Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуАдвокатська діяльність - через реєстрацію у фіскальній службі

 

Відповідно до частини третьої статті 4 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі – Закон), адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).

Інформація про обрані адвокатом організаційні форми адвокатської діяльності вноситься до Єдиного реєстру адвокатів України. При зміні відомостей, що внесені або підлягають внесенню до Єдиного реєстру адвокатів, має бути забезпечене внесення відповідної інформації до реєстру, відповідно до статті 17 Закону.

Адвокат, який здійснює свою діяльність індивідуально, є самозайнятою особою (стаття 13 Закону).

Водночас, відповідно до підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Адвокатське бюро (адвокатське об’єднання) може залучати до виконання укладених об’єднанням договорів про надання правової допомоги інших адвокатів на договірних засадах (статті 14, 15 Закону).

Пунктом 63.2 статті 63 ПКУ встановлено, що взяттю на облік або реєстрації в контролюючих органах підлягають всі платники податків.

Взяття на облік в контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов’язку щодо сплати того або іншого податку та збору.

Приватні нотаріуси та інші фізичні особи, умовою ведення незалежної професійної діяльності яких згідно із законом є державна реєстрація такої діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на ведення незалежної професійної діяльності, протягом 10 календарних днів після такої реєстрації зобов’язані стати на облік у контролюючому органі за місцем свого постійного проживання (абзац другий пункту 65.1 статті 65 ПКУ).

Тобто, на обліку в контролюючих органах повинні перебувати як самозайняті особи адвокати, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально, у т.ч. ті, які одночасно залучені на договірних засадах до виконання укладених адвокатським бюро (об’єднанням) договорів про надання правової допомоги.
 

Анонси подій

Актуальна тема