Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

15.04


Тернопільська митниця ДФС протидія митним правопорушенням

 

У звітному періоді Тернопільською митницею ДФС у березні порушено 28 справ про порушення митних правил на загальну суму більш як 7 млн гривень. У одній адміністративній  справі вилучено товари - безпосередні предмети правопорушення на суму понад 294 тис. гривень.

Митницею розглянуто 9 справ про порушення митних правил та притягнуто до відповідальності осіб з накладенням штрафів на загальну суму 1 млн 375 тис. гривень.

Чотири справи про порушення митних правил на суму понад 204 тис. грн передано до суду. Водночас судом винесено одну постанову про застосування адміністративного стягнення у вигляді штрафу та конфіскації на суму 37 тис. гривень.

До органів досудового розслідування направлено шість повідомлень про кримінальні правопорушення, п’ять з яких містять ознаки злочину передбачені ст. 358 Кримінального Кодексу України (підробка документів). За даними фактами відкрито кримінальні провадження. Ще одне повідомлення містить ознаки злочину, що передбачені ст. 212 Кримінального Кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів).

 

Змінено порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

 

Міністерство фінансів України наказом від 03.03.2016 р. №308 затвердило зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників, затверджених наказом від 24.11.2014 р. №1162. Відтак ці документи приведені у відповідність до норм чинного законодавства.

Нагадаємо, що Законом України від 24 грудня 2015 року №909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» запроваджено єдину ставку єдиного внеску у розмірі 22% та скасовано диференційовані ставки залежно від класу професійного ризику виробництва. Порядком визначено, що при отриманні від Фонду соціального страхування повідомлення про зміну класу професійного ризику виробництва за період до 1 січня 2016 року контролюючий орган на підставі такого повідомлення вносить відповідний запис до реєстру страхувальників. Ці дані передаються контролюючим органом державному реєстратору.

Також Порядком встановлено, що до завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог, а також у день отримання запиту від суб’єкта державної реєстрації контролюючий орган передає до Єдиного державного реєстру у порядку інформаційної взаємодії відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою № 11-ЄСВ (додаток 3).

Якщо до завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог, на запит суб’єкта державної реєстрації контролюючим органом було надано відомості про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску та якщо у платника виникла заборгованість зі сплати єдиного внеску до проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, то контролюючий орган формує та передає до Єдиного державного реєстру відомості про наявність заборгованості зі сплати єдиного внеску.

Після погашення такої заборгованості контролюючий орган передає до Єдиного державного реєстру відомості про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску.

Окрім цього, у новій редакції викладені Додаток 2 «Повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску (Форма №2-ЄСВ)» та Додаток 3 «Відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску (форма №11-ЄСВ)» до Порядку.

Водночас виключено положення та відповідні додатки, відповідно до яких контролюючі органи формували та направляли:

- до Єдиного державного реєстру повідомлення про наявність боргу зі сплати єдиного внеску та про неможливість проведення процедури державної реєстрації припинення юридичної особи (ф.№5-ЄСВ) та повідомлення про відкликання заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (ф.№6-ЄСВ);

- платникам єдиного внеску довідку про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску (ф.№3-ЄСВ) або рішення про відмову у видачі довідки про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску (ф.№ 4-ЄСВ).

Наказ набрав чинності з 15 квітня 2016 року та опублікований в «Офіційному віснику України»  №28.

 

Електронний рахунок платника акцизного податку: інформація для суб’єкта господарювання

                                                                                                                                 

Відповідно до п. 16. розділу ІІІ Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року №113, (далі – Порядок №113) електронний рахунок відкривається платнику податку Казначейством автоматично без укладення договору та на безоплатній основі. На електронний рахунок платник податку зараховує необхідну суму коштів виключно з власного поточного рахунка.

Згідно з п. 17 розділу ІІІ Порядку №113 електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстрів для Казначейства, які ДФС після внесення осіб до реєстру платників протягом одного робочого дня надсилає Казначейству.

У реєстрі для Казначейства зазначаються найменування або прізвище, ім’я та по батькові платника податку, податковий номер або номер та серія паспорта (для фізичних осіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), номер бюджетного рахунка, код згідно з ЄДРПОУ та МФО органу Казначейства, до якого здійснюється перерахування податку до державного бюджету.

Датою початку здійснення платником податку операцій з використанням електронного рахунка є дата відкриття такого рахунка, але не раніше першого дня початку перехідного періоду, встановленого абзацом другим п. 11 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Казначейство відповідно до вимог ст. 69 ПКУ надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше операційного дня, що настає за днем його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка (п. 18 розділу ІІІ Порядку №113).

 

 

 

Доходи у негрошовій формі відображаються в 1-ДФ з урахуванням коефіцієнту

 

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. №4 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 3.2 розділу ІІІ Порядку у графі 3а «Сума нарахованого доходу» податкового розрахунку за ф. №1-ДФ відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з Довідником ознак доходів. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності, військового збору (у періоді його справляння).

У графі 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку за формою №1-ДФ відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.

Під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою:

К = 100 : (100 - Сп), де

К – коефіцієнт;

Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

До наведеної формули застосовується діюча у 2016 році ставка податку 18% (для ставки податку 18% – коефіцієнт 1,21951).

Враховуючи, що даний коефіцієнт застосовується  для визначення бази оподаткування, то у випадку надання платнику податку доходів у негрошовій формі суми нарахованого доходу у графах 3а  та 3 форми №1-ДФ відображаються з урахуванням цього коефіцієнту.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема