Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуC:UsersfondDesktopimage1.png

Безпека під час жнив

 

З винаходом самохідних машин, люди відразу ж пристосували ці машини для полегшення ручної праці у сільському господарстві, після чого змінилася технологія збирання сільськогосподарських культур, і у зв’язку цим і з'явилися нові проблеми. А саме підвищена небезпека під час виконання робіт.

Відповідно до аналізу травматизму на підприємствах агропромислового комплексу через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та порушення Правил дорожнього руху найчастіше травмуються водії, підсобні робітники, механізатори та слюсарі.

Для попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт головне – не допускати експлуатації несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами.

Необхідно пам'ятати, що всі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів.

Заборонено допускати до роботи працівників у стані алкогольного та наркотичного сп'яніння, хворих, а також тих, що не відпочили протягом встановленого законодавством часу.

Перед початком робіт працівник має бути проінструктований, а ті, які виконують роботи підвищеної небезпеки та потребують професійного добору – механізатори, водії, працівники зернотоків – ще й пройти щорічне спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

З метою запобігання нещасним випадкам під час проведення зернозбиральних робіт відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Бережанському районі звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії та виконання ряду першочергових заходів:

- до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускаються особи віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд; не допускаються до виконання цих робіт підлітки;

- розробити схему руху транспорту по території з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;

- закінчити підготовку збирально-транспортних агрегатів;

- організувати ланки технічного обслуговування;

- обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;

- підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач;

- провести інструктаж з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах;

- провести огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;

- очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;

- укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни мед аптечками першої допомоги;

- забезпечити всіх працівників, які будуть зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;

- провести перевірку акредитованими лабораторіями опору ізоляції та контурів захисного заземлення на зерноочисних токах;

- особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та дотримуватись всіх вимог безпеки при виконанні робіт на висоті;

- колісні трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;

- обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем; не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

 Однією із самої серйозної і небезпечної проблеми вважається пожежа з полів засіяних зерновими культурами, оскільки солома і безліч видів зернових є легкозаймистою масою. Щоб запобігти і пожежам розроблено правила пожежної безпеки, у яких описуються, як правильно експлуатувати ту чи іншу сільськогосподарську техніку й порядок проведення гасіння пожежі.

Пожежна небезпека хлібних масивів характеризується наявністю великої кількості пального матеріалу, джерел запалювання і швидким поширенням виникаючих пожеж. Горючим матеріалом при дозріванні хлібних культур (пшениця, жито, ячмінь, овес, горох тощо. буд.) є рослинний покрив: хлібні злаки, технічні культури, різноманітні сухостої і т. п.

Усі ці вимоги нормативно-правових актів відомі, але невиконання їх може призвести до непоправного. Керівникам підприємств потрібно терміново усунути виявлені порушення і з усією відповідальністю за безпеку працюючих приступити до збору та зберігання врожаю.

Малінський Володимир Ярославович

страховий експерт з охорони праці відділення

Фонду соціального страхування від нещасних випадків

                                         на виробництві та професійних захворювань України

в Бережанському районі.
 

Анонси подій

Актуальна тема