Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Інваліди потребують підтримки


 Світлина від Фонд соціального страхування України.

Інваліди потребують підтримки

Щорічно в останні дні листопада-початку грудня проходить відзначення Міжнародного дня інвалідів – не як свято, а нагадування всім про обов’язок  перед людьми з обмеженими фізичними можливостями , котрі потребують постійного захисту і підтримки.  Потрібно пам’ятати, що інваліди - це не просто категорія людей. Це окремі трагедії і життя зі своїми надіями , болями, сподіваннями.  Від того, як суспільство  ставиться до даної категорії людей, яким з тих чи інших причин важко  або не можливо самостійно подбати про себе ,залежить рівень цивілізованості  цього суспільства . Це, насамперед можливість для суспільства вкотре запитати  себе , що за рік зроблено для поліпшення життя цих людей , вирішення проблем і клопотів ,з якими вони щодня стикаються і сприймають їх  через свій стан  значно гостріше й болючіше, ніж здорові люди.  Вирішення соціальних проблем  - одна з найголовніших завдань державної політики ,особливо в цей скрутний  для країни час.  Про інвалідів праці щоденно повинні пам’ятати не лише в органах соціального захисту, але й в установах, підприємствах та організаціях де до настання нещасного випадку працювали потерпілі на виробництві. Адже дані люди потребують не лише матеріальної підтримки, яка в першу чергу надається через установи соціального захисту та Фонди, але і часто потрібно вирішити їхні побутові проблеми та  і моральна підтримка не завадить. Тому в даному напрямку потрібні зусилля роботодавців,  через упущення яких, часто людина праці стає інвалідом. Тому необхідно змінювати ставлення до безпеки праці, як з боку роботодавців, так і з боку найманих працівників, кожному працюючому слід усвідомити, що порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці - це прямий шлях до виробничої травми чи професійного захворювання, які будь-якої миті можуть стати причиною каліцтва або смерті.  Роботодавці, в свою чергу, зобов'язані на постійному контролі тримати не лише виконавчу дисципліну, а й особливо - технологічну з дотриманням всіх вимог по техніці безпеки, бо лише це стане запорукою збереження життя людини і відповідно знижуватиме рівень травматизму на виробництві. Адже порушення безпеки праці дуже дорого обходиться для суспільства.

Держава через Фонд  соціального страхування України взяла зобов’язання  щодо матеріального  забезпечення потерпілих , які в результаті отриманих на виробництві травм  або професійних захворювань  стали інвалідами праці. Останні два роки Фонд працює в особливих умовах, пов'язаних з реформуванням системи соціального страхування, але, незважаючи на ці обставини, продовжує свою успішну діяльність та наочно демонструє, що дійсно являється однією з найефективніших організацій в соціальній сфері нашої держави.

Відділення виконавчої дирекції Фонду в Бережанському районі робить  усе можливе,щоб інваліди праці якнайбільше залучались до активного способу життя,надає їм допомогу у моральній ,фізичній  та соціальній реабілітації.  Тільки в  Бережанському, Козівському і Підгаєцькому районах  є  6  інвалідів  першої групи, 13  інвалідів   другої групи та 69 інвалід  третьої групи . Всіх потерпілих на виробництві є 141осіб.  Їм щомісячно виплачуємо  160 тис. грн. грошової допомоги. З початку року  виплачено витрачено 1,539 тис.грн.  Саніторно –курортним  лікуванням забезпечено  шістьох потерпілих.

Тож бажаємо  всім інвалідам  міцного здоров ,я ,оптимізму ,родинного затишку,заслуженої шани  і вдячності людей. Хочу запевнити що наш Фонд і надалі  буде  вашим  надійним захисником ,опорою в подоланні життєвих негараздів.

 

  Заступник начальника  відділення                                                   С. Штогрин
 

Анонси подій

Актуальна тема