Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуФінансова та адміністративна відповідальність страхувальників

 

Страхувальник, який своєчасно не нарахував єдиний внесок до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, несе фінансову та адміністративну відповідальність згідно з чинним законодавством.

З 1 січня 2015 року внесено зміни у розрахунок бази оподаткування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника. Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.

Якщо єдиний внесок до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), своєчасно не нараховано, виникає необхідність зробити таке донарахування та відобразити у додатку 4 до Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Донарахування до мінімальної заробітної плати у додатку 4 передбачено рядками 6.1.1, 6.1.2, 6.1.3 та 6.1.8. При цьому обов’язково зазначається зміст помилки, вказується період, в якому виявлено помилку, та вид виплати, на яку своєчасно не нараховано єдиний внесок. За наявності декількох помилок, описується кожна з них.

Відповідно до п. 3 ч. 11 ст. 25 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) передбачена відповідальність за донарахування фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску – накладення штрафу у розмірі 10% зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більше 50% суми донарахованого єдиного внеску.

Також ст. 26 Закону № 2464 та ст. 165? Кодексу України про адміністративні правопорушення посадові особи підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, фізичні особи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, несуть відповідальність за порушення порядку нарахування єдиного внеску. За такі порушення застосовується штраф в розмірі від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яка протягом року притягалася до  адміністративної відповідальності за вчинення такого правопорушення, тягнуть за собою накладення штрафу від 40 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 

Анонси подій

Актуальна тема