Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну Звіт голови Бережанської районної державної адміністрації за 2018 рік

І. Загальні питання

Адміністративно-територіальний устрій,

стан розвитку об’єднаних територіальних громад

Площа району становить 661 квадратний кілометр (кв.км), що складає 4,7% від території області.

Район межує з Підгаєцьким, Козівським та Зборівським районами області, Рогатинським районом Івано-Франківської області, та Перемишлянським районом Львівської області.

На території району розташовані 57 населених пунктів. Зокрема, 1 місто і 56 сіл. Місто Бережани має статус міста обласного значення.

Органи місцевого самоврядування представлені 22 радами, з них:

1 районна рада, 1 міська рада і 20 сільських рад.

Станом на 01 січня 2019 року на території району  створено Саранчуківську ОТГ та міська об’єднана територіальна громада м.Бережани.

Населення: чисельність, склад

Станом на 01 січня 2019 року чисельність населення в районі складає  40082 осіб.

В тому числі:

- міського – 19038 – 48%;

- сільського – 21044 – 52%;

- чоловіків – 18979 – 48%;

- жінок – 21103 – 52%.

Із загальної чисельності населення кількість пенсіонерів становить 11104 осіб, що складає 28%.

 

Організаційно-кадрові питання

Бережанської районної державної адміністрації

Робота з управління персоналом у Бережанській районній державній адміністрації спрямовується на комплексне вирішення питання щодо комплектування місцевих органів виконавчої влади висококваліфікованими і компетентними працівниками.

 Питання з управління персоналом та державної служби у районній державній адміністрації вирішуються у відповідності до Кодексу законів про працю України, законів України «Про державну службу», «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про місцеві державні адміністрації», постанов Кабінету Міністрів України, наказів Національного агентства з питань державної служби України, розпоряджень голів обласної та районної державних адміністрацій.

 Структура та штатний розпис районної державної адміністрації розроблені  та затверджені відповідно до чинних постанов Кабінету Міністрів України.

Згідно штатного розпису районної державної адміністрації, станом на                  01 січня 2019 року, гранична чисельність працівників становить 113 штатних одиниць, із них: 3 посади - керівник та керівні працівники, 98 посад державних службовців, 4  - виконують функції з обслуговування та 8 - працівники, зайняті обслуговуванням органу виконавчої влади.

Станом на  01 січня 2019 року у районній державній адміністрації фактично працює 92 державні службовці, в т.ч. у апараті – 14 державних службовців, 2 вакансії; в структурних підрозділах – 78 державних службовці, 4 вакансії.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про державну службу», основною формою прийняття на державну службу є проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців. Зокрема, станом на   01 січня 2019 року в районній державній адміністрації проведено 5 конкурсів на заміщення вакантних посад, за результатами яких призначено на посади 5 державних службовців.

При формуванні складу державних службовців в Бережанській районній державній адміністрації за  звітний період  прийнято 12 осіб, з них: 5 - на конкурсній основі, 7 – по переведенню.

  На виконання Закону України «Про очищення влади»,  в районній державній адміністрації у 2018 році проведено перевірку  щодо 3 державних службовців.

Підвищення кваліфікації державних службовців Бережанської районної державної адміністрації здійснюється шляхом навчання. На даний час в  районній державній адміністрації працює 18 магістрів (8 в апараті та 10 у структурних підрозділах).  Крім того, державні службовці беруть участі у навчаннях згідно плану-графіка підвищення кваліфікації у Тернопільському регіональному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

   Документальне оформлення процесу проходження державної служби проводиться шляхом підготовки проектів розпоряджень голови районної державної адміністрації, внесення необхідних змін і доповнень в облікові дані та трудові книжки працівників. В цілому, станом на 01 січня 2019 року. відділом управління персоналом, правового забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату районної державної адміністрації підготовлено 86 проектів розпоряджень голови районної державної адміністрації  та 52 накази керівника апарату районної державної адміністрації з питань управління персоналом.

 В напрямку методично - роз’яснювальної роботи надаються консультації та щомісяця проводяться навчання з працівниками апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо особливостей проходження державної служби, оформлення рішень  з питань управління персоналом, тощо.  

Взаємодія з органами місцевого самоврядування

Впродовж 2018 року районною державною адміністрацією проведено 10 нарад-семінарів з сільськими головами з питань різноманітної тематики.

Проведено 10 перевірок діяльності виконавчих комітетів сільських рад з виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади.

Для надання практичної і методичної допомоги за виконавчими комітетами сільських рад закріплено кураторів з числа заступників голови, керівника апарату, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації та спеціалістів районної державної адміністрації.

ІІ. Стан здійснення повноважень щодо соціально-економічного розвитку району

Стан реалізації регіональної стратегії розвитку та виконання плану заходів з її реалізації, програм і проектів регіонального розвитку

Відповідно до проведення моніторингу і оцінки результативності політики  регіонального розвитку, загалом Бережанською районною державною адміністрацією в 2018 році реалізовано 3 перехідні проекти за кошти субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку:

1) Реконструкція котельні та системи опалення хірургічного корпусу Бережанської центральної районної комунальної лікарні в м.Бережани Тернопільської області - загальна кошторисна вартість 1480,895тис.грн, профінансовано із держбюджету 1200тис.грн та із місцевого бюджету 280,895тис.грн.  Проект завершено.

2) Енергоефективний проект розвитку: реконструкція системи опалення та теплотраси Жуківської ЗОШ    І-ІІІ ступенів   ім. Б.Лепкого Бережанської районної ради по вул. Б.Лепкого, 40 в селі Жуків Бережанського району Тернопільської області - загальна кошторисна вартість 2572,946тис.грн, профінансовано із держбюджету 365,0тис.грн та із місцевого бюджету 235,95тис.грн.  Проект не завершено.

3) Капітальний ремонт із заміною покрівлі даху з утепленням горищного перекриття та заміною вікон Тростянецького сільського клубу по вул. Шевченка, 67 в с. Тростянець Бережанського району, Тернопільської області - загальна кошторисна вартість 797,816 тис.грн., профінансовано із держбюджету 50,5тис.грн та із місцевого бюджету 1,515тис.грн.

Заплановано  розпочати реалізацію проекту у 2019 році за кошти субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку:

-                      «Впровадження енергозберігаючих заходів в Нараївській ЗОШ I-III ступенів.   Капітальний   ремонт   даху    Нараївської   ЗОШ I-III   ступенів  в

с. Нараїв, Бережанського району, Тернопільської області», на який передбачено та виділено 700тис.грн. у 2018 році;

-                      «Капітальний ремонт будівлі Урманського НВК "ЗНЗ I-II ступенів - ДНЗ" в с.Урмань вул.Сонячна, 5 Бережанського району Тернопільської області», на який передбачено та виділено 500тис.грн. у 2018 році;

В даних проектах проходить процедура уточнення кошторису та обсягу першочергових робіт відповідно до рівня фінансування.

-                       «Будівництво амбулаторії в с. Стриганці», на який передбачено 6131,505тис.грн, виділено із державного бюджету 5947,56тис.грн та із місцевого бюджету 113,945тис.грн;

-                      «Будівництво амбулаторії в с. Куряни», на який передбачено 6160,908тис.грн, виділено із державного бюджету 5976,081тис.грн та із місцевого бюджету 114,827тис.грн.

За кошти районного бюджету реалізовано ряд проектів із ремонту та реконструкції установ медичної галузі, а саме:

-           поточний ремонт фельдшерського пункту в с.Тростянець Бережанського району - 68,458тис.грн;

-           поточний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту по вул.Центральна, 26 в с.Куропатники Бережанського району – 165,257тис.грн;

-           поточний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту в с.Саранчуки Бережанського району – 42,978тис.грн.

Також, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році в Саранчуківській об’єднаній територіальній громаді проведено та реалізовано ряд проектів:

1)         Капітальний ремонт Саранчуківського НВК «ЗНЗ-І-ІІІ ст.-ДНЗ» Саранчуківської сільської  ради, Бережанського р-ну,Тернопільської обл по вул.Личакова ,2 в с.Саранчуки Бережанського району Тернопільської області (заміна покриття даху з утепленням горищного перекриття, заміна вікон), 1200тис.грн;

2)         Реконструкція існуючої теплогенераторної з встановленням твердопаливного котла в Саранчуківському НВК «ЗНЗ І-ІІІст. -ДНЗ» Саранчуківської сільської ради Тернопільської області по вул.Личакова , 2 в с.Саранчуки Бережанського р-н Тернопільської області,   140,0тис.грн;

3)         Покращення матеріальної бази КП «Благоустрій – Сервіс». Придбання подрібнювача гілок (деревини) АМ-120ТР-К, 42,0тис.грн;

4)         Покращення матеріальної бази КП «Благоустрій – Сервіс». Придбання навантажувача КУН 3,6-4,6,      48,0тис.грн;

5)         Покращення матеріальної бази КП «Благоустрій-Сервіс». Придбання дровокола ГК-500, 64,0тис.грн.

Зовнішньоекономічна діяльність, міжрегіональне та транскордонне співробітництво

Район презентував власний потенціал на Міжнародному інвестиційному форумі «Тернопільщина Invest-2018», який відбувся 24-25 травня 2018 року в м.Тернополі. В презентаційних матеріалах висвітлено ряд площадок із повною інфраструктурою, території для влаштування індустріальних парків, площі для вирощування енергетичної верби, а також пропозиції реалізації проектів:

-                      будівництво вітро- геліо- станцій на території Бережанського району;

Підготовлено інвестиційні пропозиції потенційним інвесторам, які можуть зацікавитись наявним інвестиційним потенціалом району, оформлено інвестиційний паспорт, а саме:

-                      підготовлено зведений реєстр потенційно придатних земельних ділянок в кількості 26 об’єктів для розміщення вітро- та геліо- електростанцій із зазначенням площі, прив’язки до ліній електропередавання та транспортних магістралей;

-                      підготовлено повний пакет документації (паспорти, хімічні та бактеріологічні аналізи) наявних свердловин питної низько мінералізованої та лікувальної сірководневої води, розміщених на території міста та району. Документи подано потенційним інвесторам.

За результатами форуму заключено меморандуми із потенційними інвесторами про співпрацю в напрямку реалізації проектів в галузі відновлювальної енергетики. Взято в розробку 9 земельних ділянок для детальнішого вивчення та формування техніко-економічного обґрунтування спорудження потужностей із виробництва електроенергії.

На даний час ведеться будівництво вітроелектростанції на території Курянівської сільської ради, завезено 2 вітрогенератори, які змонтовано та підключено до новозбудованої ПС-35/10кВ «Куряни» ТОВ «Біоенергопродукт»; Тернопільська обл., Бережанський р-н, с. Куряни; вулиця Бережанська, 57. Будівельні роботи здійснено ТзОВ «Енерго-Буд-Монтаж» (м.Львів, вул. Гарматія, 9). Таким чином реалізовуються перспективи району в напрямку залучення інвестицій в енергетичну галузь району.

За 9 місяців 2018 року сільською місцевістю району освоєно                         25,050 млн. грн., що становить 0,5% до загального обсягу по області та в розрахунку на 1 особу становить 1183,0грн.

Обсяг капітальних інвестицій в сільській місцевості району у 2018 році за видами економічної діяльності та за рахунок усіх джерел фінансування:

-  в будівництво – 48,38%

- в сільське господарство, лісове та рибне господарства – 48,69%

- в промисловість – 0,02%

- інше – 2,9%.

Станом на 01 липня 2018 року обсяг прямих іноземних інвестицій у Бережанському районі становить 995,2 тис. дол. США.

Бюджет, фінанси та облік

Бюджет району за 2018 рік по власних доходах загального фонду виконано на 108,2%, при плані 27246,4тис.грн. фактичне виконання склало                 29487,6тис.грн.  Порівняно з відповідним періодом минулого року власні доходи зменшився на 1168,2тис.грн. 

Зокрема з основних видів податків і платежів:

- з податку з доходів фізичних осіб виконання склало 105,6%, при плані 14085,7тис.грн. фактичне виконання склало 14872,9тис.грн.;

- з рентної плати  за використання інших природних ресурсів виконання склало 114,8%, при плані 918,9тис.грн. фактичне виконання склало   1054,7тис.грн.;

- з місцевих податків і зборів виконання склало 110,2%, при плані 11121,7тис.грн. фактичне виконання склало 12252,9тис.грн.;

Одержано дотацій з державного бюджету 28968,8тис.грн. або 100,0%  і порівняно з відповідним періодом минулого року дотації збільшились на            1916,3тис.грн.

Субвенцій з державного бюджету одержано 265462,1тис.грн. при плані 267050,7 тис грн. або 99,4%  і порівняно з відповідним періодом минулого року збільшились на 5509,0тис.грн.

       До Державного  бюджету за 2018 рік  поступило 53176,3 тис. грн. при плановому завданні 54462,0 тис.грн.  Індикативний показник виконано на 97,6 відсотки. Найбільшу частку в загальній сумі надходжень займає податок на додану вартість – 18713,1 тис.грн. та податок на доходи фізичних осіб –21759,5 тис.грн.

     До місцевого бюджету за   2018 рік  поступило 95630,7 тис. грн. при плановому завданні 91838,5 тис.грн. Індикативний показник виконано на 104 відсотки.

        Найбільшу частку в загальній сумі надходжень до місцевого бюджету   займає    податок   з   доходів фізичних осіб – 63587,0 тис.грн.  або

66,0 відсотків, єдиний податок – 14619,7 тис.грн. або  15,2 відсотки, плата за землю – 10832,0 тис.грн. або 11,3 відсотки. 

Промисловість, сільське господарство, будівництво та інвестиції, транспорт та зв’язок

На території району зареєстровано та здійснюють діяльність                            4 промислових підприємства, які  включені в основне коло звітуючих відповідно до програми соціально-економічного та культурного розвитку Бережанського району:

 

Найменування

підприємства

Продукція, що випускається

Реалізація продукції на 01.01.2019 року, млн.грн.

ТОВ “Крона”

виробництво консервної продукції

12,761

ТОВ “Підвисоцький завод будматеріалів”

виробництво вапна, вапняка

34,971

ТОВ “Потуторський деревообробний завод”

виробництво паркету

1,783

ТОВ “Еко-інвест”

надання послуг із вивезення ТПВ (твердих побутових відходів)

1,938

 

           За  2018 рік  промисловими підприємствами  району  вироблено товарної продукції (в діючих цінах) на суму 57878,2тис.грн., що складає 105,1% до відповідного періоду 2017 року.

Протягом 2018 року підприємствами району реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 51454,1 тис.грн, що складає 88,9 % до відповідного періоду 2017 року та 87,2% до завдання програми соціально-економічного розвитку району.

За 2018 рік в розрізі підприємств сільської місцевості обсяги виробництва складають:

- ТОВ «Крона» - обсяг виробництва склав 14976,0 тис.грн., що складає  97,3% до аналогічного періоду 2017 року;

- ТОВ «Підвисоцький завод будматеріалів» - обсяг виробництва склав 34173,2 тис.грн., що складає  88,2% до аналогічного періоду 2017 року;

- ТОВ «Потуторський деревообробний завод» - обсяг виробництва склав  2424,4 тис.грн., що складає  254,2% до аналогічного періоду 2017 року;

- ТзОВ «Еко-інвест» надано послуг за 2018 рік на суму 1938,6 тис.грн., що складає 115,9% до аналогічного періоду 2017 року.

           У червні 2018 року відкрито у с.Жуків Бережанського району                    ТОВ “Мануфактура” по пошиттю чоловічих сорочок.

Новоствореним ТОВ “Мануфактура” у II кварталі 2018 року розпочато виробничу діяльність із забезпеченням 40 робочих місць. Підприємство  зареєстровано 29.05.2017 року (місцезнаходження  - село  Жуків, вулиця Золочівська, 97). Основним видом діяльності є виробництво одягу, чоловічих сорочок.  На даний час підприємство виконує замовлення по пошиттю сорочки чоловічої. Підготовлено заявку на експортну пропозицію продукції Тернопільської області.

Проте, є  негативні чинники, котрі стримують сталий розвиток промислового сектору  району, суттєво знижують конкурентоспроможність продукції та погіршують загальний фінансовий результат діяльності суб’єктів господарювання є:

-                      невирішеність питання відвантаження товарної продукції  залізничним транспортом через відсутність  якісного  маневрового складу та вантажних вагонів для збуту продукції на ТОВ «Підвисоцький завод будматеріалів»;

-                      низька маркетингова активність та відсутність ринків збуту паркетної продукції для ТОВ «Потуторський деревообробний завод»;

-                      високий ступінь зносу основних фондів;

-                      низька інноваційна активність підприємств щодо оновлення основних фондів та впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій з метою зниження собівартості та зростання конкурентоспроможності продукції.

У 2018 році темпи росту обсягів валової продукції сільськогосподарського виробництва району порівняно з відповідним періодом 2017 року складають 101,2 %.                   

            Під урожай 2018 року вся посівна площа у сільськогосподарських підприємствах складала 15,7 тис. га. Сільськогосподарськими підприємствами всього зернових і зернобобових культур (включаючи кукурудзу) було посіяно на площі 7,5 тис. га, що на 100 га (98 %) менше 2017 року.

Валове виробництво зерна у всіх сільськогосподарських підприємствах,  за попередніми даними головного управління статистики на 01 січня 2019 року, становить 38,5 тис. тонн, що на 500 тонн (101,2 %) більше до відповідного періоду 2017 року.  Врожайність – 51,5 ц/га, що на 1,8 цнт/га більше минулорічного показника).

          Сільгосптоваровиробники району вирощували цукрові буряки: на площі 127 га (+9га до 2017 р), накопано 8,2 тис. тонн при середній урожайності   650,5 ц/га   (-167 ц/га до  минулого року);

сою на площі 1,8 тис. га, намолочено 5,8 тис. тонн при середній урожайності   32,2 ц/га   (+8,1 ц/га до  минулого року);

соняшник на площі 3,2 тис. га, зібрано 6,8 тис. тонн при середній урожайності   20,8 ц/га  (-5,3 ц/га до  минулого року);

овочі на площі 313 га, зібрано 1,14 тис. тонн при середній урожайності   36,3 ц/га  ( -4,6 ц/га до  минулого року);

кукурудзу на площі 1,3 тис. га, зібрано 12,7 тис. тонн при середній урожайності 96,1 цнт/га (+14 цнт/га до  минулого року).

Під урожай 2019 року проведено посів озимих  зернових культур на площі 6685 га, що на 3257 га більше минулого року. Крім того посіяно озимий  ріпак на площі 2791 га, що  на 217 га (92%) менше минулого року.

Станом на 01 січня 2019 року у сільськогосподарських підприємствах утримується 635  голів ВРХ, що на 37 голів менше відповідного періоду минулого року, в тому числі 276 голів корів, що на 17 голів більше до минулого року.

Надій молока на 1 корову, станом на 01 січня 2019 року, становить 4728 кг молока, що на 244 кг більше відповідного періоду минулого року.  Виробництво молока становить 1,247 тис. тонн.

Станом на 01 січня 2019 року у сільськогосподарських підприємствах утримується 2 435  голів свиней, що на 548 голів більше відповідного періоду минулого року.  Вироблено та реалізовано 194 тонни м’яса.

Перспективою розвитку тваринницької галузі є нарощування поголів’я ВРХ та свиней. Для цих цілей в ТОВ «Вербів»  реконструйовано  приміщення для утримання 800 голів свиней. В ТОВ «Жива Земля Потутори» проведено реконструкцію молокоблоку, де встановлено збірний  молокопровід, який обладнаний пульсаторами попарного доїння, що забезпечує стерильність і не допускає забруднення  молока. Загалом там розміщено 42 дійних корів.

Розпочато будівництво елеватора потужністю 10 тис. тонн одноразового зберігання зерна.

Станом на 01 січня 2019 року у районі зареєстровано 5 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів: СОК «Кринички» надає послуги у вирощуванні і обробітку малини (с. Котів); МОК «Годувальниця»- молочарський кооператив, що надає послуги по охолодженню молока та його транспортуванню на підприємство із молочнокислих продуктів (с. Біще); СОК «Бережанський край», який надає послуги по обробітку та вирощуванні та збуту малини (с. Куропатники); СОК «Волошковий край» -  надання послуг у ягідництві (с. Волощина); СОК «Млинок»- надання послуг з переробки зернових (с. Рогачин).

Крім цього 25 січня 2019 року та 20 лютого 2019 року в районі створено два сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи «Надія Агро» та «Золотий медок».

          Також з метою оптимізації витрат на ведення господарської діяльності СОК, спрощення доступу до агросервісних послуг та каналів збуту 4 сільськогосподарських кооперативи району об’єдналися у кооперативне об’єднання «Файні газди».

 

В сільській місцевості зареєстровані такі будівельні організації:

-                      ТОВ «Тростянець трейдбуд інжиніринг»;

-                      ТОВ «Терра будресурс».

Виконано будівельних робіт на суму 5789 тис.грн., або 139,8% у порівнянні із аналогічним періодом 2017 року (4141тис.грн) та 110,3% до очікуваних показників на 2018 рік.

Будівельними підприємствами району освоєно коштів:

- державна організація «Бережанське  міжрайонне  управління  водного господарства» - 1241 тис.грн.;

- ПАТ «Бережанигаз» - 0 тис.грн;

- МПП «Ключ» - 189 тис.грн;

- ПП «Бережани – Агробуд» – 3109 тис.грн.;

- ПП «Новий крок» - 1250 тис. грн.

Є ряд причин низького росту обсягів капітального будівництва, зокрема низький платоспроможний попит населення району, відтік активної частини населення із території району, які не вкладають коштів у будівництво, значний спад інвестиційної активності на території району. Наявність в районі об’єктів незавершеного будівництва, значне подорожчання кредитних ресурсів, зменшення попиту на житло – головні фактори, які негативно впливають на галузь.

 

Енергоефективність та енергозбереження

Станом на 01 січня 2019 року оплата за спожиті енергоносії становить:

-                      за електричну енергію – 93,25%, бюджет – 99,16% в т.ч.: державний – 98,78%, обласний – 94,21%, місцевий – 100,45%, населення – 92,12%;

-                      за природний газ – 121,08%; бюджет – 95,96%, населення – 75,96%;

-                      за теплову енергію – 91,86%, бюджет – 91,41% в т.ч.: державний – 102,46%, обласний – 79,13%, місцевий – 91,13%, населення – 94,13%.

У відповідності з факсограмою Міністерства енергетики та вугі­ль­ної промисловості України, на виконання листів обласної державної адміністрації щомісячно встановлюються граничні рівні (ліміти) електроспоживання для Бережанського району та районною державною адміністрацією доводиться до відома район електромереж.

Забезпечено переведення бюджетних установ району на альтернативне паливо тим самим суттєво збільшено заготівлю твердого палива для бюджетних установ району, що сприяє оздоровленню фінансового стану у ДП «Бережанирайагроліс», залучення внутрішніх інвестицій, створенню додаткових робочих місць, переорієнтацію фінансових потоків на рівень району, які в попередні періоди спрямовувались на оплату природного газу. Загальні обсяги залучення твердого палива в осінньо-зимовому періоді становлять понад 2000куб.м, а обсяги заміщеного та зекономленого природного газу становлять 390 тис.куб.м за опалювальний сезон.

Соціальний захист та соціальні послуги, ринок праці та доходи населення

            Одним із основних напрямків діяльності управління соціального захисту населення райдержадміністрації в  2018 році була організація роботи з призначення  субсидій на житлово – комунальні послуги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. №848 (із змінами).

Протягом 2018 року за призначенням субсидій звернулося 5134 сім’ї. Проведено перерахунки у зв’язку з початком та закінченням опалювального періоду та зміною цін і тарифів на послуги у 32246 випадках. В 2018 році нараховано субсидій на суму  67841,7 тис. грн., профінансовано - 53743,4 тис. грн.  Заборгованість станом на 01.01.2019р. становила 14098,2 тис. грн.

         В 2018 році за призначенням субсидій на тверде паливо та скраплений газ  звернулося 722 сім’ї, яким призначено субсидію на суму 2164,0 тис. грн. Заборгованість станом на 01.01.2019 р. склала - 80,2 тис. грн.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003р. №117 в районі продовжується робота щодо наповнення та підтримання в актуальному стані баз даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Станом на 01 січня 2019 р. на обліку ЄДАРП перебуває 11212 осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, що складає 36 відсотків від загальної чисельності громадян району (41106 осіб).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2016р.№389 ”Про Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї” з 01.07.2015р. були припинені всі пільги і перераховані від доходу, так соціальна пільга в 2015р. становила 1710 грн. на одну особу,  в 2016р. – 1990 грн., а в 2017 році – 2240 грн., у 2018 р. – 2470,0 грн, у 2019 р. – 2490,0 грн.

  У   2018  році     нараховано   пільги  за  надані   послуги   на    суму

5576,3 тис. грн., відшкодовано -  5458,2 тис. грн., заборгованість склала – 118,1 тис. грн.

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації здійснює призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Так, в 2018 році за даним видом допомоги звернулося 594 сім’ї, призначено та виплачено допомогу на суму  21950,8 тис. грн. Заборгованість станом на 01 січня 2019 року  відсутня.

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» станом на 01 січня 2018 року таку допомогу отримувало 1336 осіб, яким здійснено нарахування та проведено виплату на суму 22260,9 тис. грн., заборгованість  відсутня.

Тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, або місце проживання їх не відоме відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2000р. №1192 станом на 01 січня 2019 року  отримувало 22 особи, здійснено нарахувань та виплат на суму 95,2  тис. грн.

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» станом  на 01.01.2019р. одержувало 580 осіб, яким здійснено нарахувань та проведено виплат на суму  12006,2 тис. грн. Заборгованість відсутня.

Допомогу по догляду за психічно хворими відповідно до постанови КМУ від 22.02.2006р. №189 в 2018 році одержували 125 осіб, яким призначено та виплачено допомоги на суму 2871,8 тис. грн. Відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 №509 «Про затвердження Порядку оформлення і видачі довідки та взяття на облік внутрішньо переміщеної особи»  управління соціального захисту населення проводить взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та  видачу довідок взяття на облік.  Так, станом на 01.01.2019 р. зареєстровано 58   переміщених осіб, 34 сім’ї .

Щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014р. №505 в 2018 р. виплачувалося 16 сім’ям  на суму 274,9 тис. грн.

           В районі проживає 1693 інваліди різних категорій. Для кращого обслуговування та створення належних умов життя громадян в районі розроблені та діють програми «Турбота», «Програма ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів».

В 2018 році проводилися компенсаційні виплати особам з  інвалідністю:

-                           на бензин  та транспортне обслуговування: - 29 особам на суму 10,5 тис.грн.;

-                           компенсація замість санаторно-курортного лікування: - 6 особам на суму -  1,8 тис.грн.

         Протягом 2018 року видано 473 направлення особам з інвалідністю на забезпечення технічними та іншими  засобами  реабілітації.

         Укладено 48 договорів для забезпечення технічними та іншими  засобами  реабілітації на суму 1346,8 тис.грн.

          Відповідно до фінансування у 2018р. виплачено одноразову матеріальну допомогу 14 особам з інвалідністю та 27 малозабезпеченим особам на суму – 32,2 тис.грн.

Протягом 2018 року  16 осіб скористалися санаторно-курортним лікуванням.

З них:

-  виділеними по лінії соціального захисту - 6 чол.;

- закуплених УСЗН на суму 79,1 тис. грн. – 10 чол., а саме: учасники бойових дій з числа учасників АТО – 8;  інваліди загального захворювання -2.

  Станом   на  01  січня  2019  року   на  обліку  в  управлінні  перебуває

347 учасників бойових дій з числа учасників АТО, 1 інвалід війни 6 групи з числа учасників АТО, 2 учасники війни та 3 членів сім’ї загиблих  учасників АТО.

 Всім ветеранам  надано пільги на житлово – комунальні послуги згідно законодавства.

 На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває  16 ветеранів з числа учасників АТО. В 2018 році 12 учасників  бойових дій пройшли психологічну реабілітацію, 5 – професійну реабілітацію.

          Щорічну  разову  грошову  допомогу до 5 травня у 2018 році виплачено 1758 ветеранам  війни на суму 1396,4 тис.грн.

На обліку в управлінні перебуває 111 учасників ЧАЕС в т.ч.:

         -  I категорії - 12 чол.;

         - II категорії - 50 чол.;

         - III категорії - 33 чол.;

         - дітей -16.

           По  Чорнобильських програмах - 95 особам в 2018 році виплачено компенсацій на суму – 211,3 тис. грн.

            Одним  з основних напрямків діяльності управління соціального захисту населення районної державної адміністрації  була організація  роботи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати в усіх галузях виробництва.

           За статистичними даними станом на 01 січня 2019 року заборгованість із виплати заробітної плати відсутня. Середньомісячна заробітна плата за статистичними даними станом на 1 жовтня 2018 року склала :

 - в районі  5729  грн. у 1236 штатних працівників, це 80,0 % до середнього рівня по області.

            Станом на 01 січня 2019 року в районі  створено 320 нових робочих місць, що становить 91,4 % до річного завдання, в тому числі:

-                           зареєстровано фізичних осіб-50;

-                            юридичних осіб-202;

-                           у найманих у фізичних осіб-68.    

   

На обліку в Бережанському об'єднаному управлінніПенсійного фонду України Тернопільської області станом на 01 січня 2019 року перебуває 16196  одержувачів пенсійних виплат.

 Станом на 01 січня  2019 року середній розмір пенсії становить 1920,85 грн., що в 1,3 рази більше встановленого прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Впродовж 2018 року в Управлінні призначено 581 нових пенсій та проведено 1412  поточних перерахунків

Станом на 01 січня 2019 року 6737 пенсіонерів, 41,6 % від загальної чисельності, отримують пенсію через вкладні рахунки в  установах банків. 

Наука, освіта, культура, охорона здоров’я, фізична культура і спорт,

сім’я, жінки, молодь та неповнолітні

Обов'язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні є дошкільна освіта. Забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку у районі здійснюють 18 дошкільних навчальних закладів:

4 дитячих садки загального типу  розвитку та 14 навчально-виховних комплексів «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» у населених пунктах сільської місцевості Жовнівка, Божиків, Біще, Вербів, Літятин, Підвисоке, Надрічне, Урмань (ІІст), Куропатники, Мечищів, Потутори, Рекшин, Слов’ятин, Рогачин (ІІІст).

 Всього в них виховується і навчається 395 дітей, що становить 60% від дітей віком від 3 до 6 років.

Охоплення дітей 5-річного віку усіма формами дошкільної освіти у районі становить 100 %.

Охоплення дітей дошкільною освітою усіма формами становить 62,6% (дітей віком  від 3-6 р.).

Відповідно до законів України «Про освіту», «Про місцеві державні адміністрації» ,  у зв’язку з початком нового 2017-2018 навчального року, з метою затвердження мережі загальноосвітніх навчальних закладів району та гарантії найповнішого доступу до отримання загальної освіти дітей шкільного віку в районі функціонує:

- загальноосвітніх шкіл І ступеня –7, в них класів - 3, класокомплектів –6, учнів  - 64;

-  закладів загальної середньої освіти І-ІІ ступеня - 8, в них класів -62, класокомплектів -62, учнів -482;

- навчально-виховних комплексів та загальноосвітніх шкіл І-ІІІ  ступеня – 9 (в тому числі опорний заклад  Потуторський НВК),  класів -99, класокомплектів -101, учнів -1070.

Разом по району загальноосвітніх закладів -24, класів -165, класокомплектів -170, учнів -1616.

З 01 січня 2019 року зі складу Потуторського опорного закладу освіти вийшов Посухівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад І ступеня – дошкільний навчальний заклад».
        У загальноосвітніх навчальних закладах району протягом 2018-2019 навчального року навчається на даний  час 19 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.  Усі ці діти були забезпечені до новорічних та різдвяних свят святковими подарунками, а також забезпечені харчуванням із додержанням встановлених нормативів якості та безпечності харчових продуктів. Гарячим харчуванням у цьому році користується  786 дітей, з них безоплатно 20 дітей учасників АТО, 115 дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей  та 30 дітей –інвалідів. Для кращого фінансування  харчування школярів залучено кошти батьків та спонсорські дофінансування.

       У 2018 році із загальної кількості 1769 дітей (віком від 7 до 17 років включно) забезпечено оздоровленням та відпочинком 50% дітей, тобто 885 (50 %) дітей, з яких оздоровленням – 27 (1,5 %) дітей, відпочинком – 858 (48,5 %) дітей.

         З місцевого бюджету для фінансового забезпечення  оздоровчої кампанії було виділено – 100 тис грн. За ці кошти 31дитина з пільгових категорій відпочивало в ДОК «Збруч» смт. Скала-Подільська Борщівського району ОК «Лісовий дзвінок» с. Скоморохи Бучацького району Тернопільської області.

        Протягом року за рахунок коштів державного та обласного бюджетів               27 дітей направлялися на оздоровлення в державне підприємство «Український дитячий центр «Молода гвардія» (м. Одеса), державне підприємство «Міжнародний дитячий центр Артек» (м. Київ), в межах Тернопільської області - дочірнє підприємство-оздоровчий комплекс «Лісовий» с. Скоморохи Бучацького району, дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» м. Скала-Подільська Борщівського району  та дитячий стаціонарний оздоровчий заклад “Ромашка” с. Нирків.

Протягом літнього періоду при закладах загальної середньої освіти району функціонували 20 літніх мовних таборів, де відпочивали 639 дітей району. При греко-католицьких церквах організований відпочинок, де охоплено 176 дітей.

З метою соціального захисту та всебічного розвитку дітей соціально незахищеної категорії протягом оздоровчої кампанії 2018 року було передбачено першочергове оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.  Питання оздоровлення та відпочинку дітей в літній період 2018 року з початку оздоровчої кампанії координувалося районною державною адміністрацією, відділом освіти та районними службами, які мають відношення до даного напрямку роботи, згідно нормативно-правових документів державного, обласного та районного рівня, що регулюють роботу органів виконавчої влади з даного питання.

Таким чином, діти та молодь району, відповідно до розподілу путівок, відпочивали та оздоровлювались у обласних стаціонарних та державних закладах оздоровлення та відпочинку, у яких створено належні умови для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи, організації якісного медичного обслуговування і харчування, збереження життя та здоров’я дітей.

Відділом освіти районної державної адміністрації підготовлено 147 солодких подарунків для дітей із малозабезпечених та багатодітних родин, у яких виховуються четверо і більше дітей. 

 

В Бережанському районі Тернопільської області загальна кількість дитячого населення віком від 0-18 років становить 3868  дітей. На обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації станом на 01 січня 2019 року перебуває:

- 36 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них:

- 9 дітей-сиріт;

- 27 дітей, позбавлених батьківського піклування;

- 24 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, що проживають в 12 сім’ях. З них 4 дітей, які потерпіли від насильства, 1 дитина економічно, 3 дітей психологічно, що проживають в одній сім’ї.

Із 38 дітей статусних, під опікою виховується 18 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в 13 опікунських сім’ях.

В Бережанському районі є 6 прийомних сімей, де виховується 11 дітей та 1 (один) дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ). в якому виховується 5 (п’ять) дітей, позбавлених батьківського піклування;

На повному державному утриманні в закладах інституційного догляду та виховання (інтернатні заклади, будинки дитини) перебуває 7 дітей, позбавлених батьківського піклування (дві родинні групи дітей).
         Сімейними формами виховання охоплено 31 дитину – 81,58 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Із 36 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:                   3 дитини мають житло у власності, 32 є користувачами житла, 1 дитина перебуває на квартирному обліку. В службі у справах дітей районної державної адміністрації ведеться облік нерухомого майна дітей із даної категорії.

Протягом 2018 року 6 дітям надано статус діти, позбавлені батьківського піклування (родинна група дітей), з них 2  влаштовано в Тернопільський обласний спеціалізований будинок дитини, 3 дітей влаштовано в Бережанську обласну комунальну загальноосвітню школу - інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання, 1 дитину в дитячий будинок сімейного типу.

Діють програми: «Районна програма запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2016-2020 роки», «Районна  програма забезпечення житлом дітей – сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2017-2019 роки».

В 2018 році  для облаштування житла для дитячого будинку сімейного типу з місцевого бюджету виділено: 61000 ( шістдесят одна тисяча)  гривень.

        Службою у справах дітей районної державної адміністрації постійно проводиться профілактична та правовиховна робота.

        З метою профілактики негативних проявів у дитячому середовищі, запобігання дитячій бездоглядності та протидії рецидивній злочинності, звернення уваги на заборону  продажу дітям алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, пропаганди проституції, насилля, жорстокості,  з початку 2018 року службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно із ювенальною превенцією Бережанського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області та Бережанським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді організовано та проведено районні державно-громадські операції: «Підліток. Зима. Канікули», «Діти вулиці. Вокзал», «Діти Тернопільщини проти насильства за духовність  та сімейну злагоду». В рамках даної операції проведено 24 рейди в селах Бережанського району.

Службою у справах дітей районної державної адміністрації впродовж 2018 року обстежено 64 сім’ї.

В Бережанській обласній комунальній загальноосвітній школі-інтернат             І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання в березні та листопаді 2018 року проведено дві перевірки умов утримання та виховання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

 Протягом 2018 року службою у справах дітей районної державної адміністрації в ЗОШ району та Бережанському агротехнічному інституті (БАТІ), в селах Літятин, Слов’ятин, Мечищів, Саранчуки, Рогачин,  проведено 6 лекцій  на тему «Насильство в сім’ї», «Шкідливим звичкам немає місця серед нас», «Права та обов’язки учнів”, «Стоп Насильству» та 4 бесіди на тему «Відповідальність за вчинення правопорушень».

Службою у справах дітей райдержадміністрації проведено координаційну нараду з представниками Саранчуківської ОТГ на тему «Соціально-правовий захист дітей», методичну нараду-семінар з виконавчими комітетами сільських рад, нараду – семінар на тему «Соціально-правовий захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

З початку року перевірено делеговані повноваження Вербівської сільської ради, Вербівський НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів», Літятинську сільську раду, та Мечищівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів - ДНЗ, Слов’ятинський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ», Саранчуківський НВК, Саранчуківський «НВК І-ІІІ ступенів ДНЗ», Нараївську ЗОШ І-ІІІ ступенів.

           На території Бережанського району проживає 15 дітей із 4 сімей, переселених з тимчасово окупованих територій. Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування серед дітей, переселених з тимчасово окупованих територій, немає. Служба у справах дітей здійснює контроль за сім’ями переселенців.

        В Бережанській районній державній адміністрації діє комісія з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації, основним завданням якої є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіти, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

         За 2018 рік проведено 10 засідань комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації, розглянуто питання:

-                      про тимчасове влаштування дитини;

-                      про надання статусу діти, позбавлені батьківського піклування та влаштування їх на повне державне утримання;

-                      про доцільність (недоцільність) влаштування дитини до загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступеня за заявою батьків із визначенням строку перебування в школі-інтернат;

-                      про доцільність (недоцільність) позбавлення батьківських прав;

-                      перегляд та затвердження індивідуальних планів дітей – сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

-                      про доцільність (недоцільність) повернення неповнолітніх дітей матері.

-                      про відібрання дітей від батьків без позбавлення їх батьківських прав.

          Служба у справах дітей районної державної адміністрації здійснює державну політику в сфері усиновлення.

 

Мережа закладів культури Бережанського району у 2018 році налічує 83 установи.  У звітному  році  в районі  функціонують: 40 клубних закладів 

(1 районний будинок культури, 6 сільських будинків культури, 33 сільських клуби),  41 бібліотека  (1 центральна  районна  бібліотека  ім. Т.Г. Шевченка), 

1 центральна районна бібліотека для дітей ім. Л.Українки, 39 бібліотек-філіалів), 1 початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад (Жуківська державна музична школа), 1 краєзнавчий музей.

Станом на 01.01.2019 року бібліотечний фонд книгозбірень налічує  213124 примірників літератури, загальний фонд краєзнавчого музею становить 20900 експонатів.

Культурно-дозвіллєвадіяльність

Закладами культури району  проведено багато культурно-мистецьких заходів, найвідвідуваніші  з них:

-фестиваль вертепних дійств «Ясна зірка засіяла»,

- районний фестиваль – конкурс духовної пісні «Молитва за Україну», присвячений 130 – ій річниці з дня народження О.Барвінського,

- обласний (кущовий) фестиваль духовної пісні «Молитва за Україну»

-IV-й районний фестиваль «Театральна мозаїка»,

-районний фестиваль хореографії «Танцювальна весна-2018»,

-районний фестиваль солістів – вокалістів «Дзвінкі соловейки»,

-день села «Село моє, для мене ти єдине»,

-фестиваль патріотичної пісні«Чорна вишиванка»,

-гастрономічна забава «Пан вареник»,

-фестиваль «Дзвони Лемківщини - 2018»,

-Фестини Саранчуківської громади,

-Фестиваль лемківської культури «Єднаймось, братове, з Лемківського краю»,

-ХІІІ- районний фестиваль стрілецької, повстанської та   військово –  патріотичної пісні «Дзвони Лисоні»,

- обласний патріотично – мистецький фестиваль «Вставай сонце» за участю відомих зірок української естради – народного артиста України  Григорія Драпака, заслуженого артиста України Володимира Трача, заслуженого артиста України Андрія Підлужного,

 

 У 2018 році проведено творчі звіти аматорських колективів у семи сільських радах, які проходили на території сільських закладів культури.

- щорічне районне фольклорне свято «Прощання з колядою»;

- районний огляд конкурс читців приурочений 204 – ій річниці з дня народження Т.Г.Шевченка та Шевченківське свято «Кобзареве слово вічне» ;

- «125 – річчя створення народної аматорської хорової капели        «Боян» та 50 – річчя присвоєння звання «Народна»;

- ювілейний концерт ансамблю естрадного танцю «Екстравагант»;

- святкування «100-річчя організації «Червоний Хрест України» ;

- взято участь у заходах у с.Золота Слобода приурочених      75-ій річниці відзначення ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН;

- щорічне районне свято родинної творчості «Родинне перевесло»;

- святкова імпреза до 150-ти річчя товариства Просвіта «Незгасимий вогонь нації» ;

- Свято Миколая та концерт «Від весни і до Різдва».

В районіфункціонують центральна районна комунальна лікарня та Районне комунальне некомерційне підприємство «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної допомоги)» Бережанської районної ради.

ЦРКЛ налічує  185 ліжок та має 8 відділень, поліклінічний та стоматологічний відділи,  в яких працюють 91 лікар та 211 медичних сестер. В 2018 році ЦРКЛ проліковано  6933 пацієнти.

В закладі надається  другого рівня (спеціалізовано) медична допомога по 39 спеціалістах, в т.ч. дитячих – 10. Кадрове забезпечення задовільне.

В 2018р. для ЦРКЛ придбано медичну апаратуру та  медичне обладнання на загальну суму 823,17тис.грн. за рахунок позабюджетних коштів ( в т.ч. гуманітарної допомоги).

Придбано таку дорого вартісну апаратуру і обладнання як фібро гастроскоп (89,985тис.грн), стіл операційний (27,33грн), 8-голкоспалювачів (заг. вартістю 20,8тис.грн.), хірургічний рентгенапарат С-дуга (638,904тис.грн.), проктологічне  крісло (9,583 тис.грн), 2 кисневих концентратори (17,4тис.грн).

Сухожарові стерилізатори (7,027тис.грн), піч- фанго (7,347тис.грн.), бактерицидні лампи  (на суму 1,916тис.грн), неготоскоп (1,0тис.грн),                     20 комп’ютерних системних блоків (на суму 26,3тис.грн), стіл для пелинання  та інше.

Крім цього, по гуманітарній допомозі отримано 60 функціональних ліжок, обладнання для харчоблоку (кухонний гарнітур, електроплита, електродуховка, фритюрниця, посудомийка, кондиціонер та інше), обладнання для облаштування холодильної та морозильної кімнат                               (2 стаціонарні морозильні камери, холодильник), предмети догляду  за хворими твердий і м’який  інвентар на загальну суму 562,675 тис. грн.

Розпорядженням КМУ від 22.03.2017 року № 204 «Про затвердження переліку і склад госпітальних округів в Тернопільській області» створено Бережанський госпітальний округ, Бережанську ЦРКЛ визнано лікарнею, яка буде реформована в багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування II рівня медичної допомоги (окружної).

На даний час виготовлено електронний паспорт закладу і направлено експертам проекту USAID «Реформа ВІЛ - послуг у дії» для вироблення методології реформування лікувально - профілактичних закладів Бережанського госпітального округу.

26.10.2018 року прийнято рішення сесії Бережанської районної ради             №400 «Про реорганізацію Бережанської ЦРКЛ в комунальне некомерційне підприємство «Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради, в даний час проходить процес реорганізації закладу, підготовка його Статуту та документів на отримання Ліцензії на господарську діяльність «Медична практика».

Підготовлено і подано на конкурс КМУ інвестиційний проект по комп'ютеризації закладу у 2019 році.

Районне комунальне некомерційне підприємство «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної допомоги)» Бережанської районної ради має у своєму підпорядкуванні 8 амбулаторій, 8 ФАП та 25 ФП. У Центрі працює 35 лікарів та 111 медичних сестер.

Проведені внутрішні поточні і інші часткові ремонтні роботи у  10-ти ФП та 1 амб. ЗПСМ  (Стриганці, Надорожнів, Рогачин, Волиця, Біще, Тростянець, Мечищів, Літятин, Комарівка, Гутисько, Вербів ) на загальну суму 27,5 тис.грн.

Станом на 01.01.2019 року лікарями РКНП «БЦПМСД» укладено 30 673 декларацій з пацієнтами.

За кошти підприємства покращено матеріально-технічну базу шляхом придбання медичних засобів та медичного інвентаря на суму 126 812,00 грн. ( пеленальні столики – 16, дитячі електронні ваги – 13, тонометри – 16, глюкометри – 3, кушетка медична – 1, кварцеві  лампи – 3, медичні ліхтарики – 15, термометри – 5, санітарно-гігієнічні засоби та медикаменти на невідкладну допомогу), субвенційних коштів – 15 919,00 грн. В цілому сума на матеріально-технічне оснащення становить 142 731,00 грн.

Усі структурні підрозділи закладу забезпечені холодильним обладнанням (41 штука).

Шість  АЗП-СМ (Бережанська, Волощинська, Жуківська, Слов’ятинська, Стриганецька, Урманська) потребують першочергового забезпечення санітарним автотранспортом через  непридатність до експлуатації наявного автотранспорту та зношеність моторесурсу.

Проведено поточний ремонт фельдшерського пункту в с. Тростянець Бережанського району (заміна вікон та дверей на металопластикові, встановлення плитки на підлозі, євроремонт стін) на суму 68,808 тис.грн.  за кошти районного бюджету.

Проведено поточний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту по вул. Центральна, 26 в с. Куропатники Бережанського району (заміна дерев’яної підлоги  на плитку, заміна вікон на металопластикові, ремонт штукатурки та євроремонт стін,  частково ремонт даху, облаштування  дашка над вхідними дверима, облаштування відмостки із бруківки) на суму - 190,407 тис. грн.. за кошти  місцевого бюджету.

 Реорганізовано фельдшерсько-акушерський пункт с. Саранчуки в Саранчуківську амбулаторію загальної практики – сімейної медицини.

Розпочато та проводяться будівельні роботи з будівництва Курянівської  та Стриганецької АЗП-СМ. Запланована вартість проектів складає 12 млн. грн.

У 2018 році отримано коштів на реалізацію Програми «Доступні ліки» за медичною субвенцією в сумі 1052100,00 грн. В 2018 році за Програмою «Доступні ліки» використано  1 052100,00 грн., що становить 100%  від річного бюджету програми.

Кількість осіб, які отримали лікарські засоби за програмою «Доступні ліки» становить 11129.

До лікарів первинного рівня в 2018 році здійснено 172 211 відвідувань.

Із загальної кількості звернень до сімейних лікарів, кількість  звернень з профілактичною метою – 24 538 (2017 - 19 787).

Кількість хворих, що розпочали та закінчили лікування у лікарів, які надають первинну медичну допомогу становить 82,7% від загальної кількості хворих, які отримали лікування в Центрі ПМСД.

 

Використання землі, природних ресурсів, охорона навколишнього природного середовища

 

Площа Бережанського району  становить 66113, 0 га:

 в тому числі сільськогосподарських угідь 37511,8363га  із них:

    - земельні частки (паї)  - 19928,72га;

    - землі запасу – 1799,5301га;

    - землі резервного фонду – 125,9222га;

    - землі фермерських господарств – 1581,8040га.

      Сільськогосподарськими товаровиробниками  у районі укладено 14913 договорів оренди із громадянами , власниками  земельних часток (паїв)  на загальну площу – 14229,91 га, також на території району укладено договори оренди на земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення на площу 1455,1249га.

        У 2018 році в районі проведено вісім аукціонів з продажу права оренди земель державної власності сільськогосподарського призначення та земель комунальної власності на яких продано право оренди 17-ти земельних ділянок площею 236,1638га з річною орендною платою 657,99тис. грн. 

      У 2018 році Головним управлінням  Держгеокадастру у Тернопільської області укладено  договори оренди земель державної власності сільськогосподарського призначення (колишні господарські будівлі та двори)  на площу – 26,0386га, з річною орендною платою 84581,5грн., в тому числі:

- на території Жуківської сільської ради - площею 0,1619га, з річною орендною платою 525,8грн.;

- на території Нараївської  сільської ради - площею 14га, з річною орендною платою 45476,5.;

- на території 8761,15грн Шибалинської  сільської ради - площею 11,8767га, з річною орендною платою 38579,2грн.

       Землі лісогосподарського призначення22586,8895 га. Основним землекористувачем є  ДП  «Бережанське лісомисливське господарство» - 17114,0072га , а також у землях запасу сільських рад перебувають ліси колишніх КСП  - 5472,8823га.

       У 2017 році ДП  «Бережанське лісомисливське господарство» встановлено (відновлено) межі земельних ділянок в натурі (на місцевості) на площі 4349,3798га.

      Землі  водного  фонду ( ставки) в кількості 36 -  займають  площу 605,3969га.

На підставі правовстановлюючих документів (договорів оренди) використовується  18 водних об’єктів загальною площею  255,7494 га.

За оренду земель водного фонду до бюджету місцевих рад у 2018 році поступило  166,5тис. грн.

         Порушені землі (кар’єри) в кількості 48 - займають площу 101,32 га.

Із них  8 кар’єрів  площею 32,16 га  використовуються згідно правовстановлюючих документів.

       Кар’єри площею  69,16  га перебувають у землях запасу сільських рад в результаті  ліквідації селянських спілок.

      У 2018 році виготовлено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування Державним підприємством «Бережанське лісомисливське господарство» для ведення лісового господарства на території  Потуторської сільської ради  на площу 18,3144га.

      Встановлено в натурі (на місцевості) межі територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення на площі 719,0га.

Оборонна робота та мобілізаційна підготовка

На території Бережанського району діє 3 рекрутингових пункти (Бережанська районна рада, районна філія обласного центру зайнятості, Бережанський об’єднаний міський військовий комісаріат).

Проводяться систематичні агітаційно-роз’яснювальні заходи серед населення, спрямовані на залучення військовозобов’язаних до контрактної служби в Збройних Силах України. Зокрема:

- в громадських місцях, білбордах, офіційному веб-сайті районної державної адміністрації, в районній газеті «Бережанське віче» у щотижневих виданнях розміщуються агітаційні матеріали щодо військової служби за контрактом, надання соціальних гарантій та грошового забезпечення військовослужбовцям;

- в соціальній мережі інтернет (facebook) поширюються відеоматеріали щодо престижності військової служби в Збройних Силах України за контрактом.

Відповідно до Програми стимулювання громадян, направлених Бережанським об’єднаним міським військовим комісаріатом, для проходження військової служби за контрактом у Збройні Сили України у 2018  році,   затвердженої  рішенням   сесії   Бережанської   районної   ради

13 березня 2018 року №324, здійснювалася виплата одноразової грошової допомоги громадянам, які виявили бажання та уклали контракт із Збройними Силами України у 2018 році у розмірі 5 тис.грн.

Виконання планових показників відправки молодого поповнення до Збройних Сил України та інших формувань на строкову військову службу виконано в повному обсязі.

ІІІ. Суспільно-політична ситуація

Забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян

Упродовж 2018 року до Бережанського відділу поліції надійшло 2971 звернення громадян, що на 6,3% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (2017 році – 2785). Із зареєстрованих упродовж вказаного періоду звернень громадян – 315 містило ознаками кримінальних правопорушень та 2656 звернень без ознак кримінального правопорушення. За наслідками проведених перевірок по зверненнях громадян, що містили ознаки кримінального правопорушення 270 внесено у Єдиний реєстр досудових розслідувань (далі – ЄРДР) та 45 звернень громадян приєднано до інших ЄРДРів. По зверненнях громадян, що не містили ознак кримінального правопорушення, за наслідками проведених перевірок внесено в ЄРДР 33 (раптові смерті, нещасні випадки, тощо) складено 523 адміністративних протоколів, 35 звернень відправлено в порядку ЗУ «Про звернення громадян» за належністю, 115 ЄО приєднано до інших ЄО, а решту звернень розглянуто, або перебувають на розгляді у працівників відділу відповідно до ЗУ «Про звернення громадян».

Впродовж звітного періоду спостерігається спад рівня злочинності на території обслуговування Бережанським відділом поліції у порівняння з аналогічним періодом минулого року на 8,2% (178 проти 194 у 2017 році) у той час, як загальнообласний рівень злочинності знизився на 5,1%. Також, за вказаний період, досягнуто  на 33,3% зниження рівня тяжких та особливо тяжких злочинів при середньо обласному зростанні на 3%.

За вказаний період 2018 року на території обслуговування Бережанського відділу поліції зареєстровано 1 грабіж, 51 крадіжка (26 розкрито), 13 шахрайств (6 розкрито), 11 фактів незаконного поводження зі зброєю, 39 кримінальних правопорушень з нанесенням легких тілесних ушкоджень, 18 наркозлочинів, 1 ДТП з потерпілими, 1 факт розповсюдження відеопродукції порнографічного змісту, 2 злочини категорії «службові», 3 незаконних заволодіння автотранспортом та інші. Із числа зареєстрованих – 16 скоєно у громадських місцях, 23 – скоєно особами раніше вчинившими злочини, 1 – неповнолітньою особою.

Слідчими слідчого відділу упродовж року забезпечено розслідування та направлення до суду 132 кримінальних правопорушення, що на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року, де було направлено до суду 110 кримінальних проваджень, повідомлено про підозру 94 особам, що на 6,8% більше, ніж за аналогічний період 2017 року, коли було повідомлено про підозру лише 88 особам.

Також, упродовж звітного періоду активізовані заходи щодо покращення стану адміністративно-штрафної практики на території обслуговування. Зокрема, працівниками Бережанського відділу поліції за вказаний період виявлено 3581 адміністративне правопорушення, що на 44,5% більше рівня 2017 року (1989). Понад 52% (1865) адміністративних протоколів було складено за порушення вимог правил дорожнього руху, із яких 100 за керування автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння, 426 адміністративних протоколів за порушення вимог дорожніх знаків. Крім того, значна увага приділяється попередженню та припиненню скоєння адміністративних правопорушень у громадських місцях, зокрема, впродовж звітного періоду виявлено 369 фактів розпиття алкогольних напоїв в громадських місцях, 178 фактів куріння у заборонених місцях, 38 фактів вчинення дрібних хуліганських дій. Також, значна увага приділяється протидії вчинення насильства в сім’ї, впродовж звітного періоду виявлено 218 фактів вчинення адміністративних правопорушень даної категорії. За всіма фактами скоєння адміністративних правопорушень винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

В районні діє районна програма сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Бережанського району Тернопільської області на 2017-2019 роки, затверджена рішенням сесії районної ради від 23 грудня 2016 року №170.

Районною державною адміністрацією проведено перевірку факту подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, працівниками апарату районної державної адміністрації у 2017 році. За результатами проведеної перевірки було встановлено факт не подання такої декларації особою, яка припинила діяльність пов’язану з виконанням функцій держави. За даним фактом було надіслано повідомлення до Національного агентства з питань запобігання  корупції. Також було встановлено факт неподання декларації суб’єктом декларування, який припиняє діяльність пов’язану з виконанням функцій держави. По даному факту було надіслано повідомлення до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Протягом 2018 року до районної державної адміністрації інформація щодо порушень працівниками вимог Закону України "Про запобігання корупції" не надходила.

Упродовж 2018 року робота із зверненнями громадян в Бережанській районній державній адміністрації та органах місцевого самоврядування Бережанського району проводилась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

За звітний період до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Бережанського району надійшло 4326 звернень громадян.  Позитивно вирішено 3339 звернення або 77%.

Упродовж 2018 року до районної державної адміністрації надійшло 330 письмових звернень громадян, що на 29 більше ніж за відповідний період 2017 року або на 9%, з них: 9 – колективних, питома вага яких становить 1,6%. Позитивно вирішено 216 звернень громадян або 65,5%, у 2017 році – 70,7%.  Збільшилося число звернень з питань соціального захисту (призначення та надання житлових субсидій), аграрної політики і земельних відносин, екології.

Дотримуючись затверджених графіків прийому громадян, керівництвом райдержадміністрації протягом 2018 року проведено 49 особистих і 24 виїзних днів прийому громадян.

Під час особистих прийомів до керівництва районної державної адміністрації надійшло 145 звернень. Переважна більшість цих звернень стосувались питань: автобусного сполучення, охорони здоров’я, надання житлових субсидій, соціального захисту, надання матеріальної допомоги на лікування та повернення коштів за пільговий проїзд, земельних питань.

  З числа звернень, спрямованих жителями району до органів влади вищого рівня, спеціалістами райдержадміністрації розглянуто:

- 2 звернення з Кабінету Міністрів України – (про ліквідацію стихійного сміттєзвалища в м.Бережани, про перегляд розміру оплати за використаний газ);

- 3 звернення до голови Тернопільської обласної державної адміністрації - (про соціальний захист інваліда розглянуто спеціалістами управління соцзахзисту населення та позитивно вирішено; про встановлення надгробного пам’ятника в м.Бережани та вирішення конфлікту приватного характеру – вивчено та надано письмові роз’яснення їх авторам).

 Районною державною адміністрацією забезпечено оперативне реагування на 94 звернення громадян, які надійшли на телефонну «гарячу лінію» Урядового контактного центру (на 45 (майже вдвічі) більше, ніж в 2017 році). Ці звернення в основному стосувались питань отримання та нарахування житлових субсидій, невиплати компенсації за зекономлений газ, призначень соціальних допомог та надання грошових допомог, тарифів на оплату житлово-комунальних послуг, отримання земельної ділянки, надання грошових допомог, отримання засобів реабілітації інваліду, електропостачання, оплати праці працівникам освіти, ремонту дороги, скарги на сільського голову.

За звітний період зменшилася кількість колективних звернень, цьогоріч їх надійшло 9 (в 2017 році – 11). Колективні звернення піднімалися з питань: тричі – про автобусне сполучення, 2 рази - про проведення капітального ремонту дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знамянка, земельних питань, доплату за вислугу років працівникам культури, виплати матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам освіти .

В 2018 році було 2 повторних звернень, що становить 0,4% від загальної кількості.

Як показує проведений моніторинг звернень 2018 року, пріоритетними продовжують залишатися питання: соціального захисту -288 (51% від загальної кількості);аграрної політики та земельних відносин – 220 (39%); охорони здоров’я – 12 (2,1%); житлової політики – 9 (1,6%); транспорту та зв’язку – 9 (2%); комунального господарства -7 (1,2%); освіти -14 (2,5%), праці та заробітної плати – 5 (0,9), екології – 14 (2,5%).

 Враховуючи звернення громадян з питань соціального захисту, зокрема, стосовно надання матеріальної допомоги, виділення коштів на лікування та проведення хірургічних операцій, компенсацію за проїзд пільговій частині населення протягом року районною державною адміністрацією виділено грошову допомогу 110 заявникам на суму 152,6 тисяч гривень.

13 жителям району надано матеріальні допомоги на їх звернення для часткового відшкодування збитків, нанесених стихією та завданих пожежею в розмірі 67,0 тисяч гривень.

З метою створення більш сприятливих умов для людей головою районної державної адміністрації проведено 11 виїзних днів прийому громадян у 16 населених пунктах району, його першим  заступником проведено 13 виїзних днів у 23 населених пунктах, під час яких надійшло 94 звернення від сільських жителів, що мали змогу звернутися до керівництва району з наболілими питаннями (69 вирішено позитивно).

Протягом звітного періоду в Бережанській райдержадміністрації було проведено 50 «гарячих» телефонних ліній. Можливістю безпосередньо поспілкуватися із керівництвом району скористались 76 громадян.

В районній державній адміністрації постійно працює «телефон довіри».

 

Об’єднання громадян, їх участь у суспільному житті регіону, взаємодія з ними місцевих органів виконавчої влади щодо

забезпечення належної суспільно-політичної ситуації в регіоні

Бережанською районною державною адміністрацією проводиться відповідна робота стосовно забезпечення участі громадян у формуванні та реалізації державної політики, додержання їхніх прав на отримання достовірної інформації про діяльність місцевих державних структур, обов’язкового оприлюднення відповідних нормативно – правових актів,  інформування населення  району через місцеві засоби масової інформації про пріоритетні напрямки діяльності місцевих органів державної влади.             В районі  зареєстровано  92  районних   політичних   партійних     організацій,

250 сільських первинних осередків, 79 міських політичних партійних організацій. Упродовж  поточного року  динаміка  політичної активності  практично не змінювалася. Значний вплив  на  суспільно-політичну ситуацію в районі мають політичні партії, які формують основні фракції в районній та  міській радах.

Також у районі зареєстровано або ж легалізовано 95 громадських формувань.  Їх діяльність переважно стосується цільового спрямування, пов’язаного із статутною діяльністю, підтримкою української армії, вирішення актуальних питань регіону,тощо.

З метою забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики при Бережанській районній державній адміністрації створена громадська рада, яка є консультативно-дорадчим органом. До її складу входять представники 21 громадських організацій, професійних спілок.

В звітному році на засіданнях громадської ради розглядалися питання: про переобрання керівного складу Громадської ради при Бережанській райдержадміністрації; зустріч з новопризначеним головою районної державної адміністрації  І. Гринкевичем; про стан впровадження медичної реформи в районі; про готовність навчальних закладів району  до нового навчального року та стан впровадження концепції «Нова українська школа» та звіт голови Громадської ради при Бережанській РДА про діяльність Громадської ради за 2017-2018 роки.

Усі вище зазначені засідання відбувалися за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації. Також представники громадської ради активно залучалися до проведення різноманітних семінарів, круглих столів, засідань оргкомітетів з підготовки до відзначення державних свят, тощо. Регулярне обговорення актуальних питань дозволяло забезпечити прозорість та відкритість прийнятих рішень.При прийнятті будь-яких життєво-важливих для району рішень завжди враховується думка та пропозиції громадськості.

Стан національних відносин

В Бережанському районі національну переважаючу більшість складають українці. Питома вага їх у загальній чисельності населення  - 98%.

 На  території   Бережанського  району  проживають      представники

38 національностей. Найчисельнішими з представників національних меншин є поляки.

На Бережанщині мешкають 64 особи з етнографічних груп українського етносу (бойки, гуцули, лемки, поліщуки, русини). Серед жителів району багато родичів переселенців з території Надсяння, Холмщини, Підляшшя та Лемківщини.

99,3% жителів району рідною визнають українську мову.

 

Релігійна ситуація 

Релігійна ситуація в Бережанському районі є стабільною. Відсутні чинники щодо негативного впливу на неї. Релігійна мережа району нараховує 86 релігійних громад, 7 конфесій, напрямків та течій, віруючі яких зареєстрували статут та перереєстровують нові статути своїх релігійних організацій у встановленому порядку згідно чинного законодавства.

Найчисельніша із них – Українська греко-католицька церква, яка нараховує 46 релігійних організацій На даний час на території району функціонує 67 об’єктів культурної спадщини сакрального функціонування.

Інформаційна діяльність

Відповідно до законів України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про інформацію», управління та відділи райдержадміністрації активно використовують трибуну районної газети «Бережанське віче» для забезпечення доступу громадян до суспільно важливої інформації. На сторінках газети запроваджено рубрики «У райдержадміністрації», «Факти. Події», «Пряма лінія», «Офіційно», «У районній раді», «Наші інтерв’ю», «Колегія», «Розпорядження» та інші. В даних рубриках подаються інформації про роботу райдержадміністрації за тиждень, про соціально-економічні, громадсько-політичні та культурно-масові заходи, що відбувалися в районі. Протягом звітного періоду  висвітлювалась діяльність Президента України, Прем’єр-міністра України, голови облдержадміністрації, інтерв’ю із головою райдержадміністрації, керівниками  структурних підрозділів, інформації щодо роз’яснення державної політики у сфері проведення реформ,  з відбору на військову службу за контрактом та інші  публікації.

У районній державній адміністрації налагоджено дієву роботу офіційного сайту (http://www.oda.te.gov.ua/berezhanska/ua/), на якому щоденно оновлюється сторінка новин про діяльність структурних підрозділів райдержадміністрації. Аналогічна інформація розміщується у соціальній мережі Фейсбук на сторінці «Бережанська районна державна адміністрація».

ІV. Стан соціально-економічного розвитку району

Аналізуючи загальний стан соціально-економічного розвитку району за 2018 рік варто відзначити зростання основних показників, які характеризують позитивні тенденції у виробничій сфері.

           За  2018 рік  промисловими підприємствами  району  вироблено товарної продукції (в діючих цінах) на суму 114619,6тис.грн., що складає 208,1% до відповідного періоду 2017 року.

Протягом 2018 року підприємствами району реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 51454,1 тис.грн, що складає 88,9 % до відповідного періоду 2017 року та 87,2% до завдання програми соціально-економічного розвитку району.

За 2018 рік в розрізі підприємств сільської місцевості обсяги виробництва складають:

- ТОВ «Крона» - обсяг виробництва склав 14976,0 тис.грн., що складає  97,3% до аналогічного періоду 2017 року;

- ТОВ «Підвисоцький завод будматеріалів» - обсяг виробництва склав 34173,2 тис.грн., що складає  88,2% до аналогічного періоду 2017 року;

- ТОВ «Потуторський деревообробний завод» - обсяг виробництва склав  953,7 тис.грн., що складає  39,2% до аналогічного періоду 2016 року;

- ТзОВ «Еко-інвест» надано послуг за 2017 рік на суму 1673,2 тис.грн.

           У червні 2018 року відкрито у с.Жуків Бережанського району                    ТОВ «Мануфактура» з пошиття чоловічих сорочок.

Новоствореним ТОВ «Мануфактура» у II кварталі 2018 року розпочато виробничу діяльність із забезпеченням 40 робочих місць. Підприємство  зареєстровано 29.05.2017 року (місцезнаходження  - село  Жуків, вулиця Золочівська, 97). Основним видом діяльності є виробництво одягу, чоловічих сорочок.  На даний час підприємство виконує замовлення по пошиттю сорочки чоловічої. Підготовлено заявку на експортну пропозицію продукції Тернопільської області.

V. Пропозиції щодо вдосконалення законодавства і практики

його реалізації, системи державного управління

 

Удосконалення  державного управління і державної служби після прийняття Конституції України пов’язується в першу чергу з наближенням їх до європейських стандартів, громадян - до прийняття управлінських рішень, орієнтацію їх на потреби споживачів управлінської діяльності - громадян, перехід до концепції держави, «що надає послуги особі, громадянину,  суспільству в цілому».

Враховуючи сучасні запити українського суспільства, держави в цілому, а також новітні світові тенденції у сфері державного управління, відбувається комплексна модернізація моделі підготовки кадрів для потреб системи державного управління України. У даному контексті необхідно звернути увагу на наступні аспекти, а саме:

-                      орієнтацію на європейські цінності та традиції в системі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців;

-                      використання сучасних методів та інструментарію у реалізації політики та здійсненні державного управління;

-                      безпосередню залученість громадянського суспільства до управління політичними та соціально-економічними процесами (у тому числі на рівні держави);

-                       конкурентність та високий рівень компетентності підготовки персоналу для потреб державного управління;

-                       професійну мобільність у сучасних суспільно-політичних умовах, які швидко змінюються;

-                      встановлення оптимального співвідношення прав, обов’язків та відповідальності службових осіб та інших державних службовців;

-                      чітке окреслення сфери службових відносин, що регулюються виключно на рівні закону і не можуть визначатися підзаконними нормативно-правовими актами;

-                      оптимізація управління системою державної служби з метою постійного контролю та недопущення обіймання посад некваліфікованими та безвідповідальними працівниками;

-                      оптимізація класифікації посад у системі державної служби та порядку проходження службової кар’єри;

-                      докладне врегулювання питань дисциплінарної відповідальності державних службовців як необхідного запобіжника вчинення злочинів у службовій сфері;

-                      удосконалення загальної якості формування державної політики та підготовки нормативно-правових актів, включаючи удосконалення порядку (вимог) щодо аналізу запланованих витрат, оцінки наслідків, міжвідомчої координації, участі громадськості та системи електронного документообігу;

-                      покращення системи стратегічного планування, моніторингу та оцінювання, включаючи засади оцінювання результативності діяльності  органів державного управління.

             Завершення переходу до електронного документообігу.

     Голова районної 

державної адміністрації                                                                                                  Ігор ГРИНКЕВИЧ
 

Анонси подій

Актуальна тема