Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуЯк виховувати дітей

 

З народженням дитини у житті кожної сімї розпочинається новий етап. Поява дитини спонукає по-новому подивитися на світ, переоцінити себе і свою поведінку, бо тільки поведінка батьків, а не їхнє повчання, є найкращим методом виховання дітей. Коли син чи донька підростають, перед батьками постає багато проблем. Одна з них – чи готові батьки адекватно сприймати і реагувати на погані вчинки своїх дітей? Батьки самі обирають лінію виховання щодо своїх дітей, і ніхто не може абсолютно правильно підказати, чи слід карати дитину за непослух чи поганий вчинок. Доволі довго покарання вважалося ефективним способом впливу на дітей. Сьогодні ж дедалі частіше бере гору думка, що насправді воно не таке дієве, як здається на перший погляд.

Слід привчати дитину, що існують певні норми поведінки, порушувати які заборонено. Щоб правила не були для неї обтяжливими, обов’язково враховуйте її індивідуальні особливості, обмежень не повинно бути багато, але серед них мають бути чіткі критерії заборони: розпивання спиртних напоїв, тютюнопаління, погана поведінка дитини в оточенні, бродяжництво, жебракування. Вимагаючи від дітей встановлених правил і норм, самі теж не порушуйте їх. Памятайте, що ви, батьки, є прикладом для наслідування.

Але якщо обставини склалися так, що без покарання не обійтись, то потрібно дотримуватися певних правил: не критикуйте своїх дітей; не вчиняйте насильства над ними, бо певні види покарань можуть зашкодити фізичному та психічному здоровю дитини. Не бийте, не кричіть, не принижуйте дитину, а якщо сумніваєтесь у доцільності її покарання, то краще цього не робіть.

Дослідження свідчать, що багато дітей, яких у дитинстві занадто часто карали, особливо фізично, виростають боязкими, тривожними, невпевненими у своїх можливостях або, навпаки, взагалі не сприймають правил поведінки, втрачають емоційний зв'язок з батьками, стають жорстокими, намагаються вирішувати проблеми за допомогою кулаків, б’ють слабших від себе. Тож будьте розсудливими, адже вдаривши дитину, можна завдати їй психологічної чи фізичної травми.

Дорогі батьки! Шукайте альтернативні шляхи коригування дитячої поведінки, найприйнятніший з яких – виховання дисципліни та запобігання можливим негативним вчинкам. Головним джерелом дитячої дисциплінованості і вихованості є батьківська любов, увага і турбота. Якщо дитина в сімї почуватиметься комфортно, то не намагатиметься засмучувати дорогих для неї людей.

 

 

Головний спеціаліст з питань

соціально –правового захисту

дітей, які опинилися в складних

життєвих обставинах служби

 у справах дітей районної

державної адміністрації                                                                         С. П. Звіришин
 

Анонси подій

Актуальна тема