Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Коли раптом когось спіткає нещасний випадок чи хвороба, першими приходять на допомогу “люди в білих халатах”. Адже навіть напередодні професійного свята у них – будні: рятувати життя, повертати здоров’я, дарувати надію…


НА СТОРОЖІ ЗДОРОВ’Я

 

Коли раптом когось спіткає нещасний випадок чи хвороба, першими приходять на допомогу “люди в білих халатах”. Адже навіть напередодні професійного свята у них – будні: рятувати життя, повертати здоров’я, дарувати надію…

– Намагаємося наблизити медичне обслуговування до кожного жителя, – зазначив начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Михайло Липний. – На це спрямовуємо реформування медицини, зусилля і професійне уміння кожного її працівника.

На фото: угорі (зліва направо) – сімейні лікарі Зіновія Кучерява, Оксана Стрільчук, в.о. головного лікаря центру первинної ме­дико-санітарної допомоги Наталія Погората, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Емілія Гамера, завідувач інформаційно-аналітичного кабінету центру Марія Вель­ма, сімейний лікар Галина Терлецька, головна медична сестра центру Надія Наконечна під час “п’яти­хвилин­ки”; справа – завідувач інфекційного відділення Марія Трач і заступник головного лікаря ЦРКЛ з медичної частини Ярослав Корбило оглядають хворого в інфекційному відділенні.

В одному з кабінетів денного стаціонару відділу відновного лікування почули щирі слова пацієнтки: "Дя­кую за допомогу. Ви мені врятували життя…"

У цьому відділенні, де є 16 ліжко-місць, лікуються хворі, які звертаються по допомогу до різних спеціалістів поліклініки, але в домашніх умовах полікуватися не можуть. Минулого року тут покращили здо­ров’я 2300 хворих,
а цьогоріч – уже 500. Кваліфіковану допомогу надає досвідчений медперсонал. У його числі – мед­сестра Ольга Александрова .

З метою забезпечення населення своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою, а також її керованості та безпе­рервності, згідно з рішенням сесії районної ради з січня цього року розпочав діяти як окремий юридичний підрозділ комунальний заклад "Бе­ре­жанський центр первинної ме­дико-санітарної допомоги".

Його структурними підрозділами є відділення за­гальної практики – сімейної медицини з обслуговування місь­ких і сільських жителів, 6 амбулаторій у селах Урмань, Жуків, Стриганці, Волощина, Нараїв, Слов’ятин, а також 8 фельдшерсько-аку­шерських і 25 фельд­шерських пунктів.

Понад 15 років працюють у медицині нинішні сімейні лікарі Є.Ващишин,
Г.Терлецька, М.Омельченко, І.Гунька, П.Гайдар, В.Со­ловій, М.Дрипка, С.Сол­тисяк, З.Ку­черява, О.Стрільчук.

Ще не одне хороше слово почуємо на адресу "сімей­ників", бо поповнила їх ряди перспективна молодь – І.Пиж, Т.Лещук, Н.Синишин, Н.Ста­лісь, Н.Ада­мів.

Правда, відчуває центр потребу значних вкладень. У пер­шу чергу – придбання санітарних автомобілів та комп’ютерів із програмним забезпеченням для сімейних лікарів.

…Амбулаторне відділення відновного лікування постійно працює у звичному ритмі. Тут справжні майстри з оздоровлення. У масажному кабінеті за роботою ми побачили маса­жиста Юрія Гуменюка, завідуючу відділенням, лікаря-фізіо­те­ра­пев­та Марію Легень­ку.

– Проведено численні ре­монти у багатьох відділеннях ЦРКЛ, вони доведені майже до європейських стандартів. Ось одне з них, – коментує М.Липний, коли ми зайшли в оновлене приміщення ін­фекційного відділу. – Відчуваємо серйозні труднощі з фінансуванням, отож чимало робіт проводимо власними силами.

У цьому відділенні 15 ліжко-місць, з них 5 – для дітей. Обслуговує їх
12 працівників, серед них – завідувач інфекційного відділення Марія Трач, яка саме із заступником головного лікаря ЦРКЛ з медичної частини Ярославом Корбилом оглядала хворого.

Побачили тут за роботою і медичну сестру Ірину Липну .

Торік вона була однією з переможниць конкурсу "Кращий за професією", який прово­дився серед медичних сестер цен­тральної районної комунальної лікарні.

Отож радує, що попри численні труднощі наші медичні працівники не за­бувають заповідей Гіппократа.

 

Анонси подій

Актуальна тема