Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

ГАРАНТІЇ ПРАВ НА ОХОРОНУ ПРАЦІ


ГАРАНТІЇ ПРАВ НА ОХОРОНУ ПРАЦІ

 

 

Умови трудового договору не можуть містити положень, що суперечать законам та іншим нормативно-правовим актам з охорони праці. Під час укладання трудового договору роботодавець повинен поінформувати працівника про умови праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, можливі наслідки їх впливу на здоров’я та про права працівника на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору.

Роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом  трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року. За результатами періодичних медичних оглядів у разі потреби роботодавець повинен забезпечити проведення відповідних оздоровчих заходів. Працівнику не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров’я.

Працівники під час прийняття на роботу і в процесі її повинні проходити за рахунок роботодавця, інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої  мечної  допомоги  потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

Зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба в професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок  роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно правових актів з охорони праці.

Посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично (один раз на три роки) проходять навчання,а також перевірку знань з охорони праці.

Усі працівники відповідно до закону підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

 

 

 

 

Володимир Малінський

страховий експерт з охорони праці відділення

Фонду соціального страхування від нещасних випадків

на виробництві та професійних захворювань.
 

Анонси подій

Актуальна тема