Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуНеправильно заповнено кількісні чи вартісні показники податкової накладної: покрокове виправлення

 

Пунктом 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до податкової накладної.

Згідно з п 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957 (далі – Порядок № 957), при здійсненні коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 розділу V ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

На титульному аркуші розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної та за яким договором вносяться зміни.

Нагадаємо, що не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

Відповідно до встановленої форми розрахунку коригування продавець - платник ПДВ при його заповненні зазначає:

- в графі 1 – дату коригування;

- в графі 2 – причину коригування;

- в графі 3 – номенклатуру товару/послуги, кількість та вартість якого/якої коригується;

- в графі 4 – код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України);

- в графах 5.1, 5.2 - одиницю виміру товарів/послуг відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку;

- у випадку коригування кількості товарів/послуг заповнює графи 6 та 7, де вказує:

- у графі 6 - кількість (об’єм, обсяг) товарів/послуг, щодо яких проводиться зміна поставки (зі знаком «-» при зменшенні кількості, зі знаком «+» при збільшенні),

- у графі 7 - фактичну ціну без врахування ПДВ, за якою раніше було здійснено постачання;

- у випадку коригування вартості товарів/послуг заповнює графи 8 та 9, де вказує:

- у графі 8 - суму різниці між ціною домовленості без ПДВ та фактичною ціною без ПДВ, за якою здійснено постачання.

- у графі 9 - фактичну кількість постачання товарів/послуг;

- у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості зазначає:

- в графі 6 – значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується кількість (об’єм, обсяг) товару/послуги, яка вказана у графі 6 податкової накладної, до якої виписується цей розрахунок коригування;

- у графі 7 – ціну товару/послуги, вказану у графі 7 такої податкової накладної;

- у графі 8 – значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується ціна товару/послуги, яка вказана у графі 7 такої податкової накладної;

- у графі 9 – кількість (об’єм, обсяг) товару/послуги, вказану у рядку 6 такої податкової накладної зменшену/збільшену на значення графи 6 цього розрахунку коригування.

Залежно від того, як оподатковувалась ПДВ така операція (за основною ставкою, ставками 7%, 0% чи звільнялася від оподаткування ПДВ) продавцем заповнюється одна відповідна графа розрахунку коригування – 10, 11, 12 або 13, а інші три графи залишаються незаповненими.

При заповненні графи 10 або 11 цього розрахунку коригування в останньому його рядку вказується сума ПДВ зі знаком «-»/«+», на яку коригуються податкові зобов’язання та податковий кредит.
 

Анонси подій

Актуальна тема