Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну 

Інваліди потребують підтримки

 

Щорічно в останні дні листопада-початку грудня проходить відзначення Міжнародного дня інвалідів – не як свято, а нагадування всім про обов’язок  перед людьми з обмеженими фізичними можливостями , котрі потребують постійного захисту і підтримки.  Потрібно памятати, що інваліди - це не просто категорія людей. Це окремі трагедії і життя зі своїми надіями , болями, сподіваннями.  Від того, як суспільство  ставиться до даної категорії людей, яким з тих чи інших причин важко  або не можливо самостійно подбати про себе ,залежить рівень цивілізованості  цього суспільства . Це, насамперед можливість для суспільства вкотре запитати  себе , що за рік зроблено для поліпшення життя цих людей , вирішення проблем і клопотів ,з якими вони щодня стикаються і сприймають їх  через свій стан  значно гостріше й болючіше, ніж здорові люди.  Вирішення соціальних проблем  - одна з найголовніших завдань державної політики ,особливо в цей скрутний  для країни час.  Про інвалідів праці щоденно повинні памятати не лише в органах соціального захисту, але й в установах, підприємствах та організаціях де до настання нещасного випадку працювали потерпілі на виробництві. Адже дані люди потребують не лише матеріальної підтримки, яка в першу чергу надається через установи соціального захисту та Фонди, але і часто потрібно вирішити їхні побутові проблеми та  і моральна підтримка не завадить. Тому в даному напрямку потрібні зусилля роботодавців,  через упущення яких, часто людина праці стає інвалідом. Тому необхідно змінювати ставлення до безпеки праці, як з боку роботодавців, так і з боку найманих працівників, кожному працюючому слід усвідомити, що порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці - це прямий шлях до виробничої травми чи професійного захворювання, які будь-якої миті можуть стати причиною каліцтва або смерті.  Роботодавці, в свою чергу, зобов'язані на постійному контролі тримати не лише виконавчу дисципліну, а й особливо - технологічну з дотриманням всіх вимог по техніці безпеки, бо лише це стане запорукою збереження життя людини і відповідно знижуватиме рівень травматизму на виробництві. Адже порушення безпеки праці дуже дорого обходиться для суспільства.

 Держава через Фонд  соціального страхування від нещасних випадків на виробництві  та професійних захворювань України взяла зобов’язання  щодо матеріального  забезпечення потерпілих , які в результаті отриманих на виробництві травм  або професійних захворювань  стали інвалідами праці. Останні два роки Фонд працює в особливих умовах, пов'язаних з реформуванням системи соціального страхування, але, незважаючи на ці обставини, продовжує свою успішну діяльність та наочно демонструє, що дійсно являється однією з найефективніших організацій в соціальній сфері нашої держави.

 Відділення виконавчої дирекції Фонду в Бережанському районі робить усе можливе, щоб інваліди праці, потерпілі на виробництві якнайбільше залучались до активного способу життя, надає їм допомогу у моральній, фізичній та соціальній реабілітації.  Потерпілі на виробництві в повному обсязі забезпечуються медико – соціальними послугами відповідно до висновків МСЕК, а саме : лікуванням в закладах охорони здоров’я, санітарно –курортним лікуванням, проводиться відшкодування витрат на придбання  ліків та лікарських засобів, забезпечення протезно – ортопедичними виробами, колясками, спеціальним медичним, постійним та стороннім доглядами, побутовим обслуговуванням, тощо.

У відділенні виконавчої дирекції Фонду, яке об’єднує  Бережанський,  Козівський та Зборівський райони, на обліку перебуває 180 потерпілих на виробництві, з  них інвалідність отримали 128 потерпілих. В Бережанському районі є 43 інваліди праці, з них першої групи 4, другої групи 7, третьої 32,  в Козівському  і Зборівському районі районах є  4 інваліди  першої групи, 14  інвалідів   другої групи та 66 інвалідів  третьої групи .  З початку року їм  виплачено  1630 тис. грн. Щомісячно інваліди праці забезпечуються  спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом, побутовим обслуговуванням, медикаментами, протезно – ортопедичними виробами, лікуванням в закладах охорони здоровя.  Санітарно - курортним  лікуванням забезпечено  3 потерпілих за 10 місяців поточного року . На протезно –ортопедичні вироби з початку року витрачено 110 тис. грн.

Тож бажаємо  всім інвалідам  міцного здоров’я , оптимізму , родинного затишку, заслуженої шани  і вдячності людей. Хочу запевнити що наш Фонд і надалі  буде  вашим  надійним захисником ,опорою в подоланні життєвих негараздів потерпілих на виробництві.

 

                В. о. начальника  відділення                                                                                                                       С. Штогрин

 
 

Анонси подій

Актуальна тема