підприємства.

         Кожної другої середи місяця в господарстві проводиться єдиний День охорони праці, який оформляється відповідним протоколом. На всі види робіт та професій розроблено інструкції з охорони праці в кількості 100 примірників, та видані працівникам на кожне робоче місце та особисто під розпис у відповідному журналі.

Функції служби охорони праці виконує відповідальний з охорони праці, який має великий досвід роботи, професійні навики та пройшов відповідне навчання і перевірку знань з питань охорони праці. На підприємстві функціонує кабінет з охорони праці, де проводять щорічне навчання, інструктажі з охорони праці і перевірку знань працівників Бережанського УЕГГ.

P1030571

 

Кабінет забезпечено наочними стендами, посібниками (зразками газового обладнання та газозапірної арматури, зразками типових деталей ущільнення вводів інженерних мереж), нормативно-правовими актами з охорони праці, типовими положеннями, інструкціями та постановами.

  P1030573P1030572

 

У виробничих підрозділах є кутки з охорони праці, біля обладнання встановлено знаки безпеки, попереджувальні плакати, інструкції.

Щорічно розробляються комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці, як додаток до колективного договору. Працівники господарства повністю забезпечені спецодягом, спецвзуттям, миючими засобами, їм створені належні виробничо-побутові умови для праці та відпочинку. Засоби індивідуального захисту електротехнічного персоналу  регулярно випробовуються та оглядаються. Проведено ремонт приміщення диспетчерської кімнати, побутових приміщень для служби аварійно - відновлювальних робіт, обладнано кімнату відпочинку і кімнату приймання їжі. В адміністративному приміщенні проведено реконструкцію санітарно побутових приміщень.

Працівники щорічно проходять медогляди за кошти підприємства.   Проведено   атестацію робочих місць за умовами праці. За її результатами працівники користуються встановленими пільгами. 

          Страховий експерт з охорони праці Бережанського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області тісно співпрацює з  службою охорони праці Бережанського УЕГГ, допомагає у створенні належних безпечних умов праці, бере участь в навчанні і перевірці знань працівників з питань охорони праці, надає консультації.

         Бережанським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області для забезпечення  кабінету з охорони праці постійно надаються  нормативно – правові акти, література, плакати з охорони праці.

             Належне ставлення керівництва  Бережанського УЕГГ до проблем охорони праці, організації виробничих процесів відповідно до вимог безпеки  дає вагомі результати. Понад 20 років управління працює без виробничого травматизму, дорожньо-транспортних пригод та пожеж. Немає жодного випадку професійного захворювання.

           

 

Мандрицький Ю. М. - страховий експерт з охорони праці Бережанського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області.

 

Михайлишин В. В. - відповідальний з охорони праці майстер з експлуатації підземних газопроводів  

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема