Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуБезпечні умови праці - це життя та здоров’я працівників

 

«Сьогодні державна політика в галузі охорони праці базується на принципах пріорітету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Питання створення безпечних умов праці, профілактики виробничого травматизму та профзахворювань на виробництві були, є і повинні залишатися одними з найважливіших та актуальних на будь-якому підприємстві, незалежно від форми власності, його розмірів та кількості працівників.

Одним із найбільш наочних показників прагнення роботодавців дотримуватися умов безпечної праці є статистика у сфері виробничого травматизму та професійних захворювань.

Аналіз стану виробничого травматизму та професійних захворювань у  Бережанському районі  Тернопільської  області за 15 років діяльності Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України свідчить про значне зниження виробничого травматизму.

Під час розслідування нещасних випадків на підприємствах основними причинами встановлено технічні та організаційні, тобто не дотримання вимог інструкцій з охорони праці: невиконання посадових обов'язків, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів тощо, що свідчить про недостатній контроль керівників підприємств за організацією навчання та перевірки знань з питань охорони праці, якістю проведення інструктажів з питань охорони праці та іншими недоліками в організації безпечного виконання робіт.

З метою профілактики попередження виробничого травматизму та покращення працівники  відділення постійно проводяться консультації та роз'яснення законодавства про охорону праці.

 Серед підприємців району є такі , які злісно не виконують свої обов'язки, не ведуть журнали інструктажу з охорони праці, не проводять профілактичні заходи. На жаль, є й такі роботодавці, які приховують нещасні випадки на своєму підприємстві з метою уникнення покарання.

Сьогодні на багатьох підприємствах недоліки з організації охорони праці пов'язують, насамперед, з економічною кризою. Однак, слід зазначити, що саме роботодавець повинен створювати належні безпечні умови праці, сприяти усвідомленню кожним працівником, що дотримання вимог охорони праці є запорукою не тільки збереження здоров'я, але й вирішення економічних та соціальних проблем.

Займатися профілактикою виробничого травматизму і профзахворювань необхідно щодня. Однак, часто роботодавці звертають увагу на умови праці лише після того, як з їхніми працівниками стається біда. Вкрай необхідно, щоб запрацював основний принцип державної політики в галузі охорони праці - пріоритет життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці, який закладений у ст. 4 Закону України «Про охорону праці». А це можливо лише за умови, коли власник перш за все вболіває за стан виробничої безпеки, і котрий нікому не дозволяє нехтувати вимогами правил безпеки, інших нормативних актів та директивних документів». 

Одним з обов'язків роботодавця відповідно ст.13 Закону України «Про охорону праці» є проведення атестації робочих місць за умовами праці. Роботодавець повинен організувати на своєму підприємстві атестацію робочих місць, якщо виробництво (технологічні процеси, обладнання, сировина, продукція) є потенційним джерелом шкідливих і небезпечних факторів, які можуть несприятливо впливати на здоров'я працівників.

Мета проведення атестації – оформити правові підстави надання на підприємстві передбачених законом гарантій і компенсацій для працівників із шкідливими і небезпечними умовами праці (пільги при отриманні пенсії за віком, додаткова відпустка, підвищена оплата праці, видача молока, мила, спецодягу, засобів індивідуального захисту). При чому атестація повинна проводитися незалежно від того, є роботодавець юридичною особою чи приватним підприємцем.

 Тому  стабільне та ефективне впровадження заходів профілактики виробничого травматизму та профзахворювань – необхідна умова для забезпечення конституційних гарантій  щодо соціального захисту, охорони життя та здоровя громадян у процесі їхньої трудової діяльності.

 

 

 

 

Заступник начальника відділення                                                Щур С.В.
 

Анонси подій

Актуальна тема